Které knihy nečíst - které jsou ztráta času a které kazí vkus?


bovinka
bovinka 17.08.2010 v 14:12

No nevím, asi tady hodně naštvu fanoušky, ale já se už hodně dlouho vyhýbám Tolkienovi a jeho knihám. Celkem se mi to daří. Prostě, zkusila jsem tomu dát šanci a nejde to

Žirafa
Žirafa 18.08.2010 v 08:07

Od Tolkiena jsem taky zkusila první díl Pána prstenů a po několika dnech trápení to raděj vzdala, je fakt že se mi nelíbil ani film... A zkusit od něj něco dalšího jsem zatím neriskovala ;o) Ale věřím, že se to může spoustě lidem líbit... :o)

sashi
sashi 20.08.2010 v 21:51

Tak já zase musím Pána prstenů vychválit, je to sice náročnější čtení, ale úžasně výpravné a propracované do detailu.... Chápu ale, že každému se líbí něco jiného, pro mě bylo zase úplným utrpením číst Cormaca McCarthyho...

paulhunter
paulhunter 20.08.2010 v 21:59

Znám plno lidí, kteří Pána prstenů milují a taky hodně těch, které to prostě nebere...

Ale na obhajobu PP musím říct, že pro mě to je jedinečný zážitek, a i když fantasy není můj oblíbený žánr, tak PP bych si s radostí přečetl kdykoliv znovu.

minirock
minirock 21.08.2010 v 13:14

Od Tolkiena jsem četl pouze Hobita a bohužel mě to moc nevzalo. Přišlo mi to spíš jako pohádka pro děti. Pána prstenů mám v knihovně 10 let a zatím se mu úspěšně vyhýbám. Možná je to tím, že znám filmy (ty se mi líbily) a tak nějak očekávám že knížky budou slabší.

paulhunter
paulhunter 21.08.2010 v 13:17

minirock: Filmy se knihám nevyrovnají ani z poloviny.


The Vampira Ass
The Vampira Ass 29.08.2010 v 10:45

knihy a filmy nejdou do hromady a nikdy nepůjdou. mz řečí: mě se nikdy nelíbyly Letopisi Narnie. a film... to byl prostě propadák.

Dell
Dell 02.09.2010 v 22:09

Tolkiena mám hodně ráda, obzvláště Silmarilion. Fantasy jinak nečtu skoro vůbec, ale tohle je opravdová kvalita. Beru, že to někomu nesedí, ale neřekla bych, že je záhodno se mu vyhýbat.
Osobně mě velmi zklamal Cujo od Kinga, odložila jsem nedočtené. Mezi jeho díly slabé, podle mě nestojí za to číst.
A Viewegh, já nechápu, jak to někdo může číst. Nechci se nikoho dotknout, ale ... Třeba ty pohádky pro unavené rodiče, to né!

Alix
Alix 03.09.2010 v 21:43

Taky se omlouvám všem fanouškům, ale nedokážu číst Viewegha a už nikdy nesáhnu po Palahniukovi.

knedlik
knedlik 25.09.2010 v 10:31

Já se Pánovi prstenů vyhýbám proto, že už jsem viděla film a to prostě pak není ono. Co se Viewegha týče, nemám toho chlapa ráda, ačkoliv Báječná léta pod psa je skvělá knížka. Zbytek mi přijde dobrý tak akorát na to, aby z toho byl průměrný film.

kamčí
kamčí 30.03.2011 v 08:59

Od Viewegha jsem si koupila Román pro ženy, protože miluji film. A byla jsem vážně zklamaná. Vyhozený peníze. Jsem zastánce toho, že jsou knihy lepší než filmy. V tomto případě, ale nemohu souhlasit.

Jitule Š.
Jitule Š. 30.03.2011 v 18:30

Barbara Cartland a Daniela Steell - na zvracení. A taky Mahlerová

Trina1
Trina1 05.04.2011 v 20:39

Pátý a šestý díl Upířích deníků. Ač už dávno nejsem puberťačka, moc se mi líbil 1. a 2. díl, ještě se dal jakž takž číst 3. a 4., ale pětka a šestka - odpad!

Azizi
Azizi 05.04.2011 v 22:09

Zatiaľ len 2 knihy, ktoré som sa naozaj aj snažila dočítať, som dočítať nedokázala:
James Redfield - Tajemství Shambhaly
Ruth Nulton Moore - Záhada kapitánovej zátoky
A ešte internetová kniha Motýlik (Sylvia Mozerová), ktorú som iba tak preletela.
Ale nemyslím si, že sú tie dve knihy zlé, len ma jednoducho dostatočne nezaujali.
Knihy, o ktorých si myslím, že sú vyložene zlé nečítam. Ani knihy, o ktorých si myslím, že by sa mi nepáčili. Preto mávam obvykle len dobré skúsenosti.

evickakyticka
evickakyticka 07.04.2011 v 12:56

Souhlasím s příspěvky ohledně Pána prstenů. Četla jsem třetinu prvního dílu a ....a nic. Pak jsem si hodně dlouho dávala na čas a pokusila se podívat na film....a ...a zase nic. Netuším proč. Snad to nic jednou zmizí a budu mít krásný prožitek jak z filmu, tak z knihy.

dearkiki
dearkiki 11.04.2011 v 12:54

Mně osobně naposled velice zklamal Philip Roth a jeho kniha Lidská skvrna. Bylo to mé první seznámení s dílem tohoto autora a pravděpodobně i poslední. Zoufale jsem se nudila od začátku do konce. Zvládla jsem to přečíst celé, ale vůbec mne to neoslovilo. Dle mého názoru to byla škoda času.

Beranka66
Beranka66 06.05.2011 v 11:32

Viewegh + Nesvadbová. Jsou komerční, nejspíš i úspěšní, ale za sto let po jejich patlaninách nevzdechne ani pes!

pistalka
pistalka 06.05.2011 v 11:38

Beranka66: To váš učí ve škole dobré věci!

Beranka66
Beranka66 06.05.2011 v 12:16

Na fakultě. Na střední to byli bohové - Viewegh náš jediný schopný spisovatel, bla bla bla. Na VŠ se na to už dívají víc kriticky - z hlediska literární vědy sítem neprošli:-))))

Alix
Alix 16.05.2011 v 11:49

Někdy v minulosti jsem tady zavrhla Viewegha a Palahniuka, teď je doplním o Kocábovou a Meyerovou.

Patrika T.
Patrika T. 16.05.2011 v 15:54

Já do Kocábové jen nakoukla v knihovně a přečetla pár básniček. Sice se nerýmovaly, byl tam volný verš, ale docela se mi líbily. Na to, že je docela mladá. Nemám ráda Viewegha a nudí mě Brown. Robertsová ani Clarková mi nic neříkají, ale lidi v mém okolí je mají rádi

kadgam
kadgam 21.01.2012 v 04:39

Nevezmem viac do ruky knihu Stephena Kinga, jedna Misery mi stačila.
Od Danielle Steel mi stačila jedna kniha, aj to v angličtine: dobré na precvičovanie jazyka, používa jednoduchý slovník.

MarkétaLore
MarkétaLore 09.06.2016 v 20:01

Které knihy by jste poradili nikdy nečíst? A zároveň bych si tu chtěla zanadávat na myslivce, kteří mě neskutečně serou, ale téma mi smazali.

Jass
Jass 09.06.2016 v 21:53

http://www.databazeknih.cz/knihy/stesti-na-dosah-172748 Nejhorší kniha, jakou jsem kdy přečetla (nejsem si jistá, jestli jsem na sebe hrdá, že jsem to dokázala, nebo se za to stydím :D ). Vyhrála jsem ji v soutěži, jinak bych si něco takového nikdy nevybrala... Ale je pravda, že vkus mi zkazit nezvládla, jenom mi v důsledku čtení odumřela část mozku...

MarkétaLore
MarkétaLore 09.06.2016 v 23:05

Jass- tak to zní dost dA to jmého hrdinky. Irenka- jÁ JU ZNÁM, ŽÁDNÁ HEEREČKA, e to. !



Vložit příspěvek