Které knihy jsou pro vás ty nejlepší co jste kdy četli?


zelenoockaa
zelenoockaa 21.10.2014 v 17:53

Vcelku těžká otázka na kterou nedokáži jednoznačně odpovědět. Okamžitě mě napadla kniha "Mort" ze série Úžasná Zeměplocha, v zápětí jsem si ale vzpomněla na skvělé detektivky od Larse Keplera, Malého prince nebo na jakoukoli knihu od Kinga. Nejsem schopná vybrat knihu která je nejlepší, každá má něco do sebe a každá by mohla být tou Nej.

sydney
sydney 22.10.2014 v 19:24

Já mám určitě nejraději Šifru mistra Leonarda a pak další knihy od Dana Browna. Pak jsou skvělé severské detektivky a z českých je nejlepší knížka Saturnin :D

Atuin
Atuin 25.10.2014 v 17:24

Erich Maria Remarque (komplet)
Fjodor Michajlovič Dostojevskij (komplet)
Robert Merle ( komplet)
Charles Dickens (komplet)
Alois Jirásek ( komplet)
Božena Němcová ( komplet)
Virginia Woolfová (komplet)
Loukotková ( komplet)
Jane Austen ( komplet)
Sienkiewicz(komplet)
Marcel Pagnol
John Ronald Reuel Tolkien (komplet )
Duna, Dračí vejce,Hvězdotřesení, Ptáci bez Křídel, Satan v Goraji, Lékař umírajícího času, Město jménem Alice, A hvězdy mlčí,Malé ženy,Pokání, Odvedu vás do Sierry Madre........
Exupéry(komplet)

V podstatě bylo málo málo zklamání, a těch nejlepších knih je opravdu moře nedá se dost dobře sáhnout po jedné dvou či několika a spolehlivě říct,že tyhle byly nej.

Text příspěvku byl upraven 25.10.14 v 17:37

Lost Soul
Lost Soul 26.10.2014 v 14:21

Letos jsem četla dva skvělé romány - Mág od Johna Fowlese a Mistr od Tóibína. Oba byli trochu náročnější, ale rozhodně se k nim chci v budoucnu ještě vrátit, pro mě velké literární zážitky.

KattyV.
KattyV. 27.10.2014 v 08:35

Z dětství třeba Metráček nebo "foglarovky" a určitě třeba i Robinson Crusoe.
A z knih, které jsem četla za poslední dobu se mi neskutečně líbily: Sněhulák od Nesba, Než jsem Tě poznala, Hra o trůny, Světlo mezi oceány, Deset malých černoušků, Slepota, Zlodějka knih, V šedých tónech....

Text příspěvku byl upraven 27.10.14 v 08:35



Vložit příspěvek