40 dní pěšky do Jeruzaléma

40 dní pěšky do Jeruzaléma https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262550/bmid_40-dni-pesky-do-jeruzalema-BvC-262550.png 4 2896 640

Dvaadvacetiletý Ladislav Zibura v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se po vlastních do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, puchýřů a opruzenin. Těšte se na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.... celý text

KajusaKil
KajusaKil
dnes 4 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od Ládíka četla. Tentokrát už mi jeho styl psaní a humor sednul dokonale. Bavila jsem se a vžila hezky do příběhu.

vodovodnice
vodovodnice
13.02.2024 4 z 5

První knihu kterou jsem četla od L. Zibury byla: Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii, ale po přečtení této knížky, mi přišla tato o mnoho lepší, než ta o Gruzii.
U této knížky mi čtení pěkně odcejpalo a jsem moc ráda, že tato knížka není klasický: "cestopis", ale pan Zibura zde vypráví to co se nedočtete nikde, své praktické poznatky z cest: Puchýře, brýle, voda, propocené tričko, laskaví lidé... :-) .
Je pravda, že člověk při četbě této knížky nabyde dojmu, že Ladislav své dobrodince vyjídal zadarmo, ale když jsem na internetu viděla jednu jeho přednášku, tak tam zmiňoval, že to bohužel v knížce nezmínil, ale že svým dobrodincům vždycky zaplatil nebo se jim nějak revanšoval, ale tuto informaci jsem měla dřív než jsem knížku začala číst = může to určitě mít velký vliv na názor na pana Ziburu a jeho knížku. (ale tuto informaci jsem měla dříve, než jsem začala číst tuto knížku).

Každopádně, knížka je to skvělá a občas se i člověk zasměje.

tonysojka
tonysojka
24.01.2024 2 z 5

Zcela se ztotožňuji s komentářem Hall 3006.
Jen dodám, že kdyby se vynechaly všechny opakující se pasáže o jídle, žízni, spánku a puchýřích,tak by zbylo vyprávění o tom, že v Turecku a Izraeli je horko a všichni lidé se kterými se autor setkal,byli nesmírně milí a pohostinní.
Humor, ironie a nadsázka mi prišly přiměřené jeho mládí.
Jediné moudro, které jsem zaregistroval bylo, že časem hezké vzpomínky zůstávají a nehezké jsou potlačeny.
A ty by mě zajímaly a ty v knize bohužel nejsou.

ivetka859
ivetka859
21.01.2024 5 z 5

Pamatuju si, že když kniha vyšla, vídala jsem v autobuse spoustu lidí, kteří se smáli s knížkou v ruce. Když jsem jí četla, smála jsem se nahlas taky. Je to prostě najednou úplně něco jiného - psaní se spoustou ironie a nadhledu.
Autor se kromě svobodného a "bezstarostného" putování Tureckem a Jeruzalémem velmi zlehka dotýká náboženské a národnostní diverzity s resumé: všichni jsme jen lidi.

kajka.w
kajka.w
14.01.2024 5 z 5

Jen by mě zajímalo, do jaké míry je knížka autentická a jak moc jsou příhody přibarvené. Zdá se mi až neuvěřitelné, jak se s Ládínkem každý spřátelí, nabídne mu pohoštění a přespání, pozve ho na svatbu a pohřeb... Asi je to vážně velký sympaťák. Každopádně jeho styl psaní, je pro mě parádní oddychovka, nejenom na dlouhé zimní večery.

Ivet_V
Ivet_V
09.01.2024 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, protože to byl můj první cestopis, tak jsem chtěla vyzkoušet, jak mi to bude sedět. Navzdory humoru a talentu autora a dobrého vypravěče, toto prostě není můj šálek kávy. Ale to není chyba té knihy, ale moje.

lubosvnenk
lubosvnenk
09.01.2024 5 z 5

Skvělá roadshow :-)

666Jitka
666Jitka
09.01.2024 4 z 5

Cestopis napsaný lehkou vtipnou formou bych zařadila jako odpočinkové čtení. Knihu jsem si v audio verzi pořídila ze zvědavosti a kvůli vysokému hodnocení. Poslech jsem si užila, i když musím říct, že jsem si na přednes musela notnou chvíli zvykat a nechápu, jak někdo mohl pro čtení této knihy vybrat Miloně Čepelku, ke kterému chovám velkou úctu, ale, bez urážky, v jeho podání kniha vyznívá jako vyprávění zážitků starého člověka, který vzpomíná na mládí, a ne jako zážitek mladého třicetiletého muže, kterým autor je. Nicméně mě kniha pobavila, a cestu jsem si náležitě užila. Určitě se vydám s Ladislavem Ziburou na další dobrodružnou výpravu.

Jelitovna
Jelitovna
05.01.2024 3 z 5

Protože to většina lidí nejspíš netuší, mám nutkání napsat, že žába vyskočí i z pomalu ohřívané vody.
Zibura je vtipný a v tomto ohledu mi nic nebylo přespříliš.
Co je podle mého názoru slabší stránkou knihy (a autora), je chvála určitých náboženství na "objednávku" (či spíše jejich zvýhodňování po dohodě s jakýmisi uvědomělými obyvateli ČR) v době nezvládnutého přílivu (převážně nelegálních) imigrantů do Evropy.

LivieBorova
LivieBorova
03.01.2024 5 z 5

Úžasné. Má chytrý humor, jedinečný i moudrý pohled na svět a na lidi. Text si na nic nehraje a přitom se z něj čtenář tolik dozví. Jsem nadšená.

Ripley178
Ripley178
29.12.2023 3 z 5

Laďa,mi je sympatický.Jsem také Brňák,chodím rád pěšky a čtu cestopisy.Knihu jsem si koupil proto,jelikož mám cestopisy rád a navíc jméno Zibura a jeho knihy,to je dnes již pojem.Tuto knihu však budu hodnotit průměrně.Ne,že by mě to nebavilo.Napsáno to je čtivě,ale je to pořád to samé.Kapitoly resp.to co v nich je se stále opakuje.Chůze po silnici,internetová kavárna,darované jídlo od místních,čaj a večer buď hamaka nebo přespání u někoho z dobré vůle.Celé je to prošpikované humorem,který mi nevadil,ale méně je někdy více a dost se tu s ním tlačí na pilu.Asi nejsem jediný,kdo si říkal,zda je možné to,aby mu téměř každý den někdo cizí poskytl jídlo nebo ho vyloženě pozval domů na večeři a přespání.Ale v Turecku jsem nikdy nebyl,takže třeba jo,třeba tam takoví lidé jsou.A ještě jedno mínus.Chyběli mi tam fotografie.

adelinka
adelinka
28.12.2023 5 z 5

Veľmi milo prekvapená.aj keď cestopisy nevyhľadávam, tak tu som sa veľmi bavila. Skvelý popis, skvelý zmysel autora pre humor... veľmi dobré čítanie.

Mi-šu-le
Mi-šu-le
19.12.2023 4 z 5

Moje první knížka od Ladislava Zibury, a poprvé pociťuji potřebu mít v hodnocení možnost půlhvězdičky. Jelikož "Zibura" je už u nás pojem, především mezi milovníky cestování a dobrodružství s tím spojeným, měla jsem asi až moc velká očekávání. Zaprvé je to jeho první kniha, zadruhé si myslím, že by mi víc vyhovovalo být na jeho přednášce. Nicméně díky knize už to nechci oddalovat, protože je to talent s humorem mně velmi blízkým. Knihu doporučuji a těším se, až usednu někde v sále a budu poslouchat Ladislavovo vyprávění naživo.

čtenářka76
čtenářka76
11.12.2023 5 z 5

Moje první setkání s Ladislavem.:-) Nevěřila bych, že cestopis může být tak zábavný. Kniha mě moc bavila a hned bych se do Jeruzaléma podívala. Těším se na další knihy.

Vydra57
Vydra57
02.12.2023

Oceňuji jak neuvěřitelně vtipně , svižně a výstižně dokáže popsat svou určitě nelehkou pouť .. Památek si sice moc neužijeme, ale atmosféru zemí a charakter jejich obyvatel rozhodně poznáme lépe než ze zájezdů s CK. Jako obvykle - nečíst více titulů za sebou...

KubaHanzelin
KubaHanzelin
23.11.2023 4 z 5

Po Prázdninách v Evropě jsem se vrátil k Ziburově prvotině, s tím, že když mě bude bavit, rád budu jeho knihy číst dál, a jo, asi se mu opět povedlo mě zaujmout..
Nechci se moc rozepisovat, takže ve zkratce - putování Tureckem mě zaujalo rozhodně víc než Izraelská část, ale nejspíš to bude tím, že už autorovi docházel v Izraeli dech a měl toho plné zuby, i když to tak v knize možná nevyzní
Každopádně jsem si i tento kousek od Prince Ládika užil a pokud mě nedonutí si sbalit krosnu a vyrazit do světa, určitě mě nalákal na nějakou tu přednášku ;)

J0hn
J0hn
07.11.2023 5 z 5

Zibura opět nezklamal. Vtipné a zábavné.

CharlesWard
CharlesWard
04.11.2023 3 z 5

Takový usměvavý cestopis, kterému ale něco chybělo.

Mirka320
Mirka320
19.09.2023 3 z 5

Ráda čtu cestopisy, pokaždé něco nového objevím a fandím každému, kdo se rozhodne vydat na túru, hlavně tu pěší. Tady ovšem bych těch informacích o lidech a jejich životech tak odlišné kultury uvítala více. Držím pěsti během dalšího cestování. Jinak kniha působí velice pozitivně a obsahuje i několik životních úvah, nad kterými není marné popřemýšlet.

barbora5058
barbora5058
11.09.2023 5 z 5

Pozitivní cestopis, který vás pobaví. Četla jsem už autorovy novější knížky, zde je vidět, že je to jeho prvotina, ale i přesto se mi jeho styl hezky čte, pobavím se u toho a něco se dozvím. Poznámka pro lidi, kteří se na Ziburu chystají, ani tak nejde o místa co navštěvuje, jako o atmosféru země a především o lidi, kteří v ní žijí. Klobouk dolů před autorem, protože ujít takovou cestu pěšky a spát na opravdu někdy děsivých místech, to chce kuráž. A jako vždy napíšu, že se mi moc líbí ilustrace knihy.