PODVODNÍ UŽIVATELÉ


Luca287
Luca287 14.04.2013 v 17:28

Zdravím přátelé,
stalo se Vám, že Vás zde na databázi knih již někdo podvedl???
Prosím informujte o tom také ostatní uživatele...

Já osobně mám špatnou zkušenost s uživatelkou (uživatelem) emilka52...
Nabídla mi 3 knihy od Nesba, které jsem poptávala za cenu 650 Kč i s poštou... Takže jsem penízky poslala a zatím nic....

Budu na tuto uživatelku podávat trestní oznámení.

Kdo byl také podveden a zaplatil tomuto uživateli, prosím napište mi, podala bych trestné oznámení hromadně...

Provozovatel už profil této podvodnice vymazal...

Dávejte, prosím, pozor na to, od koho kupujete...

Díky za Vaše názory a komentáře.

Lucka

vladuš
vladuš 14.04.2013 v 17:56

Dobrý den všem, mně se stalo to samé s uživatelkou EMILKA52,poslala jsem jí 290kč za knihu Padesát odstínů temnoty a kniha nikde a nikde ani EMILKA52.Takže se k trestnímu stíhání připojuji,jak jsem zjistila má s ní více uživatelů ten samý problém.Koho ještě podvedla,nebojte se ozvat,jdem do toho,ať zvítězí spravedlnost.Vladuš

WEIL
WEIL 14.04.2013 v 22:32

Trestní stíhání je u tak nízké částky nesmysl.

Krádež čehokoli do 5 tisíc korun řeší pouze přestupková komise.

Text příspěvku byl upraven 14.04.13 v 22:33

nightlybird
nightlybird 15.04.2013 v 01:10

Weil má nepochybně pravdu - trestní stíhání nepřipadá v úvahu a občansko-právní jakby smet.
Otázkou je, zda by se našlo dost postižených, aby měla smysl hromadná žaloba - tady by se situace mohla razantně změnit. Osobně se ale domnívám, že se v tomto případě dá dohromady asi těžko skupina dostatečně velká, aby to mělo smysl organizovat a bylo to smysluplné. Jinak se dají najít AK, které po americkém stylu nabízejí zastoupení hromadných žalob s tím, že si palmáre strhnou z vysouzené úhrady. Větší smysl by mělo po zjištění podvodu v bazaru zablokování IP adresy podvodníka adminem pro ochranu ostatních uživatelů (i když DK nemá za transakce na bazaru žádnou odpovědnost, je to každého osobní riziko).

Text příspěvku byl upraven 15.04.13 v 01:11

Dan
Dan 15.04.2013 v 08:06

to nightlybird: To nelze, protože jednu IP má třeba celá vesnice...

zajiczkova
zajiczkova 15.04.2013 v 22:28

danielson : stejnou IP mohou mýt pouze ti pokud je to veřejné PC nebo nějaká kavárna jinak nevím

S uživatelem Emilka 52 mám stejný problém jako všichni ostatní zaplatila + neposlala proto se hlásím k té hromadné žalobě


Dan
Dan 15.04.2013 v 23:37

Jak jsem jiz psal - pod jednou IP muze byt i cela vesnice. Pokud jde o umyvani IP adresy, tak o tom nic nevim :-)

nokid
nokid 17.04.2013 v 15:08

Přátelé, jak už jsem nesčetněkrát říkal - žádné peníze předem! A co se týče IP, skutečně to nic neřeší, například v Brně, Praze můžete chodit do knihoven a na placený web a používat tak více než 10 různých IP.
Radím aby postižení spíš zveřejnili nějaký detail z fyzické adresy podvodníka, např. Novák z Horní Dolní, nebo v případě větších měst i čtvrť nebo ulici. Adresy se nemění tak snadno jako IP!

elfos
elfos 17.04.2013 v 15:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

vladuš
vladuš 18.04.2013 v 18:31

To já si myslím taky,že by to mělo smysl, má dokonce 2 účty, na které si nechá posílat peníze,když já jsem platila peníze,žádný komentář ještě neměla,myslím si,že to dělá běžně a kdoví,jestli už tu není znovu pod jinou přezdívkou!!! A teď si tady čte,co na ni chystáme! Teď jen zjjistit koho všechno podvedla,kolik to dělá přesně Kč. Samozřejmě podle čísla účtu ji zjistíme lehce.Rada pro příště DOBíRKA to jistí. Jo a jmenuje se EMILIE F., Jihomoravský kraj,toť vše, co víme.

Text příspěvku byl upraven 29.01.16 v 08:50

elfos
elfos 20.04.2013 v 19:30

Číslo účtu, jakož i další osobní a soukromé údaje uživatele, patří k citlivým osobním údajům, které se nezveřejňují (zkuste si zajít do kterékoliv banky, ať vám řeknou podle jména člověka čísla jeho účtů a další osobní údaje - samozřejmě neřeknou) - a to ani tady na Databázi knih.
Díky za pochopení.

WEIL
WEIL 20.04.2013 v 22:54

Barilac - Ano, jsme v CR, a ne ve vyspělejších zemích, kde se krade a loupí ještě mnohem více.

Tak malé částky, ty se prakticky nedají vymáhat a nikdo se tím nebude zabývat.

Kdo moc chce nějakou knihu, tak najde způsob, jak si pro ni zajet.

orisi
orisi 21.04.2013 v 08:29

Už jsem odmítl několik nabídek na platbu předem .Není to nedůvěra když má čtenář pozitivní hodnocení. Ale znám ČP, občas nepřijde objednané zboží. Samozřejmě nechci házet na poštu špínu . Chybička se najde všude . Ale jak to čtu, jsem stále přesvědčený že dobírka je dobrá pro obě strany.

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 22.04.2013 v 19:20

Ráda bych upozornila na uživatelku s nickem frYdom. Před měsícem jsem zaplatila za knihu a dodnes ji nemám. Poslední přihlášení uživatelky je ze dne, kdy napsala "zítra odesílám," na následné zprávy už nereagovala, i když dosavadní komunikace s ní byla v pohodě. Netvrdím rovnou, že jde o podvodnici, také se jí třeba mohlo něco stát, že - spíš upozorňuji. Dokonce mi nabízela dobírku, tu jsem odmítla, protože mi zásilky obvykle přebírají prarodiče a ti jsou radči, když nemusí nic platit.
Vám, kteří doporučujete dobírku, opravdu nevadí její přemrštěná cena? Při odeslání jedné knihy v bublinkové obálce tvoří poštovné 37 Kč + dobírka 47 Kč = 84 Kč, to se v mnoha případech prostě nevyplatí, když je kniha z bazaru třeba za 50 Kč.
A pokud jde o osobní převzetí a osobní platbu - ano, to je nejlepší způsob, pokud bydlíte v Praze, Brně nebo jiném velkém městě. Já jsem z Písku, takže šance na osobní převzetí je téměř nulová, to by musela být velká "náhoda." A přece nepojedu do Prahy pro knihu za 50 Kč, abych utratila za cestu min. 250 Kč.

nokid
nokid 23.04.2013 v 15:06

Souhlasím s předchozím příspěvkem, jen dodávám že ačkoli bydlím v Brně, tak 80% nákupů beztak musím řešit poštou.
Vraťme se ale ke zveřejňování tzv. osobních údajů - kdo si myslí, že potrefený to půjde ohlásit...? Musel by totiž přitom sám přiznat že PODVÁDĚL, aha !!!
Takže se nebojte takového "prásknout".

prevertowa
prevertowa 10.05.2013 v 09:53

Dobrý deň, máte niekto skúsenosti s užívateľom novýantik (p. Nový)?

24.4.2013 som mu odoslala peniaze, no do dnes som knihu nedostala. Opakovane som mu písala správy, že má peniaze dávno na účte, kde to viazne a v akom stave je moja objednaná kniha.
na tú hromadu správ mi 6.5.2013 odpísal správu : " novýantik (06.05.2013 v 10:19)
dobrý den,kniha je jednou čtená jako nová,vazba brožovaná"...

Fakt netuším, či si zo mňa takto pán Nový robí srandu, alebo to myslí naozaj vážne.. Takže upozorňujem na problematické obchodovanie..

nemharap
nemharap 10.05.2013 v 19:59

Dobrý den prevertowa. Mám téměř stejnou zkušenost s uživatelem novýantik. Reagoval na mou poptávku v bazaru následovně: Dobrý den mám knihu kterou požadujete,jednou čtená jako nová. Dále následovala celková částka s poštovným a číslo účtu u Komerční banky. Peníze jsem mu poslal 22. 4. 2013 a dodnes mi kniha nepřišla. Ač jsem mu následně posílal dotaz, zda mu peníze dorazily na účet a kdy knihu odešle, neodpověděl. A od té doby zde na databázi byl několikrát. Je to nějaký zlodějský zmetek.
Když se podíváte na hodnocení prodejce novýantik: http://www.databazeknih.cz/bazar-knih-zkusenost/novyantik-35750
(který se zde registroval teprve 12. 4. 2013), zjistíte, že už tam má stejnou zkušenost dalších šest lidí. (s náma tedy už osm a určitě to není konečné číslo). Tak to vypadá, že se registroval jenom proto, aby si tady vydělal pár tisícovek, hajzl.
Jediná pozitivní zkušenost je na tom ta, že už tady nikomu kdo nebude mít pozitivní komentáře, peníze předem na účet nepošlu.
Pan Nový je prostě knecht, který tady nemá co dělat.

Text příspěvku byl upraven 11.05.13 v 00:42

prevertowa
prevertowa 11.05.2013 v 09:14

Dobry den nemharap. Ďakujem za správu, tie negatívne hodnotenia už vidím. Je smutné že sa aj na takomto webe nájdu zlodeji. Už niekoľkokrát som si objednávala knihy od užívateľov bez hodnotenia a mala som stále skvelé skúsenosti, tak ďalšie objednávanie budem musieť bohužial zvážiť.
A tú prvú správu mi poslal úplne rovnakú, že je kniha jednou čtená, ako nová. Svinstvo.
Je tu nejaký správca stránky ktorý by aspoň zablokoval jeho profil a nedovolil mu rozosielať ďalšie podvodné správy?
Btw, zaujal ma Váš nick, v maďarčine to znamená "nekouše" :-)

nemharap
nemharap 11.05.2013 v 10:06

Dobré ráno prevertowa. Já jsem zatím zde měl také jen samé dobrý zkušenosti s nákupem knih. Ale podvodníci se najdou všude. Vzhledem k tomu, že se tu může zaregistrovat a prodávat knihy (a to je určitě na jedné straně dobře) každý, snadno se mezi těmi tisíci registrovaných nějaký ten podvodník najde, bohužel. S blokováním profilu už je to teď asi tak nějak jedno. Každý komu něco nabídne a podívá se na jeho hodnocení, už mu nikdo peníze na účet nepošle. Pod nickem novyantik už si tady ten člověk asi neškrtne. To mi připomíná, že mu musím na profil také napsat hodnocení. Horší je ale to, že se může zaregistrovat pod jedním nebo i několika dalšími nicky znovu a okrást další uživatele. Ale jak toto vyřešit? Nemám vůbec ponětí. Ještě že aspoň těch poctivých uživatelů je tedy většina.
O madarském nicku vím. Jen tak nepatrně (to znamená, že neznám skoro vůbec nic) se maďarštině ze zájmu věnuju. Nechal jsem si koupit učebnici Maďarština pro samouky, která v loňském roce vyšla. Ale je to strašně těžké, a tak se spíš to tento jazyk jen tak zajímám, než že bych se něco naučil. Když jsem si před nějakým časem pouštěl jeden ze série filmů Růžový panter v maďarštině, slyšel jsem tam spojení: "nem harap kutya", nějak se mi to zalíbilo a nick byl na světě. :-) Vy umíte maďarsky? :-)

HTO
HTO 11.05.2013 v 16:01

A légpárnás hajóm tele van angolnákkal.

prevertowa
prevertowa 11.05.2013 v 18:22

to mi je známe :)

nightlybird
nightlybird 12.05.2013 v 01:05

Úhoři, stejně jako podvodnící, jsou setsakramentsky slizcí. Na rozdíl od nich jsou ale chutní. Nem szeretem csalók!

prevertowa
prevertowa 12.05.2013 v 13:19

začínam si myslieť že je maďarčina koníčkom užívateľov databazeknih.

1alena1
1alena1 14.05.2013 v 09:09

Jsem vážně nemocný člověk a díky bazaru jsem si pořídila velké množství knížek za přijatelnou cenu. Tyto knížky mi pomáhají překonat zdravotní problémy a měla jsem obrovskou radost jak tady bazar krásně šlape a tak jsem si říkala, že kdo má rád knihy, je dobrý člověk. Obrovské zklamání, že i mezi nás - knihomilovníky - se naboural podvodník novýantik. Je to hnus. Kdo má peníze, tak si sežene knihy nové a neloví v bazaru Databáze knih, myslím, že tady nejsou lidi s naditým peněženkami. O to hnusnější je, že nás někdo plánovaně chce obrat i o to málo,co leckdo má. Raději než maso sháním potravu duševní a najdou se prevíti, kteří nás zneužijí. Co s tím?!?

prevertowa
prevertowa 14.05.2013 v 11:29

1alena1, po prečítaní vašeho komentáru som sa nahnevala na užívateľa novýantik ešte viac,mrzí ma to dvakrát viac.. Máte pravdu, aj ja tu nakupujem kvoli prijateľnejším cenám a myslím že aj vačšina užívateľov. Bohužial, hajzlíci sa nájdu všade, tak jediným riešením ostáva preveriť si nabudúce predajcu, a až tak posielať peniaze..



Vložit příspěvek