Knihobudka


Pivísek
Pivísek 13.08.2016 v 19:46

Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s Knihobudkou? Využíváte ji? Berete z ní knihy nebo občas něco nabídnete? Díky za ohlasy! :o)
(Pokud je již toto téma někde rozebíráno, prosím o přesměrování, já to nikde nenašla, děkuji!)

Paulett199
Paulett199 13.08.2016 v 19:51

Já vím pouze o jedné,nikdy jsem v ní slušnou knihu nezahlédla,jen letáky a brožury,takže nevím...ale nápad je to určitě dobrý.

R.E.M.
R.E.M. 13.08.2016 v 20:39

U nás jsou dvě knihobudky. Fungují. Objevují se knihy, mění. Já jsem zatím využila jen knihovnu na nádraží. Knihobudku ne, ale syn ano.

Hana H.
Hana H. 13.08.2016 v 23:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

david0948
david0948 14.08.2016 v 20:04

U nás jsou také budky,ale většinou je bezdomovci nebo nějaká jiná verbež rozkrade.Jinak tam zatím nic extra nebylo.Kdyžtak každé město má své internetové stránky s rozmístěním těchto budek.Stačí zadat do vyhledávače Knihobudka.

R.E.M.
R.E.M. 14.08.2016 v 22:51

Cestou domů jsem šla kolem knihodomečku a ze zvědavosti se podívala, jaké knihy jsou k dispozicí. Jako první mi padly do oka učebnice němčiny, pak jsem si všimla mj. Hrabala, Rollanda, Tolstojovy Anny Kareniny, knihy o pěstování jabloní - docela slušný výběr.


Eicherik
Eicherik 14.08.2016 v 23:06

Já bych sáhnul po tom Hrabalovi.

Ajrad1981
Ajrad1981 15.08.2016 v 08:08

Já jsem viděla knihobudku na autobusové zastávce u Hlubokého u Vírské přehrady, zrovna tato lokalita mě dost překvapila. Nicméně bych si nevybrala. U nás v Letovicích máme regál na knihy do vlaku, cca před 14 dny byl celkem "vykradený", ale minulé pondělí, když jsem odjížděla na dovolenou, už tam bylo knih zase dost a docela slušných, měla jsem dost problém po nějaké nesáhnout (kdo by se s tím na dovolené tahal, měla jsem s sebou knihu svoji a stejně jsem přečetla tak 30 stran). A v Dobříši jsem viděla Lesní knihobudku, nebo jak se to přesně jmenuje - ale pochybuji, že byla opravdu stoprocentně "lesní". Aspoň tedy netuším, že by Rolland psal knihy s přírodní tématikou ;-)

eva-lupen
eva-lupen 15.08.2016 v 11:00

Určitě jsou knihobudky v Týnci nad Sázavou. U nás v BN je knihoskříň v průchodu u radnice. Knihy jsem tam už dala (stejně jako tsal), a i jsem si jich pár vzala. Většinou je výběr docela pestrý a některé knihy jsou jako nové.

Petruse21
Petruse21 22.08.2016 v 13:52

Minimálně tři knihobudky jsou v Týnci + kniho skříň v Bene - jak píše eva-lupen. Potom je knihobudka v Bystřici u Benešova (před ZŠ), v Jílovém u Prahy jsou dvě (jedna na náměstí, druhá před místní knihovnou),v Dobříši je pak knihobudka na autobusovém nádraží. Dále je knihobudka ve Čtyřkolech na návsi.

anna7042
anna7042 22.08.2016 v 19:27

Já jsem v Olomouci, kam dojíždím k lékaři na Železniční polikliniku, tak před ní jsem objevila na lavičce knihu Druhá garnitura boží a byla hodně zajímavá i čtivá. Zřejmě akce Toulající se kniha. Po přečtení jsem ji zavezla do Olmika zpět a nechala ji na příhodném místě v centru města. Snad se s ní potěšil jiný čtenář/ka. Toulající se kniha je také dobrá a zajímavá webka.

vincek1
vincek1 22.08.2016 v 19:49

Hlavně neodkládat větší množství zabalených knih. Aby někdo nezavolal zásahovku a pyrotechniky. Omlouvám se, hloupý nápad. Ale v dnešní době člověk neví.

Text příspěvku byl upraven 22.08.16 v 19:50

Koka
Koka 22.08.2016 v 20:06

Vincek1 - to mi připomnělo, že už opakovaně, snad třikrát, se mi nepovedlo zanechat nechtěnou knihu na sedale v metru nebo v tramvaji. Pokaždé mě totiž někdo upozornil "něco jste si zapomněla" a já jsem neměla tu kuráž nechat tam tu knížku a utéct, protože by to opravdu mohlo být vykládáno špatně - podezřele. Doba nahrává nedůvěře, podezřením, pochybnostem.

Hana H.
Hana H. 22.08.2016 v 22:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 23.08.2016 v 19:46

Dneska jsem v "knihobudce" objevil Klostermanna. :-)

kní
kní 27.08.2016 v 22:54

Dnes dopoledne jsem do soví budky (knihobudky) v poděbradském lázeňském parku (naproti nádraží) vložila Sarajevskou princeznu a Dobrý občan ještě žije (tu jsem si před časem půjčila na nymburském vlakáči) - večer jsem to zkontrolovala - už tam nebyly! Je to dobrý pocit, představovat si, že si je teď někdo čte.

lucievach
lucievach 30.12.2017 v 09:53

Dnes jsem objevila zcela necekane knihobudku, takze kdyby nekdo schanel : hradec králové : orlice park u detskeho hriste ;) hezky vevnitr v centru, v teple a suchu :) mam doma par detektivek, takze pri nejblizsim nakupu ji doplnim :)

Adhara
Adhara 07.01.2018 v 22:06

Pre mňa je knihobúdka cenným zdrojom kníh, ktoré som kedysi prečítala z knižnice. Vďaka nej som ich po viac než polovici svojho života prečítala znova. I keď možno povedať vďaka? U mnohých som zistila, že neboli až také super, ako si ich pamätám. :-)

Ďalej pri téme knihobúdky musím ešte vyjadriť ľútosť nad ich rozkrádaním. Na Slovensku nefunguje nič založené na dobrej vôli. Aj preto som viac konzumentka ako napĺňačka knižnej búdky. Aj horších kníh je mi totiž ľúto, keď si predstavím, že pôjdu na podpal. Dávam do nej len knihy, u ktorých mi je jedno, či sa prečítajú alebo spália. Lenže to je zase medvedia služba čitateľovi, dávať tam len úplný odpad... takže mám dilemu, či a čím knihobúdku plniť.

Skallarix
Skallarix 08.01.2018 v 01:00

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 08.01.2018 v 07:10

Na rozdíl od knihy do vlaku nebo knihoběžníka je, myslím, nakládání s knihami v knihobudkách volnější. Není nutné stejnou knihu vracet, ani není nutné, aby za jednu darovanou si čtenář jednu odnesl, a naopak.
Ovšem hodně mi vadí, když někdo vezme hromadu knih a pak je má na podpal nebo je ničí jiným způsobem.

Skallarix
Skallarix 13.01.2018 v 11:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

daba
daba 30.07.2018 v 19:59

V Řepích chvilku fungovala, teď zeje prázdnotou. Bezdomovci knihy vezmou, odtrhají obálky, které na místě zahodí na zem a knihy daj do sběru.

Skallarix
Skallarix 30.07.2018 v 20:01

@daba - Tak to je jedna z těch smutnějších verzí...

Ajrad1981
Ajrad1981 17.04.2019 v 09:35

Dovolím si upozornit na zbrusu novou knihobudku v Boskovicích na Masarykově náměstí. Vznikla pod záštitou Městského úřadu v rámci projektu Dobrovolnictví ve státní správě. Zatím zeje prázdnotou, neboť se teprve dokončil polep a instalace poliček, ale již zítra - předpokládám - začneme doplňovat i knihy. Rádi vás uvidíme. :-)

tolojza
tolojza 17.04.2019 v 19:23

Zdravím, na těchto stránkách jsou některé knihobudky zmapovány: http://www.knihobudka.cz a https://mini.knihovna.cz a jestli to náhodou čtou někteří "těžaři", kteří se živí tím, že obsah knihobudek přenášejí do antikvariátů. tak je tímto žádám, aby se při těžení mírnili a nevysypávali si celý obsah knihbudek do tašek, neboť jestli je při této zlo-činnosti potkám, nebudu se mírniti já:-))

Text příspěvku byl upraven 17.04.19 v 19:24



Vložit příspěvek