Automatické odstranění starých nabídek a poptávek


zatylka
zatylka 10.01.2014 v 12:48

Někteří uživatelé vloží nabídku nebo poptávku a pak knihu koupí nebo prodají jinde,aniž by ji z bazaru odstranily,tak se hromadí spousta starých nabídek i poptávek.Doporučovala bych třeba po půl roce nebo roce automaticky smazat,aby byl bazar víc aktuální.Popřípadě toho dotyčného informovat o vymazání.Každý si ji může vložit znovu.Zatylka

Alisce
Alisce 10.01.2014 v 13:35

Dobrý den, s tím souhlasím je to skvělý nápad, ale mazala bych hlavně nabídky staré třeba rok. Já osobně si vše hlídám a poctivě mažu staré nabídky, ale někdy se mi stane, že se někdo ozve na knihu až po půl roce, tím pádem by mi celkem vadilo například každý měsíc nahrávat knihy znovu. Alisce

dearkiki
dearkiki 10.01.2014 v 15:11

Zdá se to dobrý nápad, ale představte si, že třeba rozprodáváte knihovnu. Strávíte nad tím celý den a zadáte přes tisíc inzerátů (není můj případ, ale viděla jsem tu takové bazary) - a po půl roce se vám to všechno smaže a můžete začít znovu. To bych se asi zbláznila.
Myslím, že to upozornění by mělo určitě přijít, ale třeba týden před hrozícím vymazáním inzerátu. Nejlepší by bylo zřídit k tomu nějaké tlačítko, kde by se dalo jen potvrdit, že inzerát je stále aktivní, bez nutnosti psát ho znovu.

paulhunter
paulhunter 10.01.2014 v 15:35

Ja myslim, ze je to dobry napad, sam jsem nad tim nedavno uvazoval. Mel bych k tomu mensi upravu - inzeraty starsi jednoho roku by se presunuly do archivu a pokud by uzivatel chtel, jednoduse by zmackl tlacitko "vystavit vybrane (vsechny) inzeraty znovu", cimz by se zaradily opet do Bazaru. Tim padem by s tim uzivatel nemel zadnou praci.

Dan
Dan 10.01.2014 v 15:39

Mám jiný nápad, který ještě zvažuji, ale spíše si představuji něco jako:

Uživateli, který zde má inzerát starší 6 měsíců přijde automatická zpráva, kde bude moci platnost inzerátu prodloužit (potvrdit, že je stále aktuální), pokud tak neučiní, např. do měsíce se inzerát zcela odstraní.

paulhunter
paulhunter 10.01.2014 v 15:49

Taky dobra moznost :-)


Alisce
Alisce 10.01.2014 v 16:07

danielson: dobré řešení.

Koka
Koka 10.01.2014 v 19:43

Danielsonův návrh velmi podporuji.
Že mnozí uživatelé své vyřízené nabídky/poptávky nemažou, jsem zažila minulý týden - odpověděla jsem na poptávku nově zaregistrované uživatelky, obchod v průběhu 24 hodin úspěšně proběhl a uživatelka poptávku - jak dnes vidím - nesmazala, ani se už více na DK nepřihlásila, i celou komunikaci, kromě první zprávy, se mnou vedla mailem.
Kromě toho dávám k úvaze, zda neodstranit z DK i uživatele, kteří se třeba rok či dva vůbec nepřihlásili. Namátkou jsem se podívala na stranu 900 seznamu uživatelů a tam jsem našla jména Bardislava, tomasis, miroslavla, marika, dandandan, vojtavojta, navl, Bella, naskval a desítky dalších, kteří se přihlásili 12. ledna v roce 2011 (kupodivu - všichni ve stejný den) a naposled byli na DK 30. srpna 2011 (také všichni skončili ve stejný den :-) A takových případů lidí, kteří se zaregistrovali v roce 2011 nebo 2012 a už dávno na DK aktivně nepůsobí ani se nepřihlašují, jsou jistě stovky. Smazáním jejich profilů by automaticky zmizely i jejich jistě už dávno neaktuální bazarové položky.
Připouštím však, že smazáním profilů by patrně zmizely i jejich komentáře či diskusní příspěvky, což by zas - alespoň v některých případech - mohlo způsobit ochuzení DK.

zatylka
zatylka 11.01.2014 v 10:48

Když si dáte bazar od konce,tak tam je spousta nabídek z roku 2010 a uživatelé od té doby ani nebyli přihlášeni.Mě to ale spíš vadí,když si najedu na konkrétního spisovatele,že na polovinu nabídek a poptávek nikdo nereaguje.Ty uživatelé ani nevědí,že se někdy do bazaru zaregistrovali.Tak určitě podporuji jakékoliv řešení.

siena
siena 11.01.2014 v 11:04

Souhlasím s tím, že staré inzeráty vnáší chaos, a že by regulace byla na místě. Návrh Danielsona je rozumný.
Mám totiž pozitivní zkušenost s jedním takovým starým inzerátem. Sháněla jsem jednu knihu, beznadějně rozebranou. V bazaru byla právě jen nabídka dva roky stará a uživatelka také ne moc aktivní...zkusila jsem...knihu mám doma a ještě jsem měla možnost se seznámit s velmi milou a příjemnou paní, samotnou překladatelkou:) Proto bych určitě nebyla pro automatické rušení. Vždyť těch důvodů, proč se někteří na stránky přihlašují sporadicky, může být hodně...

Dan
Dan 12.01.2014 v 12:44

Po zvažování jsem se přiklonil spíše k návrhu Paulhuntera. Nyní hotovo následovně:

Doba platnosti inzerátu

Aby v bazaru nezůstávaly inzeráty na knihy, které již uživatelé prodali a inzerát třeba zapomněli odstranit, každý inzerát je vystaven na dobu jednoho roku. Pokud se do té doby kniha neprodá (či v případě poptávky nekoupí), inzerát se automaticky přesune do archivu (zmizí z veřejné nabídky bazaru) a uživateli o tom přijde zpráva. Pokud však chce uživatel inzerát opět vystavit, stačí když klikne nahoře na "Můj profil", poté vlevo dole na "Bazar" a nakonec vpravo nahoře na "Archiv inzerátů", kde může jediným tlačítkem prodloužit platnost o šest měsíců. Takto prodlužovat platnost lze neomezeně. Jde pouze o to, aby v bazaru byly stále platné inzeráty.

Dan
Dan 12.01.2014 v 13:20

Kvůli technické chybě byl rozeslán e-mail na některé adresy vícekrát, za to se moc omlouvám, příště se to již nestane. Děkuji za pochopení.

Koka
Koka 12.01.2014 v 22:03

Danielsone, ale na některé adresy - třeba na tu mou - nebyl e-mail zaslán vůbec. Ne že by to vadilo, řešení úpravy Bazaru jsem si přečetla zde, a velmi jej kvituji.

Dan
Dan 12.01.2014 v 23:11

Prislo to pouze tem, kterym byl nektery z inzeratu presunut do archivu.

pajunček
pajunček 13.01.2014 v 10:26

Ano, mně konkrétně 104x, asi za každou knihu jedna zpráva. :-))

Jinak taky děkuji za úpravu, bazaru určitě prospěje, když se trochu pročistí.

asam
asam 15.01.2014 v 15:55

Doufejme, že se tím vyloučí ti, co se zaregistrovali, zadali inzerát a pak seuž do DB vůbec nepřihlásili.

12103
12103 15.01.2014 v 16:53

Dobrý den, já vím, že je to trochu mimo mísu, ale prosím moc. Řekněte mi jak si sem můžu vložit poptávku na danou knihu? Projela jsem snad celý web a nic. Děkuji.

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 15.01.2014 v 16:55

Dobrý den,
zadejte na hlavní stránce do vyhledávání název knihy, kterou chcete poptávat a poté najeďte na její detail. Nad komentáři uvidíte záložky Komentáře, Zajímavosti, Recenze, Vydání a též Bazar, po kliknutí na ní se vám zobrazí stránka s inzeráty týkající se této knihy a nad nimi naleznete tlačítka " Vložit inzerát na prodej" a "Vložit poptávku". Poté již jen zadáte text inzerátu a požadovanou cenu a je to :)

Text příspěvku byl upraven 15.01.14 v 17:02

12103
12103 15.01.2014 v 18:34

Díky moc za radu:). povedlo se

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 15.01.2014 v 18:36

Není zač :)

jamajka99
jamajka99 15.04.2014 v 17:54

Konečně jsem v obraze, co znamená archiv. Je to OK. Mám zkušenosti třeba z Hyperinzerce. Odpovídala jsem na pár starších inzerátů. Na většinu jsem nedostala ani odpověď, ve 2 případech mi bylo sděleno, že nejsou aktuální a zřejmě neví, jak vymazat. A jak vymazat "zástupy" na ohodnocení? Když si objedná najednou více knížek (každou zvlášť) pošlu jedno ohodnocení, nebo objednávka je zrušena, takže ohodnocení se nekoná.

Dan
Dan 15.04.2014 v 18:07

Každého uživatele lze za obchody v bazaru ohodnotit pouze jednou (hodnocení lze kdykoliv upravit či vymazat, ale přidat lze pouze jednou).

jamajka99
jamajka99 16.04.2014 v 08:53

Zůstávají mi tam viset uživatelé, kteří buď zrušili objednávku nebo objednali více jak1 knihu (každou samostatně) a já dala 1 ohodnocení. Jak je mohu vymazat?

Dan
Dan 16.04.2014 v 09:01

Stačí kliknout na odkaz "zrušit obchod".

jamajka99
jamajka99 17.04.2014 v 11:31

To jsem zřejmě udělala, knihy už v nabídce nemám, ale přesto mi tam visí několik nicků na ohodnocení. :-)



Vložit příspěvek