Komentáře k ságám a knižním sériím


Eldar80
Eldar80 07.09.2014 v 01:07

Bylo by možné psát komentáře i k ságám? Zrovna čtu Feista a tento autor píše pouze ságy a tak by se mi líbilo mít možnost okomentovat celou ságu jako jedno literární dílo. Chápu, že je to okolnost především fantasy literatury a občas sci-fi, ale myslím že i v běžné literatuře se občas vyskytnou knihy na pokračování nebo knižní série volně navazující. Tahle jediné místo, kde se dá okomentovat sága je přímo u autora což se mi nezdá příliš vhodné.

kuceju
kuceju 09.09.2014 v 20:51

Taky bych to rozhodně uvítala. Když napíšu jeden komentář za celou sérii třeba k poslednímu nebo prvnímu dílu (nebo taky k autorovi), tak mi to přijde takový blbý. A taky to pak třeba štve lidi, kteří si čtou komentáře jen k té jedné knize, a musí přeskakovat nějaký sáhlodlouhý kometáře k cele sérii....

notburga
notburga 10.09.2014 v 16:56

To by se mi také líbilo.I když na jednu stranu je komentování celé série leckdy snazší než jednotlivě vypíchnout klady a zápory jednotlivých knih. Nicméně když někdy hledám informace k nějaké úplně nové knižní sérii, kterou se teprve chystám číst, celkové shrnutí by se určitě hodilo :)

Marky.F
Marky.F 16.09.2014 v 20:47

Také by se mi líbilo zavedení možnosti komentovat celé knižní série. Dávat komentář ohledně celé série k první nebo poslední knize se mi nelíbí, protože člověk pak neví, u které knihy má takové komentáře hledat a plete se to s komentáři na jednotlivé knihy. Kdyby se komentáře celých sérií zavedly, určitě by komentování pak bylo mnohem přehlednější:)

Elhzar
Elhzar 16.09.2014 v 20:47

Právě jsem dočetl Nadaci od Asimova a také bych se rád vyjádřil k celé sérii, jen nevím kam komentář umístit, aby v tom byl pořádek. Navíc někteří čtenáři sérii čtou od prvního dílu, co byl autorem napsán, jiným to přijde přirozenější číst podle děje. Pak se stavíme před "dilema", ke kterým z těchto prvních (či posledních) knih komentář přiřadit a už jsou názory rozsypány po všech dílech.

Roselunda 1928
Roselunda 1928 21.09.2014 v 11:22

Ano, taky by se mi to hodilo. Teď čtu Stmívání, a ráda bych se k tomu vyjádřila jako k celé sáze. Samozřejmě taky k jiným ságám. :) Souhlasím tady se všemi :)


Faither
Faither 09.06.2018 v 09:56

Souhlas a podpora! Také je mi občas hloupé komentovat sérii v komentáři k poslední knize. Zároveň jsem pro, aby byla na profilu nebo v záložce přečtené kategorie "Série", kde by bylo možné sledovat přečtené série resp. jejich rozečtenost stejně jako u Výzvy - 5/8 (0 % přečteno).



Vložit příspěvek