Pozitivní knihy


R.E.M.
R.E.M. 20.05.2017 v 14:17

Naias: Na nemoc Jane jsem úplně zapomněla. Takže pokud by požadavek na absenci nemoci byl striktní a zahrnoval i lehké, život neohrožující, onemocnění - tak ani PaP nesplňuje podmínku. :(

reader.007
reader.007 20.05.2017 v 18:30

Alienor: tam je věčně "chorý" tatíček a navíc umře Frankova tetička, (myslím) paní Churchilová

Alienor
Alienor 20.05.2017 v 18:35

Tatíček je hypochonder a nie chorý. Ale áno, pani Churchillová umrie, ale mimo deja románu a všetci to tak oslavujú, že je to takmer radostná udalosť. A zabudla som na Harrietino zapálené hrdlo, takže predsa len je tam niekto chorý.

Text příspěvku byl upraven 20.05.17 v 18:43

kapr
kapr 20.05.2017 v 19:46

Pro notorického hypochondra je dobrou školou úvodní kapitola Tří mužů ve člunu od Jeroma Klapky Jeroma. Tady ale ztrácím přehled o co vlastně jde. Zda se někdo, kdo to bude číst aktuálně léčí s těžkou chorobou ohrožující jeho život, (jak jsem se do tohoto okamžiku domníval),nebo zda naopak jde spíše o vyléčení zdravého hypochondra z jeho bludů.
Naopak u těžce nemocné osoby by se pravděpodobně daly doporučit i mnohé knížky pro starší děti. Ve vyšším věku se člověk někdy rád vrací vzpomínkou do dětství, a právě v těchto knihách se zpravidla příliš neumírá, a pokud se vyskytne nějaká choroba, bývá to něco banálního, co bývá do několika málo dnů pryč. Bohužel každou takovou knihu je nutné pro jistotu nejprve přečíst, protože i to, co normálně vůbec nezaregistrujete, a tím pádem si ani nezapamatujete, tak i to se může takového člověka, sice pravděpodobně jen lehce, ale přece jen trochu dotknout. U mnohých podle mne vhodných dlouhých sérií - já mám třeba velice rád úvodní Ransomovky - tak přece jen si vzpomínám, že v jednom dílu někdo leží s horečkou. Možná jsou po této stránce bezpečnější povídky. Podle mne jsou povídky často hezké, ale mně taková knížka stačí na jeden večer, a potřebnou úlevu a potěšení na rozdíl od byť krátkého románu prostě nepřinesou. Ještě mne napadá knížka Hýta a Batul - děti jiných rodičů která je pokud se pamatuji snad celkem z tohoto hlediska nezávadná.

rysavas
rysavas 21.05.2017 v 02:32

kapr: Nejedná se o člověka, který by byl přímo nemocný, ale v jeho velmi blízkém okruhu známých se teď děje spoustu negativních věcí. Do toho přišlo úmrtí a jedna její velmi blízká osoba právě bojuje s rakovinou a nevypadá to dobře. Hodně to na ní doléhá a proto se snažím vyhýbat i těm nemocem (i když myslím, že snad nějaká život neohrožující nemoc snad nevadí) Jinak jí nic nedoporučím :) Musím zjistit jestli četla tu Pýchu a předsudek (je to jedna z mých hodně oblíbených, ale nenapadla mě :) Ty Ransomovky by jí třeba taky mohly zaujmout.

Selket
Selket 24.05.2017 v 16:25

Krátké, ale milé a velice odpočinkové:
http://www.databazeknih.cz/knihy/neobycejny-ctenar-36945
V téhle knize zase všichni žijí velice, velice dlouze. Smrti se tu sice autorka úplně nevyhne, ale nedávno jsem si tuhle knihu vzala do nemocnice a až neuvěřitelně mě překvapilo, jaký je to zvedač nálady. Jen je otázka, zda není sklouzávání k absurditám až příliš:
http://www.databazeknih.cz/knihy/moudre-deti-33574
A pak mě ještě napadá:
http://www.databazeknih.cz/knihy/pod-toskanskym-sluncem-23357

Text příspěvku byl upraven 24.05.17 v 16:25


Alienor
Alienor 07.07.2017 v 12:42

No, až tak skrz - naskrz nie.

Lessana
Lessana 24.08.2018 v 12:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

veral
veral 11.06.2019 v 12:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek