Aimée a Jaguár

Aimée a Jaguár https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18733/aimee-a-jaguar-18733.jpg 5 46 9

Dokumentární kniha německé novinářky o lásce mezi Lilly, árijskou ženou, matkou čtyř synů, a Felice, Židovkou ukrývající se před Gestapem, v době druhé světové války. Napsáno podle skutečné události; kniha byla zfilmována.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , One Woman Press

Aimée & Jaguar , 2002

Yorika
10.03.2020 4 z 5

Láska nebo už posedlost? Kdo ví? Každopádně Lilly a Felice jsou velmi nesourodý pár. Láska dokáže být šílená. Pokud se odehrává v nacistickém Německu a jedna z dívek je Židovka, tušíte, že to nemusí dopadnout dobře.
Uvítala jsem popis života ve válečném Berlíně.
Zajímavý příběh, o to cennější, že je pravdivý.

RMarkéta
04.06.2018 5 z 5

Dokumentární styl vyprávění příběhu mi vyhovoval, i když to děj malinko rozbijí. Mohla jsem si tak při čtení třídit myšlenky a informace o době, kdy se odehrál. Nejdříve jsem si mysela, že ji chce Felice jen využít pro svůj prospěch, tady vycestování z Německa. Byla to příšerná doba. Dokázala bych ji pochopit. Mě by to nevadilo. Příběh je opravdu hodně emotivní. Přestože příběh znám skrz na skrz, tak pokaždé dojdu k pasážím, kde musím přestat číst, pro uslzené oči nevidím a když si prohlédnu fotografie umístěné v zadní části knihy a čtu utržky korespondence, tak brečm zase. Film taky není špatný, ale kniha je o sto procent lepší, tak nějak mnohem lidštější a autentičtější. Tuto knihu jsem sháněla deset let a pak jsem si ji jednoho krásného dne v roce 2016 nadělila k narozkám. Nedám na ni dopustit. Střežím ji jako oko v hlavě. Je to můj největší úlovek a taky ukázka mojí trpělivosti. Není možné zapomenout na člověka, kterého opravdu milujeme.

Měňavka
27.02.2018 5 z 5

Kniha by se mi líbila více kdyby byla sepsána jako jednolitý příběh. Dokumentární sloh mě nutil neustále přemýšlet a skládat si fakta dohromady,abych se v tom zorientovala, což mi není moc blízké.Nicméně samotný příběh je velice emotivní, poutavý a chytá za srdce tím, jak je svět někdy krutý. Doporučuji!

sonakralova
17.05.2016

Ahojte ,:) vie mi prosim niekto poradit ,kde by som zohnala tuto knihu,neviem sa k nej dostat a rada by som si ju precitala,som z Bratislavy,pripadne mi ju niekto pozicia ?Dakujem za ochotu,zhanam ju uz asui polroka bezuspesne:(

miri.f
02.01.2015 5 z 5

Fascinující příběh, i poutavě napsaná kniha... Viděla jsem i film, ale mnohé mi zde chybělo. Ve filmovém zpracování prakticky chybí vysvětlení, proč se dílo jmenuje "Aimée a Jaguár". Chybí zde i mnohé z toho, co následovalo "poté" a to si myslím, že dává příběhu hlavní kouzlo. Kniha patří mezi díla, která bych mohla číst opakovaně a nikdy mě neomrzí.

dark.ma93
26.07.2014 5 z 5

Luxusní příběh o lásce v době války. I když romány moc nemusím, tenhle se mi líbí. Svoje kouzlo tomu dodává to, že příběh lásky je mezi dvěma ženami.

Belatris
21.07.2013 5 z 5

Jak jinak zobrazit dobu se všemi jejími nuancemi, než přes lidský příběh. Kniha mi byla doporučena a od začátku jsem věděla, že jde o zpracování skutečného příběhu. To činí z četby ještě silnější zážitek. Přestože je to útržkovité a není to klasická beletrie, začetla jsem se rychle a nesourodý milenecký pár (rozpustilá Židovka a usedlá Němka z prorežimní rodiny) jsem si zamilovala.

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Prekvapuje ma, že tak dobrá kniha, ako je Aimée a Jaguár, je čitateľmi tak trošku opomenutá. Priznám sa, že aj ja som sa k nej dostala len náhodou a nikdy predtým som o nej nepočula, čo je škoda. Erica Fischer v nej prináša skutočný príbeh dvoch žien, kde jedna je matka štyroch detí a druhá samopašné, mladé a odvážne dievča, a v ktorom popisuje ich lesbický milostný vzťah, odohrávajúci sa v Berlíne počas druhej svetovej vojny. V tomto období bol život všetkých ľudí poznamenaný, veď každý jeden by vydal na samostatný príbeh, a tak isto je to aj s Aimée a Jaguárom, s tým rozdielom, že do tohoto príbehu môžeme nahliadnuť a prečítať si ho. Tak si ho nenechajte ujsť, stojí za to.

sachista
11.04.2012 4 z 5

Silný příběh psán polodokumentárním stylem, domnívám se však, že primárně zaujme především ženského čtenáře. Mužský čtenář se naopak může dozvědět spoustu nových, faktografických informací a rozšířit své povědomí o 2. světové válce. Nedávno jsem se v Berlíně u památníku perzekvovaným a zavražděným homosexuálům dočetl, že nacisté se zaměřovali na homosexuály, kteří byli doslova postaveni mimo zákon, zatímco lesbičky byly sice v jejich očích "nezdravé", nicméně ne tak "škodlivé". Tuto tezi kniha Aimée a Jaguár do jisté míry naplňuje, neboť určitá shovívavost ze strany gestapa vůči Lilly tam byla. Jsem zvědavý na filmové zpracování.

druhá světová válka (1939–1945) homosexualita láska lesby, lesbismus

Autorovy knížky