111 míst v Praze, která musíte vidět

111 míst v Praze, která musíte vidět https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320991/mid_111-mist-v-praze-ktera-musite-videt-nnc-320991.jpg 4 67 24

Tušili jste, že Betlémské kaple jsou v Praze hned dvě? Jak se stalo, že Sputnik přeletěl ze Stromovky na Babu? Kde se v Praze vzal hotel, který má jediný pokoj, a ještě k tomu sedm desítek metrů nad zemí? Dá se na Smíchově svézt lanovkou, a navíc k tomu zadarmo? A trefili byste do první čistě bitcoinové kavárny na světě? Netradiční výběr 111 pražských pozoruhodností se vymyká zavedeným představám o tom, co je při návštěvě Prahy „povinné“, a nabízí jedinečnou procházku hlavním městem všem zvídavým návštěvníkům, které zajímá historie i současnost, skrytá zákoutí i místa pulzující životem – to vše ve výstižných a zasvěcených popisech s informativním fotografickým doprovodem a užitečnými praktickými radami a tipy.... celý text

Apo73
27.12.2023 5 z 5

Kdo chce trochu alternativního průvodce po Praze, zde ho má. Kdyby ho napsal pan Adam Gebrian, bylo by to ještě trochu osobnější, ale i takhle je to dokonalé. Opravdu. Oceňuji výběr míst, ale i fenoménů, skrze něž je možné Prahu zažít. Není to pro návštěvníky Prahy - začátečníky, kteří ještě nezakusili Pražský hrad, Karlův most nebo Národní divadlo, tohle je další vrstva Prahy.
Když Kampa, tak ne Čertovka, ale Atelier Josefa Sudka; když Václavák, tak ne Národní muzeum, ale Dům Langhans; když Staré město, tak ne Klementinum, ale Idiom v Městské knihovně (socha z knih); když Betlémská kaple, tak ne ta na Starém městě, ale na Žižkově; když mosty, tak ne Karlův, ale Most Inteligence; když Hlavní nádraží, tak ne nádraží nebo Fantova kavárna, ale Pomník Nicholase Wintona atd. atd. A pak speciální fenomény jako pražské Páternostery, Chlebíčky, atmosféra parku Ztracenka, hudební klub na Strahově, komunistické reliéfy, kubismus v Praze, Stínadla apod. Zkrátka je to kniha, kde 111 výletů je možno realizovat s nadšením, každý přinese jiný typ zážitku. A navíc každý tip je podepřen všemi potřebnými informacemi, kontakty a polohou na mapě.
Drobná poznámka pro odpůrce havlismu (viz Starývlk, který níže píše, že z knihy přímo "čpí" - viz níže): s Havlem a jeho rodinou jsou spojeny památky: 1. Barrandovské terasy, 2. Dům Václava Havla, 3. Libri Prohibiti, 4. Palác Lucerna a 5. Pražská křižovatka, což je přesně 5 tipů - takže pro Vás je to jen 106 výletů. Nám ostatním, kteří si projdeme všechno, zase může být líto, že není přístupná vila dr. Gustáva Husáka v Tróji. Snad bude v příštím díle.

vendy246
20.08.2022 5 z 5

Tahle knížka mě nepřestane bavit. Čtu opakovaně a koukám přitom do mapy. Tolik zajímavostí! Pražanda je rázem turistkou. Žasnu nad místy, kudy jsem šla třeba stokrát. Miluju.

flare
14.05.2022 5 z 5

Praha neni jenom 100vezata. Spousta zajimavych,poutavych,proflaklych i zastrcenych mist nejem pesky,ale i na kole...

E_Lan
27.09.2021 5 z 5

Tato originální kniha o ne tolik známých místech v Praze prostě stojí za to. Hezké fotografie a hlavně poutavé (krátké) vyprávění o místech kam se normálně člověk nepodívá. Ne tak po přečtení této knihy, rázem je na co se podívat.

Sova15
14.04.2021 5 z 5

111 míst, které musíte vidět a máte-li rádi hezká a pravděpodobně zapadlá místa, musíte mít tuto knihu.
Stručné, jasné, popsané kde, kdy je otevřeno. Snad kavárny přežijí koronáč a těším se, až tam budu sedět s kávou v ruce a přemýšlet, kam se ještě vydám.

mol378
17.02.2021 4 z 5

Čtivý a nápaditý neformální průvodce plný zajímavostí. Bohužel se nemůžu ubránit srovnání se 111 místy v Brně a musím ubrat hvězdu - vtip mi tam chyběl! I pro toho, kdo Prahu poměrně dobře zná, je tam jistě několik míst, kde ještě nebyl. Doporučuju všem, kdo chtějí z naší stověžaté poznat víc než jen orloj a Zpívající fontánu.

LEGACY
30.06.2020 4 z 5

Každý člověk co je trochu na městský turismus a zvládne se mentálně prokousat davami nenasytných turistů k těm nejzapovězenějším zákoutím velkých měst uzná, že Praha v tomto směru v žádném případě nepokulhává, ba naopak. Chytrý člověk může jet do Prahy po třicáté a stále má na seznamu plno míst kam jít, je to příjemná změna, neboť Praha je na celý život, a rozhodně ji nepoznáte pohledem na Vltavu z Karlova Mostu a stát na špičkách před Orlojem, abyste vůbec něco zahlédli. Takových 20 míst bych z knihy vyškrtl, přišli mě spíše autorovi srdcovky, ale jinak spousta dobrých tipů.

Jirinamac
22.03.2020 4 z 5

Rychlý a stručný průvodce po zajímavostech nejen historické části Prahy. Hodně míst zmiňovaných v knížce znám, některá pro mne neznámá, určitě ráda navštívím, ale některá místa určitě vidět nemusím.

Glivuska
26.10.2019 5 z 5

Skvělý průvodce, který Vás seznámí s místy, které ani Pražák nezná :) doporučuji každému, kdo chce Prahu poznat zase o něco lépe.

milamarus
06.05.2019 5 z 5

Celoročně využitelná a po užití volající kniha. Rozkaz v názvu mi nevadí. Výběr míst mi sedl. A zdá se mi skvělé, znát odpověď na všechny otázky shora.

Doporučuji!

starývlk
03.04.2019

Z knížky čpí, bohužel, havlismus na sto honů. Ačkoliv některé tipy jsou zajímavé. na rozdíl od autorů, kteří tvrdí, že uvedené lokality musíme vidět, rozhodně je vidět nemusím. Zejména ne veledíla Davida Černého. 1/5

petrakočárová
16.02.2019 5 z 5

Moc zajímavá kniha. Doporučuji!

bosorka
05.02.2018 5 z 5

Pro mě výborný počin. Některá místa jsem samozřejmě znala, ale mnohá mi až dosud zůstala skrytá. A teď chodím a víc koukám a mám v plánu některá navštívit, nebo znovunavštívit.

Karmyn
17.01.2018 3 z 5

Kniha mě trochu zklamala. Nejsem rodilý Pražák, ani v Praze nežijí dost dlouho. Ale hold se kniha netrefila do mého vkusu s výběrem míst.

MishiFufu
02.01.2018 5 z 5

Zajímavá místa a postřehy. Doporučuju všem, co rádi chodí po Praze.

baroo
06.12.2017 5 z 5

Tahle kniha prostě není pro turisty. Je spíš pro nás, co už Prahu známe a stále chceme objevovat nová zajímavá místa. Některá místa jsem už znala, ale většinu jsem si uložila a třeba někdy navštívím. Rozhodně doporučuji do knihy nakouknout a nechat se inspirovat k procházce.

babyboar
04.10.2017 4 z 5

Je jasné, že nejde o klasického průvodce. Z popisů jednotlivých míst je jasně poznat, že jde o osobní výběr autorů, nicméně poměrně zdařilý. Pokud už je člověk unaven běžnými památkami, může s touto knihou v ruce poznávat Prahu zase z jiného pohledu. Většinu míst totiž neznají ani Pražáci, kteří kolem nich denně procházejí. :)

Jessie_K
08.07.2017 4 z 5

Několik míst jsem si založila a určitě se při návštěvě Prahy za nimi vydám. Spousty z nich mi tam přišli navíc, ale jsem si vědoma toho, že autoři měli velmi těžký úkol, zalíbit se, co možná největšímu procentu čtenářů. Mám Prahu ráda z té její tajemnější stránky, takže za Stínadla, Bohnický hřbitov atd. dávám palec nahoru. :-)

HDosoudilová
03.05.2017 3 z 5

Pěkně zpracovaná kniha. Jako rodilá Pražanda jsem byla zvědavá, jaká nová místa mi průvodce nabídne. Nic převratného to ale nebylo, většinu již znám. Pro mimopražské to může být ale docela dobrá inspirace. Kam se v Praze podívat a ne jen v centru.

RH faktor
19.04.2017 1 z 5

... nic převratného. Na to jak velkej hype okolo toho byl/je...

Praha toulky, výlety turistické průvodce

Autoři knihy

Matěj Černý