PODVODNÍ UŽIVATELÉ


Dandalf2
Dandalf2 13.12.2016 v 20:19

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Pirnitz
Pirnitz 13.12.2016 v 20:22

Ano, tak jsem to myslel. Je to proto, aby nemusel prodejce znovu platit poplatek. Proto knihu nevymaže.

Skallarix
Skallarix 13.12.2016 v 20:27

@Pirnitz - Je tomu tak, bohůmžel jsem se i sám přesvědčil. U jiné uživatelky. Navíc jsem se na dotaz, proč knihu stále inzeruje, když ji už nemá, dočkal odpovědi "co mi je do toho" a že "se se mnou nebude bavit, když se nepodepíšu nakonec do zprávy svým celým jménem". Prostě miláček....

Marthas
Marthas 13.12.2016 v 21:22

To Dandalf2: Já jsem tím chtěla říci, že byste si ušetřil spoustu trápení, kdybyste si ten negativ nechal pro sebe. Možnost neutrálu tu byla, ale byla administátorem pro malé využití zrušena, což mne osobně velmi mrzí.
A ano, bohužel je bazar zpoplatněn, ale že by to mělo tento efekt mne nenapadlo a nejsem asi sama, koho to nenapadlo (myslím, Dana), jaký to bude mít vliv na přehlednost. Díky bohu je teď alespoň v bazaru ten filtr, takže jde vyhledat autor, který člověka zajímá ale pokud by člověk chtěl brát více knih a chtěl si projet, co prodejce má, může to být dost matoucí a jednoho to naštve.
To Pirnitz a Skeeve: Jak jsem řekla výše, toto je velmi nemilý produkt zpoplatnění, který by mne osobně nenapadl a velmi mne mrzí ale popravdě by mne už nemělo nic překvapovat.

Text příspěvku byl upraven 13.12.16 v 21:36

jitvav
jitvav 14.12.2016 v 08:41

To Dandalf2: s uživatelkou ATENA mám podobnou zkušenost. Již jsem o tom psala v tomto vlákně. Kontaktovala jsem ji ohledně knihy Prokletý ostrov, která jí visí v nabídce již někdy od konce října s textem "prodaná". Psala jsem jí pouze, že pokud by se uvolnila, měla bych zájem. Odpověděla mi, že je opravdu prodaná, ale kniha tam visí už další měsíc. Negativ jsem jí nedávala, protože si myslím, že není důvod, jen by mne opravdu zajímalo, co tím sleduje...

Text příspěvku byl upraven 14.12.16 v 09:57

Atena
Atena 14.12.2016 v 11:41

Dobrý den všem, jelikož má pán velké problémy s tím, že když knihu prodám, tak ji zároveň nesmažu, dovolím se k tomuto vyjádřit:-)
Každý má právo na svůj názor, nicméně to neznamená, že musí "trestat" lidi, kteří mají názor jiný. Já si myslím, že jestliže chci mít u inzerátu napsáno prodáno a nesmazat ho, je to mé právo. Když bude pán chtít svůj inzerát po prodeji smazat, je to také jeho právo. Psát negativ z takovéhoto důvodu mi připadá, nezlobte se, hloupé a hlavně úplně zbytečné. Myslím, že vzhledem k množství mých kladných komentářů je zjevné, že jsem prodejce bez problémů a nevím proč pánovi udělalo takovou radost mi napsat negativ. Negativ je určen tomu, kdo např. zašle knihy poničené, nepošle knihy vůbec... Já vždy slušně odepíši, že je kniha prodaná nebo zamluvená. Slušnost se už dnes asi nenosí a je třeba ji "odměnit" negativem...
A zařadit mne mezi podvodníky, to už mi přijde úplně zcestné.
Veselé Vánoce všem, včetně pana XY
Aneta

Text příspěvku byl upraven 14.12.16 v 11:43


zorz
zorz 14.12.2016 v 12:00

Atena: Problém je v tom, že zdejší bazar není uzpůsoben k využívání způsobem, jakým to děláte. A nebyl tak ani zamýšlen, což je patrné z toho, že v seznamu inzerátů se neukazuje žádná kolonka "prodáno/k dispozici". Kdyby ji tam tvůrce bazaru chtěl, dal by ji tam. Z toho lze usuzovat, že se počítalo spíš s tím, že v bazaru budou skutečně jenom knihy, které jsou k dispozici. Cokoliv jiného je pro uživatele matoucí. Ale pokud ta praxe provozovateli nevadí, mně určitě taky ne. Ani bych vás proto neřadil mezi podvodníky, jen zkrátka používáte bazar jinak, než by to bylo ideální. Druhá věc je, že není nikde určeno, že by se za to nesměl dávat "negativ", to je jen váš názor a někdo to může vidět jinak.

Skallarix
Skallarix 14.12.2016 v 12:13

V tomto případě by se dala vyhlásit soutěž, kdo vystaví více nabídek knih na prodej, které nemá. Každý má na to právo a v rámci slušnosti by nám to neměl nikdo zakazovat. Jakýkoliv negativ ze strany zájemce by byl vrcholnou nezdvořilostí. A navíc - zbytečnou a prokazující hloupé chování. Kdyby byl zájemce chytrý, ví, že přeci vystavuji k prodeji věci, které nemám, neboť, jak jsem zmínil, mám na to plné právo. Pochybovat nad takovým jednáním je tedy zcestné.

Text příspěvku byl upraven 14.12.16 v 12:22

Pirnitz
Pirnitz 14.12.2016 v 12:26

Já si myslím, že zdejší bazar byl zamýšlen jako "bleší trh" pro čtenáře mezi sebou a ne, aby ho využívali profesionální prodejci, kteří se zmíněným způsobem (nevymazání prodané knihy s předpokladem, že stejný titul bude mít prodejce časem zase k prodeji) vyhýbají i těm minimálním poplatkům, co tady jsou. Pokud by si vytvořili svůj vlastní e-shop, také by je to něco stálo.

pobijecmuch
pobijecmuch 14.12.2016 v 12:58

Pirnitz - velmi správně pojmenované.
Ano, někteří jedinci si neuvědomují, že toto není internetový antikvariát, ale je to databáze knih, kde se jedná se o možnost vkládání a evidence textového a obrazového obsahu.
Bazar je pouze podružná věc a pouhým doplňkem těchto stránek.

siena
siena 14.12.2016 v 17:54

Tedy, probralo se v tomto vláknu ledacos. Ovšem "vyhrožovat" FÚ...ona tu, na DK, bude nějaká losovačka?!?

siena
siena 15.12.2016 v 09:42

Pirnitz, přesto si myslím, že to byla zbytečná poznámka. Možná se zaměří i na zdejší bazar, možná tu i nějaké nepřiznávače najdou...možná...

Pirnitz
Pirnitz 15.12.2016 v 09:51

OK, oba své příspěvky, co se toho týkaly, jsem smazal, bylo to v rámci diskuse viz výše, ale aby to nebylo špatně chápáno, tak raději tak.

Text příspěvku byl upraven 16.12.16 v 07:18

Dandalf2
Dandalf2 21.12.2016 v 18:05

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Atena
Atena 22.12.2016 v 13:22

Dandalf2 - opět lžete! Jediný negativ za celou dobu co tady inzeruji, jsem obdržela od Vás. Ten jsem nechala přezkoumat, po přezkumu správcem byl jako neoprávněný smazán. Netuším proč to děláte, žádný rozumný důvod mě nenapadá. Jestli si myslíte, že je člověk podvodník, když u knihy uvede, že je prodaná a na dotaz Vám odpoví totéž, tak si možná nejprve zjistěte, co slovo podvodník znamená. Lidé jsou s mými službami spokojeni, odpovídám na zprávy a to slušně, podám veškeré informace, pošlu termín odeslání, pak i č. zásilky, děkují mi, že jsem vzorný prodejce... To že máte jiný názor přeci neznamená, že máte pravdu a já ne. Možná je zbytečné Vám to vůbec psát...

Medunkavera
Medunkavera 22.12.2016 v 13:37

Přečetla jsem si tu nějaké příspěvky, protože jsem tu dlouho nebyla, ale nechápu.
Vždyť . . . když někomu napíši, že chci tuhle, nebo tuhle knihu,
on mi napíše: "Ano, zítra to posílám."
A také to pošle a já si to na poště vyzvednu.

Atena
Atena 22.12.2016 v 13:46

kupujícímu vadilo, že jsem u prodané knihy napsala prodaná, čímž jsem nic neporušila, jemu jsem napsala, že kniha je prodaná a nemůžu mu ji tedy prodat, on byl zklamán, že ji už nemůže koupit a rozhodl se mi dat proto negativ, který správce jako nesmysl smazal. pán mi ho napsal znovu a dal mě na stránku jako podvodníka...já inzerát můžu a nemusím mazat, můžu a nemusím napsat že je prodaná... přestože jsem nic neporušila, pán mě nařkl, že jsem podvodník, sama mu vlastně nerozumím, jestli se nudí nebo proč, netuším, lidé mi psali a ptali se mě, označovali ho různými názvy, já se k němu pořád chovám slušně, ale chápat ho nechápu. Kdybych mu knihu slíbila a neposlala, pak jsem podvodník, to že mám jiný názor ze mě podvodníka nedělá.

Medunkavera
Medunkavera 22.12.2016 v 13:53

Hmmm, já na to mohu napsat jen to, že když mi prodejce napíše, že je kniha je už prodaná,
tak to přijmu a pochopím to.

Atena
Atena 22.12.2016 v 14:00

asi tak, taky netuším, proč to tak dopadlo...

Atuin
Atuin 22.12.2016 v 16:48

Já také nerozumím co dotyčný není schopen pochopit na tom, že kniha už je buď zamluvená nebo prodaná a proč háže negativama a jakto že jimy vůbec může házet, když nebyl " uzavřen" obchod. Toto je bazar knih nikoliv e-schop s naskladněným zbožím.A pak snad někoho budu kritizovat až když mu zaplatím a on mi knihu nepošle a ne když knihu už nemá...

Text příspěvku byl upraven 22.12.16 v 16:53

divsk
divsk 28.12.2016 v 09:07

zdravím , "nechci" nějak žalovat ale dnes ráno jsem v bazaru koukal na nějaké zajímavé knihy a narazil jsem na uživatele který ve svém hodnocení nemá ani jeden pozitiv a má 14 negativů a všechna se týkala toho že poslaly peníze a kniha nebyla zaslána . je to uživatel fandavodak12 a stále má na svém profilu vystaveno 17 nabídek . Podle jeho prvního negativu je to jeho už třetí účet .

Kackac74
Kackac74 03.01.2017 v 11:15

Objednala jsem si knížku u paní zaplatila a najednou koukám, profil je zrušený, tak jsem zvědavá zda knížka dojde. Stalo se to někomu?

Marthas
Marthas 03.01.2017 v 17:50

To Kackac74: Na Dívku v ledu, bohužel si myslím, že nedojde, pokud jste obchod uzavírala s touto paní http://www.databazeknih.cz/bazar-knih-zkusenost/michaela4175-168603, pod inzerátem má už 5 negativů a vy bohužel budete asi další. Inzerát nestáhla můžete se přesvědčit, odkaz totiž už nefunguje, páč je to asi fakt zrušený.
Radím to co radím vždy, buď zažadat v bance a tvrdit, že jste to poslala na špatné číslo účtu anebo se s ostatními podvedenými dohodnout na hromadné žalobě, což by važadovalo návštvu PČR. Nemluvě o tom, že aby to byl trestný čin podvod musela by být prokázaná škoda dohromady vyšší 5000,-Kč.

Skallarix
Skallarix 03.01.2017 v 18:02

Tak či tak bych nečekal, až někdy částka přesáhne hranici 5000 Kč. Za trestní oznámení stojí i nižší částka, která se bude řešit dále. Přesněji: určení, zda se jedná o trestný čin, či jen přestupek tedy není vaší starostí - to je již záležitostí Policie ČR. A navíc, i přestupek (nejen tohoto charakteru) zůstane minimálně panence v evidenci přestupků - obzvlášť teď, viz. zákon č. 204/2015 Sb.

Marthas
Marthas 03.01.2017 v 18:17

to Skeeve: Pod to bych se podepsala, ale nikdy nevíte, zda to nebyl třeba i panáček vydávající se za panenku.-/



Vložit příspěvek