Aby dětem chutnalo

Aby dětem chutnalo https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9413/mid_aby-detem-chutnalo-Cpv-9413.jpg 3 25 10

Výživa dítěte je alfou a omegou správného somatického i psychického vývoje a zdraví po celý život! Výživa dítěte v závislosti na věku o Proč kojit? o Výživa nekojeného kojence o Zařazení pevné stravy o Příkrmy o Stravování po ukončení 3. roku o Co by dítě nikdy jíst nemělo o Chyby ve výživě o Použití tuků v kuchyni o Dítě s nadváhou o Poruchy zdraví v souvislosti s výživou o Pravidla pitného režimu o CO nevařit? o CO vařit? o Skladba jednotlivých denních jídel Recepty a vzorový jídelníček o Snídaně, kašičky, svačiny, přesnídávky, moučníky o Polévky o Bezmasá jídla o Těstoviny o Masová jídla o Pomazánky, dresinky a omáčky o Saláty o Přílohy o Sendviče o Bramborové pokrmy... celý text

madem
29.01.2022 2 z 5

Pro mě hodně zajímavý pohled. Nechce se mi však věřit, že by všichni pediatři cíleně lhali nebo že jsou tak mimo.

Nicole_picole
06.01.2022 odpad!

Nedoporučuji. Kromě mateřského mléka by dítě do jednoho roku ideálně do 18 měsíců nemělo jíst nic jiného...aha...

L_Into
04.01.2020 odpad!

Tahle kniha se tváří jako odborná, ale přitom je to spíš pamflet. Neupírám autorovi znalost oboru, ale takto radikální přistup - často v kontrastu s aktuálně žitou praxí - přece nelze uvádět bez konkrétních zdrojů. Je to nedůvěryhodné. Použitý styl ani nekomentuji.

Edeltruda
13.09.2019 3 z 5

Negativa už popsali komentující níže a souhlasím s nimi. I přes ně jsem si z knihy odnesla zajímavé a užitečné informace o zdravé výživě (nejen) dětí. Další budu ale už raději hledat v knize od jiného autora.

gretl74
11.01.2019 3 z 5

Vše již napsali hodnotící přede mnou - autor si občas sám protiřečí, u některých vět zduraznenych vykřičníkem nevíte, jestli je to tak moc dobře nebo naopak tak moc špatně. Za ty dva recepty, které používám dodnes a které nám opravdu chutnají, jedna hvězdička navíc.

Qadin
10.11.2018 2 z 5

Jak už bylo řečeno, autor píše poměrně zmatečně a emotivně, místy si i lehce odporuje. A na to, že se tváří jako taková kapacita, tak většinu svých tvrzení (která navíc odporují tvrzení ostatních autorů) nepodkládá žádným výzkumem s vysvětlením, že na to není v publikaci pro matky prostor. Vyjádřeno stylem autora "!"

Anya636
19.05.2018 4 z 5

Na toto téma jsem přečetla až příliš. A pokud na téma příkrmů přečtete příliš, zjistíte, že se některé informace navzájem vyvracejí a začnete se v tomto tématu ztrácet.
Tato kniha je ucelenou příručkou a je nabitá hodnotnými informacemi bez zbytečné omáčky. Na začátku mi chybělo představení autora, který mi bl doposud cizí. V knize shrnuje možné i nemožné poznatky vědeckých studií a odborníků v tomto oboru a prokládá je svými názory. Bohužel někdy se čtenář sám v textu neorientuje a neví, co je tedy správným přístupem a autor jej zbytečně mate. Druhá část knihy je podána věcněji a k jádru pudla, takže tam mě čtení začalo bavit více.
Zajímá-li Vás zdravé stravování, určitě neprohloupíte, pokud se vrhnete na tuto knihu.

JessieEx
12.02.2018 2 z 5

Moje druhá a poslední kniha od doktora Fořta. Opět napsáno úplně zmatečně. Nechá se ovládat emocemi i při psaní knihy. Když cituje vkládá do toho své poznámky ve formě otazníků a vykřičníků...no kdo se v tom má vyznat?
Ale dost k formě. Já jsem se nedozvěděla, co jsem potřebovala vědět, knížka prostě nesplnila mé očekávání.
Proč se v názvu vůbec mluví o kojencích, když podle dr.Fořta je jediným správným zdrojem potravy mateřské mléko? Jasně, já s ním souhlasím, že je nejlepší kojit co nejdéle. Ale myslí si snad pan doktor, že se mi po přečtení téhle knížky rozjede znova laktace? Já bych ráda věděla, čím krmit pěti, šestiměsíční miminko, jaké dělat příkrmy. Podle knihy očividně nic a čekat až do roka. Jenže ze spousty dalších zdrojů se dozvídám úplně jiné informace než z knihy, dokonce od našeho pediatra. Takže teď babo raď jestli věřit Fořtovi nebo všem ostatním :) Docela ráda bych slyšela od nějakého jiného uznávaného odborníka, jak moc důvěryhodným zdrojem dr.Fořt je...
P.S. Název naprosto zavádějící. Kromě již zmiňovaných kojenců v podnázvu, ještě k tomu "Aby dětem chutnalo" - k dětské chuti není v knize napsáno nic. A recepty zabírají asi jen čtvrtinu knížky, možná ani to ne, a většina je od dvou let...

kejty91
01.02.2015

kniha je zajímavá - striktní držení se určitě není potřebné ale není na škodu vypěstovat u dítěte jiné návyky, než jaké jsou dnes běžné...a mnoho rad nesouvisí jen s dětstvím, lze se jimi řídit i v dospělosti.
Já osobně knihu oceňuji!

Zuzvil
11.04.2014 3 z 5

Zajímavá kniha, ale občas mi přijde až vyhrocená, pokud bych se jí chtěla striktně držet, tak by mé dítě jedlo na začátku pouze batáty a avokádo :-) Každopádně kniha je poučná a může se "použít" nejen u dětí, ale i u dospělých, je zde krásně popsáno, jak lze změnit stravovací návyky, recepty jsou jednoduché a ve většině případů i praktické. Nakouknout do knížky rozhodně doporučuji a batáty i avokádo ochutnat :-)