Život.... jinde?


Domča22
Domča22 14.11.2015 v 20:19

Ahoj... v poslední době dost přemýšlím o tom, jestli je ještě někde jinde život. Myslím na jiné planetě. Co když je? Vesmír není celý prozkoumaný a bůh ví, jestli se nám to někdy podaří. Když našli na Marsu vodu (sice pro život toxickou) může být někde i život ? Chtěla bych vědět, jestli nejsem jediná co nad tím přemýšlí a taky vaše názory atd....

tester
tester 15.11.2015 v 04:34

Člověk je přešlechtěný druh živočich, který má zabudovaný sebedestrukční mechanizmus. Nenapadlo mně se otázkou zbývat a jsem si jistý že proto život nikde jinde není, protože nemůže být když tam není vzduch, voda a vhodná teplota. To je jen na zemi. Dny existence života lidí na zemi se krátí. Lidé dělají všechno proto, aby se z planety vymazali natrvalo.

Loky
Loky 15.11.2015 v 08:25

Čím víc toho vím o člověku z biologického pohledu, tím více zamítám verzi o tom , jak se něco takového, jako je člověk vyvinulo z něčeho tak primitivního, jako jsou drobné mikroorganismi. Že jsme z opice? Tomu už vůbec nevěřím... Nabízí se mi jen otázka jestli, tu nebyl ještě někdo geniálnější než jsme my a vytvořil to složité avšak dokonale fungující stvoření, které si říká ČLOVĚK. Oni někde existují, sledují nás, baví se tím, jak jsme chytří a jak hloupě se chováme. Co když stvožení světa za 80 dní není pouze jeden z příběhů z Bible, ale skutečnost. Ale bůh je v tomto příběhu náš stvořitel? Copak něco vzniká jen tak? Oni tam jsou, nebo možná byli... Jen něco tak sobeckého jako člověk si může myslet, že je jedinečný a vládne celému vesmíru, my ale nic nevíme, jsme příliš mladí... Až dozrajeme možná poznáme...
Pokud to tak bylo tak chci složit poklonu tomu, kdo tohle dokázal- vynalezl člověka. Dobrá práce...

Text příspěvku byl upraven 15.11.15 v 08:29

Richie1
Richie1 15.11.2015 v 08:57

Loky: myslím, že není důvod popírat genialitu přírody a evoluci. Člověk není jediný úžasný organismus na planetě - je tisíce druhů zvířat, která jsou podobně úžasná (jen jim chybí rozum). Příroda měla miliardy let na to, aby tyto organismy vyvinula v dokonale fungující tvory. Paleontologie a jiné vědy nás o evoluci neustále přesvědčují novými a novými důkazy.

Domča: vzhledem k velikosti vesmíru si myslím, že někde nějaké formy života (inteligence) jsou. Je jen otázka času, kdy se s nimi potkáme. Může to být zítra, za rok, za tisíc let... Jen bychom se neměli do té doby sebezničit, jak varuje tester. :-)

lenkaknel
lenkaknel 15.11.2015 v 10:19

Taky si myslím. že ve vesmíru při jeho nesmírné rozlehlosti nejsme sami (jestli je to dobře nebo špatně už je jiná věc). Rovněž souhlasím s tím, že našemu vývoji bylo z jejich strany pomoženo. Nikdo přece neříká, že evoluce nebyla. Byla... jenom určili její směr. ;-)

Domča22
Domča22 15.11.2015 v 10:42

Děkuju za vaše názory :)

Tester: S tím s tebou nemůžu úplně souhlasit, protože to právě nevíme, jestli je někde jinde vzduch a voda atd... Jediné co víme je, že na Marsu je voda. Sice je až nezdravě slaná jak potvrdilo NATO, ale je to voda! Už to je malinký důkaz, že nemusíme být jediná planeta s vodou, vzduchem.... Ale je to tvůj názor a neber to špatně, jen jsem ti na to chtěla odepsat:)

Loky: To mě vůbec nenapadlo, že by nás někdo mohl sledovat a pozorovat. Možné to taky může být , ale doufám, že raději není. Jinak si taky nemyslím, že nás stvořil bůh. Kdyby byl někdo tak milý,obětavý, co může rozhodovat co jak bude - bůh vážně by se v klidu díval jak někdo umírá? Jak si ubližujeme navzájem (např. války)? Dovolil by vůbec, aby byli pedofilové a další hnusáci...?
Richie1: Díky za tvůj názor:). Pokud se s nějakou formou života potkáme, chtěla bych u toho být. Teď mě napadlo, že ve vesmíru můžou kromě lidí být i zvířata. Třeba nějaká, o kterých ještě nevíme.
Lenkaknel: děkuju za odepsání. To s tou evolucí je taky moc dobrá myšlenka.:)

Text příspěvku byl upraven 15.11.15 v 10:49


lenkaknel
lenkaknel 15.11.2015 v 10:50

Život jinde vůbec nemusí být spojen s vodou a kyslíkem...

Domča22
Domča22 15.11.2015 v 10:56

To máš možná pravdu. V poslední době mě úplně štve, že si myslíme jak moc toho víme. Ale když to tak vezmu víme toho tak málo. Nebo spíš o většině věcí si nemůžeme být jistí na 100%. Kéž by se dal celý vesmír prozkoumat.

tester
tester 15.11.2015 v 13:05

Myslím že i planety, zdánlivě neživé věci atp. mají svého ducha a žijí svým životem, mnohde bez vody a vzduchu.

gladya
gladya 15.11.2015 v 14:06

Pokud existují miliardy hvězd a kolem dostatečného procenta hvězd obíhají planety, je dost pravděpodobné, že by se život mohl vyvinout i jinde než na Zemi.

To Tester: Existence dýchatelné atmosféry a vody mimo Zemi přece není vyloučena.

Už vlastně od dětství si kladu otázku, zda existuje život a hlavně inteligentní život mimo Zemi. Myslím že pravděpodobně existuje, nebo existoval případně existovat bude. Jenže se můžeme minout v prostoru a čase nebo se navzájem nepoznat. Možná jsou mimozemský život a inteligence založeny na zcela jiných principech než pozemský. To by pravděpodobnost úspěšného "blízkého setkání" snížilo. Konec konců, o tom je nejedna sci-fi. Samozřejmě, realita je většinou jiná než budoucnost popsaná ve sci-fi, ale zrovna v oblastech, kde je věda v plenkách, má fantazie místo. Co vlastně skutečně víme o exoplanetách?

Text příspěvku byl upraven 15.11.15 v 14:12

Loky
Loky 15.11.2015 v 16:25

Zabýváme se vesmírem a vlastně nic nevíme ani osobě... Odkud jsme? Proč tu jsme? Kdy zmizíme?

To Domča: Jestli se někdo dokáže dívat na to co se tu děje? Ano, a nemusíme ani chodit do hloubky vesmíru abychom našli diváka tohoto "žánru". Pokud chceš ještě více konspirací zkus sci- fi literaturu- když už je to ta databáze knih:)

To tester: vidíme jen to, co funguje na H2O a O2, ale co když ne? Neexistuje i jiné "palivo" pro živé organismy.

Text příspěvku byl upraven 15.11.15 v 16:29

eva-lupen
eva-lupen 24.11.2015 v 11:15

I na Zemi existují tvorové pro které je kyslík jedovatý...

Loky: Bůh stvořil svět za 80 dní? Já myslela, že za tuhle dobu ho objel Willy (nebo Phileas) Fogg? :-)

Loky
Loky 24.11.2015 v 13:21

eva-lupen: asi to dokázal trochu rychleji... Že by za 8 dní? Nebo 7?

Marbo
Marbo 24.11.2015 v 19:34

za šest. sedmého dne odpočíval

fat_man
fat_man 28.05.2016 v 15:57

Zásadně nesouhlasím s " vědeckou " teorií Velkého Třesku. Najednou z ničeho , v jednom okamžiku , všechno prostě vzniknout nemohlo. Vzhledem k tomu , že ještě před pár lety byla Země placatá , si v klidu počkám na nějaké lepší vysvětlení.

Víra mi také rozluštění nepřinesla. Nakonec , tady nejde ani tak o vysvětlení původu člověka ,ale spíš o návod k slušnému životu s trochou nezbytné omáčky okolo.

Každopádně věřím v existenci něčeho ,co nás převyšuje , možná pěstuje (chová) a rozhodně pozoruje....Co my víme o tom , jak svět vnímají ryby v akvárku? Co tvoří jejich vesmír? V co věří? Nebo mravenci zavření v mravenčí farmě?


Ve sci-fi literatuře je vysvětlení a teorií opravdu hodně. Schválně kdo ze spisovatelů bude mít pravdu :-D

fat_man
fat_man 28.05.2016 v 18:29

Teorie Velkého Třesku je jenom hypotéza stejně dobrá , jako jakákoliv jiná , včetně těch ,které jsou zmíněny v nejrůznějších sci-fi knihách. Doposud jsme poznali jen nejbližší okolí naší planety a naprosto netušíme co se skrývá dál...asi jako ta ryba , která z akvárka nemá šanci zjistit ,co se děje za oknem na ulici...a stejně jako ta ryba , máme i my značně omezený rozhled a naše domněnky můžou ( a nemusí ) být úplně mimo. Mě se prostě myšlenka , že vesmír je jenom jakási nádoba , ve které jsme chováni pro okrasu a potěšení docela líbí. Třeba se při cestách do vesmíru jednou na konec toho ( prozatím ) nekonečného kosmosu dostaneme. Naše poznání má obrovské nedostatky a spoustu slepých míst. A trochu mi vadí definitivní výroky vědců...

a za vznikem života je podle mě něco víc. Možná to byla jenom taková neúmyslná nehoda ( viz. Věda na Zeměploše ) , možná to byl úmysl....

Lector
Lector 28.05.2016 v 18:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

fat_man
fat_man 28.05.2016 v 20:05

Lector : Přesně. Teorie velkého třesku je jen hypotéza. Uznávám , že momentálně je všeobecně přijímaná ve vědeckých kruzích , ovšem to na její (ne)pravdivosti nic nemění. Fyzicky jsme se ve vesmíru opravdu moc daleko nedostali , sonda která reálně prozkoumává povrch planety je nejdál na Marsu. To mně osobně k dělání závěrů o životu na jiných planetách , nebo stáří vesmíru nestačí. A zkoumání kosmu sebevýkonějším teleskopem je jenom takové vylepšené zírání skrz okno.

Zapomněl jsem ovšem , že se tu všichni berete strašně vážně. Omlouvám se ( předem i zpětně ) všem , kterých jsem se svými lehkovážnými názory dotkl.

Lector
Lector 28.05.2016 v 20:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

majík1
majík1 04.07.2016 v 08:01

Myslím,že zatím ne jen na Zemi.

DarkAvenger
DarkAvenger 20.07.2021 v 15:34

Tak mít možnost žít jinde vybrala bych si ze zemí Austrálii nebo Ameriku. Ovšem žít mimo Zemi někde ve vesmíru by mi asi awdlo více jelikož je tu dost věcí co mě ne zemi štve a po čem by se mi nestýskalo.



Vložit příspěvek