3x Kája Saudek

3x Kája Saudek https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/7154/bmid_3-x-kaja-saudek-miO-7154.jpg 5 171 26

Soubor 3 příběhů nakreslených Kájou Saudkem. – Peruánský Deník (scénář Miloš Macourek) – Po stopách sněžného muže (scénář Josef Nesvadba) – Arnal & dva dračí zuby (scénář Ondřej Neff) Svět Káji Saudka (doslov Ondřeje Neffa)

Komiksy , Literatura česká , Fantasy

Vydáno: , Práce

Ulala
25.02.2024 5 z 5

Nepřekonatelné. Letošní čtenářská výzva mně přiměla vytahovat z knihovny perly, ale i jiné zapomněné knihy. Tento komiks patří mezi perly.

maximus13
15.02.2024 5 z 5

Vytáhnul jsem omylem po desítkách let můj originál v téměř dokonalém stavu a začal opět pročítat. Kdysi jsme si díky nedostatku věcí více vážili a měli k nim osobní vztah. Skvělé příběhy, parádní ilustrace. Dodnes se divím, že v době totálního komunismu mohlo něco takového vůbec vyjít.

Vidlička
11.10.2022 5 z 5

Aha, tak u tohodle komiksu pravděpodobně vzklíčila moje láska a obdiv k Neffíčkovi! Jako dítě jsem ho ranec žrala, škoda, že se někam poděl (jako ten komiks ;-))...

ArkAngel
23.08.2022 2 z 5

Jako ostatní Saudkem tolik fascinován nejsem, ale taky pocházím z jiné generace. Tři příběhy, které se v komiksu objeví, jsou béčková sci-fi, kterým svou kresbu propůjčil již zmíněný Saudek. Jeho kresbu člověk pozná hned, ale osobně jejím fanouškem nejsem. Sexuální podtext k době asi sedí, ale fanda toho nebudu. "I písmo praví, že žena se má krášlit pro svého muže...", ach jo, naštěstí už žijeme v jiném století.

R47
05.02.2021 5 z 5

Škoda, že ten Saudek nežil o pár desítek let později. Anebo někde jinde.

plutoking
28.09.2020 5 z 5

Nepřekonatelné - geniální.

stoun25
17.02.2019 5 z 5

Nádherně nakreslené a skvěle napsané. Po letech jsem tento sešit hledal, ale už nenašel..

Kverulant
21.06.2018 5 z 5

Co dodat, tři vynikající komiksy. Macourek zpracoval téma incké říše, Neff předvedl, že i v izolovaném komunistickém Československu si lidi uměli představit řádně béčkovou sci-fi s princeznami a nabušenými hrdiny, ale úplnou špičkou je pro mě téměř lovecraftovský hororový Nesvadbův příběh o pátrání po ztraceném sněžném muži. Všechny scénáře samozřejmě výborně zpracoval král českého komiksu Saudek, bez kterého by jistě první dva příběhy nebyly takový nářez a je vidět, že nemá problém žánrově přeskakovat mezi kreslením raket a pochmurných jeskyní a hor. Saudek si zároveň všude umí nacpat svůj styl dráždivé tělesné estetiky obou pohlaví a okořenit vše humorem (už jen titulní obálka k tomuhle svazku je skvělá). Jeden z mých největších pokladů dětství, který si užívám i ve stáří.

RyonMathrin
08.04.2018 5 z 5

Tuhle "svatou trojici" komiksů jsem četl v mládí snad tisíckrát... Dodnes mám v knihovně a těším se, až začnou číst mé ratolesti a já jim to budu moct dát k přečtení. Všechny příběhy jsou poutavé, napínavé, ale nebýt Mistra Saudka (schválně píšu s M), nebylo by to ono. Fantasticky ztvárněné (ten výraz v tomto případě dostává nové rozměry) kresby si pamatuji dodnes: trojice záporáků v Peruánském deníku, hvězdná loď Inků i jejich futuristické město na jiné planetě; temnota a neskutečné tvary jeskyní v Po stopách sněžného muže; kanibaly v Arnalovi, včetně hlášek ("Mmm, chutí zamřele." "Pro výživu sociálně slabších kanibalů postačí."), plochou princeznu i nabušeného Arnala...
Kdyby šlo dát 6 hvězdiček, tento sešit by si je zasloužil. Takhle dávám alespoň 5 :-)

Turlogh
27.11.2017 5 z 5

Parádní český komiks. Všechny tři příběhy moc dobré, určitě i zásluhou skvělého Káji Saudka, nicméně přiznám se, že třetí příběh mne zaujal v mládežnickém věku nejvíce. Dodnes si pamatuji větu bouřící ve mě nadšením: "Nejmocnější zbraní nebyl Arnal, ale jeho drak! " Prostě Ondřej Neff umí! Což ostatně dokazuje např. i v Jádru pudla, Modrém meči a Čarodějově učni a dalších knihách. Ctitelům sci-fi, fantasy a komiksů lze jen a jen doporučit! Plných pět hvězd. Nazdar.

bertrand
07.09.2017 4 z 5

Čas plyne. Na co jsem v dobách svého mládí hleděl s láskyplným obdivem a co jsem po nocích zkoušel obkreslovat a napodobovat, je dnes již kult...

Stromolezci
07.09.2017 5 z 5

Kája Saudek je prostě úžasný ilustrátor. Ten jeho Arnal je pro mě nezapomenutelný...a také ten erotický podtext některých kreseb.

Ivan Kučera
03.07.2017 5 z 5

Toto je absolútne fenomenálna záležitosť, ktorú mi môj otec kedysi dávno, koncom 80-tych alebo začiatkom 90-tych rokov, už neviem kedy presne, doniesol zo služobnej cesty v Prahe. Tento megageniálny zošit mám dodnes poctivo uschovaný a ak by mi zaň niekto nemienil dať aspoň tisíc eur, ani by som neuvažoval o jeho predaní. Multigeniálna kresba a absolútne jedinečné, bohovské príbehy. Neviem, či ma ako dieťa viac uchvátila himalájska výprava po stopách Yettiho, kokosovo úžasný Arnal alebo obludne parádny Peruánsky denník. Fantázia sa tu snúbi s nezabudnuteľnými nápadmi, k tomu sci-fi, fantasy, možno horor, ale i výjavy, na aké sa ťažko zabúda (brutálna likvidácia väčšiny členov posádky v peruánskom denníku). Svojho času som nechápal snáď len WTF obálku, ale s pribúdajúcimi rokmi si ju začínam čoraz viac vychutnávať.

vlkodlaq
01.06.2017 4 z 5

Malůvky mého pubertálního mládí. Bylo mi úplně jedno, o čem to je, hlavně když tam byly nakresleny ženy... A jak byly nakresleny! Ale nebudu lhát, líbí se mi to i dnes :)

Elischka
20.05.2017 5 z 5

Bezkonkurenčně nejlepšé český komiks. Četla jsem to jako malá a dokonale mi to přirostlo k srdei.Nejlepšé je asi Arnal.

gaspoda
01.11.2016 5 z 5

naprosta bestialita v 90letech Peruansky deník v dětskych letech velka láska vo arnalu ani nemluvě.
V dnešní době kdy je zaplivanýho komixu hojnost tak neomračí ale todle je OLDSCHOOL.

Ebon
20.09.2016 5 z 5

Mistrné dílo, které má u mě čestné místo. Do komiksů je nádherně zapracován odlišný feeling scénářů.

Holister
20.09.2016 5 z 5

Nejlepší komiks, co jsem kdy četl. Kam se vůbec sere Márvel...

Standa Šebek
01.08.2016 5 z 5

Geniální, jak z hlediska kresby, tak nápadů, někdy dost ulítlých. Arnala znám obrázek po obrázku, jako malý jsem plnil školní sešity právě kresbičkami ze Saudkova komiksu:-)

Ikkju
23.07.2016 5 z 5

Četl nesčetněkrát, miluju atmosféru tajemství jeskyň Sněžného muže, zvláštní napětí Peruánského deníku i pohádkový postapo svět Arnala.

Otvírám tak často, že komiks nemá cenu vracet do knihovny, a tak většinu času leží na okně na hromádce časopisů (přežil tisíce čistek tiskovin, a už i žena ví, že tenhle sešit je hájený).

Jinak koukám, že to začíná být pomalu sběratelský kousek. Já jej ale určitě neprodám, nedokážu si představit, že bych tuhle vlastně už součást našeho bytu neměl někde poblíž k nahlédnutí.

komiksy české komiksy fantasy

Autoři knihy