Proč moc nečteme knihy autorů, kteří získali Nobelovu cenu?


Koka
Koka 13.10.2016 v 20:51

Siena, schválně jsem ten příspěvek vložila do vlákna, které rozebírá, proč se moc u nás nečtou laureáti NC. U Dylana to jistě neplatí - jeho texty, přeložené, přebásněné, jsou poměrně hustou součástí české hudební scény.
Právě nedávno jsem v Lidovkách četla zajímavý, na biblických podobenstvích budovaný rozbor jednoho jeho písňového textu - o úzkosti uprchlíků, které převaděč vede bůhvíkam. (Samozřejmě - jde o převaděče na mexicko-juesejové hranici, tak tam to chápeme, že? :=)

Text příspěvku byl upraven 20.10.16 v 19:44

spojka
spojka 20.10.2016 v 16:25

Cože?
Letos už byly uděleny NC? To jsem úplně zaspala.

Cože?
Bob? Tak nevím... buď se porotcům letos nechtělo číst nebo se jim dostali do ruk jen samé blbosti, které se dnes vydávají jako na běžícím pásu.

Jinak já mám v plánu přečíst si knihu od každého autora oceněného NC.
Zatím ale jsem na startovní linii v roce 1901.

siena
siena 05.10.2017 v 21:19

Řekla bych, že i letos se stal laureátem spisovatel, který je čten...https://www.databazeknih.cz/autori/kazuo-ishiguro-1496

Castanier91
Castanier91 19.01.2019 v 00:45

Já je nečtu, protože jsem strasserista a neuznávám bankovní oligarchie, takže nemůžu "číst" nic, co vyhrálo principiálně opresivní ocenění.

Greenfingers
Greenfingers 28.03.2019 v 16:11

Nechci tady polemizovat o oprávněnosti udělení Nobelovy ceny za literaturu u toho-kterého spisovatele. Chtěl bych pouze poznamenat, že žebříček nejčtenějších autorů neznamená, že tito autoři jsou automaticky považováni za nejlepší. Jakékoliv hodnocení je vždy subjektivní, právě tak je to i s preferencemi ohledně autorů. Nikomu nevyčítám, že nečte mého oblíbeného Ishigura a dává přednost Martinovi.

Text příspěvku byl upraven 28.03.19 v 16:13

Koka
Koka 10.10.2019 v 14:00

Myslím, že zrovna ty dnešní nobelisté jsou čtení docela dost:

https://www.novinky.cz/kultura/clanek/nobelovy-ceny-za-literaturu-maji-peter-handke-a-olga-tokarczukova-40299390?dop-ab-variant=7&;seq-no=6&source=hp


Nermal
Nermal 15.03.2023 v 20:45

Otázka: Proč moc nečteme knihy autorů, kteří získali Nobelovu cenu?

Odpověď (která se automaticky nabízí): Protože stojí za hovno.



Vložit příspěvek