Vzhled stránek DK


Shardlake
Shardlake 08.10.2014 v 20:23

Mohu se zeptat, proč se opět změnila vizualizace webových stránek a jednotlivé odkazy jsou jinde, než byly? Je to pro mne matoucí a nepřehledné. Díky

Manifest blech
Manifest blech 08.10.2014 v 21:18

Upřímně se mi nový vzhled nezamlouvá tolik jako předešlý. Důvod změny bohužel neznám.

I.Zi...
I.Zi... 09.10.2014 v 08:18

taky bych byla pro tu opačnou, tmavší verzi, prosím!

elfos
elfos 09.10.2014 v 08:30

Mně se pro změnu nový vzhled stránek líbí ještě víc, než ten předchozí.

notburga
notburga 09.10.2014 v 09:21

Mým prvotním dojmem byl šok - nečekala jsem něco takového. Ale už jsem si zvykla, nevidím rozdíl mezi předchozí a touto verzí (a to na nové bankovnictví mBank žehrám už pár měsíců). Za mě OK :)

MissiPippi
MissiPippi 09.10.2014 v 13:12

Já jsem s novým vzhledem naprosto spokojená, taktéž s uspořádáním stránky. Přijde mi momentálně estetičtější.


tenax
tenax 10.10.2014 v 00:14

Nebudu se vyjadřovat ke vzhledu stránek, co člověk, to názor. Ale jestli bych na těchto stránkách něco uvítal, tak by to bylo zobrazování autorů nových diskuzních vláken.
8. 10. bylo založeno toto vlákno - regulérně i s názorem autora vlákna (Vzhled stránek DK) a 9. 10. se objevilo nové vlákno (Jak se vám zamlouvá nový vzhled Databáze knih?). Tentokrát anonymně, někdo ho založil, ale svůj názor už zapomněl napsat. To už hraničí s nesvéprávností nebo trollováním. I tak je tady spousta "diskuzních" vláken, která jsou podle mého názoru zbytečná, tak proč stále přidávat další, duplicitní a ještě anonymně.

nightlybird
nightlybird 10.10.2014 v 01:37

Přikloním se k tenaxovi, jednak jsem už cosi na tohle téma řekl, byť v jiném vlákně (kterých je opravdu dost a možná by to chtělo tahle témata pro přehlednost nějak sjednotit), pozastavím se ale u něčeho jiného - nakousl to Barilac a pokračovala v tom řada dalších (dokonce i takoví, od kterých bych to nečekal):
Provozovatelem tohoto webu je Danielson, my všichni ostatní jsme tady "na návštěvě" a chováme se podle své mentality - někdo si po sobě dojde umýt do kuchyně hrníček od kafe, někdo počurá prkýnko na WC (snad se tady nenajde takový idiot, aby to bral doslovně). Může se vám nelíbit, jak má dotyčný vymalovaný obývák - to je ale tak všechno, co s tím můžete dělat. Rozhodně to ale není důvod k úvahám, kolikže asi shrábnul peněz za ty hnusně zelené stěny. Jemu se to prostě jen líbí, je to jeho byt, jeho vkus.
A když je řeč o penězích - je tady nějaký ajťák, který by byl schopen kvalifikovaně odhadnout, jaký prostor na serveru tenhle web rozsahu DK "okupuje" a kolik se za ten provoz platí? Jsem v tomto směru naprosto neznalý problematiky - a bude nás takových asi víc, jinak by se čas od času nevynořovaly úvahy o tom, kolikže si Danielson na DK "narejžuje", jaký nekřesťanský obolus shrábnou moderátoři (pochopitelně za svoje nic nedělání) a pod. Kdybych měl vyjádřit svůj názor na tyhle kecy a lidi, kteří je vedou, musel bych být opravdu hodně vulgární.
Osobně je mi šumafuk, jestli má Danielson ze stránek nějaký vejvar a kolik, nebo provoz dotuje ze své kapsy z čirého altruismu. Pro mne je podstatné, že tady existuje místo, kde se mohu setkávat s lidmi, se kterými mám společné zájmy, se kterými si mám co říct a kde se mohu způsobem, který mi vyhovuje, zabavit a dokonce i poučit, nestojí mne to nic - jen můj čas. Dokonce mám i dojem, že se tady najde i menší procento dementních pitomců než by odpovídalo sociologické skupině tohoto rozsahu a ty mohu navíc ignorovat. Co víc si přát?

Azizi
Azizi 10.10.2014 v 03:51

Tenax, súhlasím, tiež som nedávno niečo podobné navrhovala a nie len z tohoto dôvodu :)
"Uvítala by som takú drobnosť, že ak sa zakladá nová téma v diskusii, tak aby rovno s názvom bol vyžadovaný aj úvodný komentár na priblíženie témy, o čom sa má diskutovať. Ďalšia vec je, že keď sama zakladám diskusiu, tak si najskôr napíšem komentár, uložím si ho a až potom vložím názov diskusie a následne ihneď ten uložený komentár, aby ma niekto nepredbehol. Takto by to ale bolo jednoduchšie :)"

A k novému vzhľadu, páči sa mi, snáď ešte viac než predtým :)

Lector
Lector 10.10.2014 v 07:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 10.10.2014 v 08:02

Sice nejsem úplně nadšená z posledních úprav a vadí mi všechny ty věci, co už byly zmiňovány i v jiných vláknech (přílišná světlost, položky v hlavní liště, zmizení autorů v přehledech knih), ale jinak s Vámi, Lectore, souhlasím.
Když jsem si ráno otevřela zdejší diskusi, byla jsem pro změnu zase já hodně překvapená z té silné negativní odezvy. Mé vyjadřovací schopnosti mají bohužel velké limity, takže Lectore, díky za Váš příspěvek.

Text příspěvku byl upraven 10.10.14 v 15:38

nightlybird
nightlybird 10.10.2014 v 10:35

Lector - ano vážený, máte do jisté míry pravdu. Možná byla ta moje promluva poněkud manipulativní a demagogická. Nebylo to ale dáno mojí naivitou (spíš by tady bylo na místě použít výraz stařeckou demencí), nebylo to motivováno snahou zapět na provozovatele DK oslavný paján, byla to spíš snaha reagovat na některé výroky, které tady zazněly a poněkud je vyvážit. Že jsem použil ne dvakrát košer techniku? No a co! Na hrubý pytel hrubá záplata. Jak se do lesa.... atp. Každopádně to ale zamýšlený účel splnilo - objevilo se tady hodnocení stavu realistické až pragmatické, bez emocí, ať už adorace či závisti nebo čeho, od člověka, kterého si (mám ten dojem) dost lidí váží a které možná přimněje k zamyšlení i další uživatele.
A jen malé ohrazení, nemám dojem, že bych někomu upíral právo vyjádřit názor, naopak, je to vlastně jedná z mála možností, jak si udělat jakous takous představu o tom kterém člověku a to osobně vítám.
A jsem rád, že jste se ozval.

Lector
Lector 10.10.2014 v 11:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Shardlake
Shardlake 10.10.2014 v 20:38

Pokud mohu vyjádřit svůj názor, tak mě více vyhovoval předchozí vzhled stránek.

vinancan
vinancan 12.10.2014 v 14:13

Mne sa nový dizajn páči. Nie je úplne odlišný od starého, nie je neprehľadný. Asi mi nevadí zvyknúť si na nové veci :)

MartinezZ
MartinezZ 24.10.2014 v 21:24

Dopředu říkám, že jsem tuto diskuzi nečetl, ale:

Ta změna fotnu je záměr? Pokud bych mohl volit, raději bych tu předchozí, k novému designu seděla jedka více a druhak byla mnohem čitelnější a zřetelnější. Nyní se mi text čte dost špatně, jak kdyby se jednalo o špatně resamplovaný zmenšený obrázek.

PT Serif mi přijde, jak kdyby se ně webu něco rozbilo nebo se mi poškodily fonty v systému. To už tam raději rovnou dát tu alternativní Helveticu. Co za font tu bylo snad ještě včera nebo předevčírem (přišlo mi to trochu jiné než Helvetika) bych ale viděl mnohem raději.

(Okoukáno na Opera 12.15)

tibenskym
tibenskym 24.10.2014 v 22:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

MartinezZ
MartinezZ 25.10.2014 v 09:08

Díky, mnohem, MNOHEM lepší :)

tenax
tenax 06.03.2015 v 12:40

Netuším (a ani se nechci domýšlet) co vedlo k posledním úpravám úvodní stránky, ale musím vzpomenout Murphyho zákona, že "každé vylepšení vede k horšímu".
Poslední úpravy této stránky se mi vůbec nelíbí, i když nepochybuju, že si na ně časem zvykneme :-(. Jen si myslím, že úsilí a energie, věnovaná na tyto úpravy by se dala využít více k prospěchu uživatelů.
Například už několikrát zmíněné zobrazování roku vydání při slučování vydání, které tady již kdysi bylo. Když se nyní přidá nová kniha a chce se sloučit s dalšími vydáními, objeví se pouze názvy již vložených, bez letopočtu, což znamená v některých případech třeba řadu deseti stejných titulů. Zjistit, jestli nejde o duplicitu, znamená všechny postupně rozklikávat, což je otrava.
Nebo v edičních seznamech se zobrazuje pouze název knihy, bez autora, to by se taky dalo vylepšit, aby byly tyto seznamy přehlednější.
Mnohokrát byla zmíněna žádost o zvláštní kolonku pro podtitul, aby název knihy i s podtitulem nebyl skoro delší než celá anotace.
To všechno jsou věci, které by si podle mě víc zasloužily úpravy a sloužily by k většímu uživatelskému komfortu i ke zkvalitnění informační hodnoty DK.

pobijecmuch
pobijecmuch 06.03.2015 v 14:53

Mně změna grafiky - stránek nevadí, mně spíše jde o to, aby byly funkční. Zatím jsem zaznamenal, že se po změně vzhledu nějak déle načítají stránky. A to je pro mně horší, než kdyby DK byla např. celá v růžovém.

Marthas
Marthas 06.03.2015 v 18:18

No, nejdříve jsem myslela, že se k nejnovější změně nebudu vyjadřovat, ale jeden myslí...
Když jsem se sem včera asi po dvou dnech přihlásila a zjistila stav věci ( z mého pohledu opravdová noční můra, doufám, že alespoň brzy bude všechno funkční, protože jsem měla tu čest tu už být, když ještě některé odkazy nefungovaly ) , byla jsem opravdu zděšená, nemluvím, o tom jak najednou už skoro neexistují blogy a musí se to psát do adresy jako ta diskuze, ale mluvím o vzhledu, ten je opravdu úděsný, i když vím, že jsem hodně kritizovala i předchozí změny, tak tamto dá se říci byly jen vzhledové drobnosti, na které jsem si opravdu zvykla ale řeknu vám, že na tohle se fakt blbě zvyká... Další změny neřeším, třeba bazaru, protože to už je delší dobu, ale dá se říci, že souhlasím se zatím převažujícími názory, že je to opravdu už dost razantní změna a troufám si pochybovat, o její potřebnosti...

kní
kní 07.03.2015 v 09:17

Za mě dobrý.

RADOST
RADOST 07.03.2015 v 12:08

Za mě taky dobrý, vyhovuje

Text příspěvku byl upraven 07.03.15 v 12:08

zulanek
zulanek 07.03.2015 v 16:47

Veliké zklamání!
Předešlý vzhled stránek se mi zdál přehlednější,hned po otevření webu jsem koukla a viděla,co nového na bazaru,jaké jsou nové komentáře ke knihám apod.
Tohle mi moc nevyhovuje!

pobijecmuch
pobijecmuch 07.03.2015 v 18:41

Nechápu ty, kteří tu píšou, že jim chybí pohled na novinky v bazaru. Nezlobte se na mně, ale snad tyto stránky jsou nejprve databáze knih, informace o knihách, autorech, knižních novinkách, atd a až úplně na konec nějaká "přidružená" možnost k nákupu nebo prodeji knih. Nakonec odkaz do bazaru je na čtvrtém místě v liště a jedno kliknutí vám ukáže vše co potřebujete.



Vložit příspěvek