Která kniha popisuje dnešní situaci se starší historií?


tester
tester 21.06.2016 v 18:52

Je možné dnešní a dřívějši dobu porovnat i třeba s následným vývojem?

eva-lupen
eva-lupen 22.06.2016 v 11:10

Asi většina knih o indiánech a dalších domorodcích :-). My jsme teď ti indiáni. Nasunuje se nám sem jiná kultura, která vyžaduje abysme se přizpůsobili my jí. A víme jak indiáni (a samozřejmě i jiní domorodci) dopadli...

bamba
bamba 22.06.2016 v 11:25

ešte že moji predkovia mali vinice. Mám dosť ohnivej vody na dlhšie obdobie niekoľkých generácií.

Eicherik
Eicherik 22.06.2016 v 12:18

eva-lupen: kdybych Ti mohl dát za tento komentář palec, tak Ti ho dám. :-) Vítej mezi xenofoby. :-D

Eicherik
Eicherik 22.06.2016 v 12:19

bamba: vinice = alkohol = nepřípustné. :-D

bamba
bamba 22.06.2016 v 16:54

prečo ? mám www.winice


Eicherik
Eicherik 22.06.2016 v 18:17

Tomu nějak nerozumím.

newtory
newtory 22.06.2016 v 18:34

Nech žijú xenofóbi,preč s politickou korektnosťou.Kritický rozum über alles.

Text příspěvku byl upraven 23.06.16 v 09:20

tester
tester 22.06.2016 v 21:26

Bylo někdy v historii něco jako EU a jak to dopadlo? Je o tom nějaká knížka. Poučmese z historie.

Eicherik
Eicherik 23.06.2016 v 07:11

Tak třeba Římská říše. Ta měla na rozdíl od EU i opravdu funkční armádu a nebylo jí to nic platné. Velké říše zanikají.

Eicherik
Eicherik 23.06.2016 v 07:19

Při troše štěstí začne zanikat i jedna dnes. :-D Ne, jsem pesimista, Brexit se nekoná. :-)

tester
tester 23.06.2016 v 09:22

Měli někdy politici zájem o blaho občanů?

newtory
newtory 23.06.2016 v 09:30

Pesimista je len dobre informovaný optimista.
Aj politik je len človek a ľudia sú rôzny.Neverím veľmi na často opakované:
On sa potom zmenil...
Dôležité sú motívy s ktorými človek vstupuje do politiky.Nie tie deklamované,ale tie podprahové.

Paulett199
Paulett199 23.06.2016 v 10:24

Měli někdy politici zájem o blaho občanů? Asi ano,ale jsou to výjimky. A myslím si,že primárně měli a mají politici zájem o blaho svoje a svých rodin. Kdysi i dnes.

eva-lupen
eva-lupen 23.06.2016 v 11:10

Eicherik: Díky, ale já vůbec nejsem xenofob. Strach z cizinců ani odlišných kultur rozhodně nemám. Mně by přistěhovalci nevadili, kdyby o azyl slušně a s pokorou požádali, a přizpůsobili se naší kultuře a hlavně zákonům. Ale když se něčeho dožadují násilím a vydíráním, a vnucují nám své zvyky, tak to už mi vadí. Já jim přece boha neberu, ať si každý věří čemu chce, ale proč bych se já měla přizpůsobovat jim ve své zemi! Když pojedu do jejich země, tak se také musím přizpůsobit, jinak by mne někde i zabili.
Lidé co někdy emigrovali se také museli přizpůsobit. Pokud to neudělali, a vytvořili komunity, tak se vždycky vyloučili ze společnosti a byli (a jsou) na tom všude na světě hůř. Nechci aby byli všichni lidé stejní (to ani náhodou - já jsem divná asi všude), ale nějaká pravidla a zákony se dodržovat musí. A v naší zemi by to měla být naše pravidla, zákony a svobody.
Jinak to s námi dopadne jako s těmi domorodci. Nejhorší je, že historie se pořád opakuje a lidi se ne a ne poučit.

Text příspěvku byl upraven 23.06.16 v 11:21

tester
tester 23.06.2016 v 11:28

Imigrant a agresor je rozdíl.

Medunkavera
Medunkavera 23.06.2016 v 12:14

eva-lupen:
Přesně tak. Vy jste to řekla za mě. Já bych to tak neuměla říct´.
Když někam přijdu, nebo přijedu, tak je pro mě samozřejmé přijmout zvyky těch lidí,
ke kterým jsem přišla, nebo přijela.

Medunkavera
Medunkavera 23.06.2016 v 12:33

Hanko - já Vás ráda čtu - ale odpovím Vám takto:
(je to teda takový primitivní příklad, jo?)
Když přijdu ke kamarádce a hladím jejího kocoura, ona mi řekne:
"Nehlaď ho. On to nemá rád."

tester
tester 23.06.2016 v 13:30

Angeologie? Jejda z čeho autor čerpá znalost nebo je to vymyšlené? Čtu o tom poprvé. Ve které andělské fázi jsme? www.andelarium.cz

Eicherik
Eicherik 23.06.2016 v 13:55

eva-lupen: Pod Tvůj poslední příspěvek bych se klidně podepsal. Je mi jasné, že jako cestovatelka skutečný xenofob být nemůžeš, protože by jsi měla strach kamkoli vycestovat. Jenže podle dnešních sluníčkářů, gutmenschů a dobroserů se musíme přizpůsobit my a svého způsobu života se máme vzdát na úkor těchto migrantů, kteří si všechno vynucují a slovo pokora v jejich slovníku není. Podle těchto sluníčkářů ten kdo se nechce migrantům podřídit je xenofob.

tester
tester 23.06.2016 v 18:10

To bytost.....vyřazeno - byl jsem na slunci bez klobouku.

eva-lupen
eva-lupen 23.06.2016 v 18:16

Hanka_Bohmova: zvyky, práva, svoboda, svědomí... Já jsem hodně tolerantní člověk a prý ochránce nebohých :-), ale svoji, po staletích pracně nabytou, svobodu, si omezovat nenechám (jo, jsem hrdá feministka, v tom správném rovnoprávném smyslu).
Jeden příklad za všechny: Ráda občas zajdu do hospůdky na pivo a to klidně i sama. Je to zvyk, na který mám právo, nikoho tím neomezuju, a nevím proč bych si měla připadat divně. Máme přece rovnoprávnost. Někomu to může připadat nevhodné, má právo si to myslet, ale nemá žádné právo mi to zakazovat nebo o mně tvrdit, že jsem prostitutka. Mé svědomí je čisté. ZATÍM nám to tu nikdo nezakazuje, ale jinde už se něco podobného stalo a pokud budeme stále jen ustupovat, tak k tomu jednou dojde i tady. Pomaloučku, polehoučku, nenápadně... a zase nám přistřihnou křídla.

Jo a ta kniha... Co třeba Dějepis?

Paulett199
Paulett199 23.06.2016 v 18:25

eva-lupen : naprostý souhlas. Já,která pamatuji komunismus, si dnešní svobodu chválím-i s těmi nedostatky,které to sebou nese. Jen blázen by chtěl nazpět staré časy. Ano,mlíko stálo dvě kačky,ale když jsem chtěla číst něco jiného,než schválili soudruzi,musela jsem si pokoutně sehnat nekvalitní překlad,abychom zůstali u těch knih. A dnes ? Rozhodně nemám náladu přijímat zde cizí kulturu v té míře,v níž se do Evropy hrne. Nejsem proti multikurturnímu prostředí,to určitě ne, jen mě trochu děsí ta dnešní politika, kdy sem pustíme kdekoho,jen abychom zůstali politicky korektní. Takže sem přicházejí i ti politicky nekorektní a důsledky si soudný člověk umí domyslet.

eva-lupen
eva-lupen 23.06.2016 v 20:07

Hanka_Bohmova: No, určitě se nějaká muslimská země najde. V Evropě se sice v tomhle zatím nikde zákony nezměnily, ale stejně se najdou lidi, kteří jsou schopni ženy napadnout jen proto, že jsou v obchoďáku pozdě večer. Stalo se. A bude se to stupňovat.
Člověk by měl být svůj, nemusí jít s davem, ale nemá právo tou svou jinakostí obtěžovat okolí a vnucovat svůj styl života druhým.

Richie1
Richie1 23.06.2016 v 20:55

Přizpůsobování se kultuře dané zemi či národu považuji za zcela samozřejmé. Pokud v nějaké zemi chci žít a nechci mít problémy, přizpůsobím se. Pokud by ono přizpůsobení bylo pro mě příliš těžké nebo nějak nepřijatelné, najdu si jinou zemi, kde mi kultura bude bližší a přizpůsobení méně bolestivé.

Současní imigranti se přizpůsobovat evropské kultuře moc nechtějí. Chtějí si ponechat své zvyky, pravidla jednání, chování - které ale kolidují s evropskou kulturou. Proč sem tedy jdou?
A co my? Budeme "politicky korektní" a ustoupíme? Změníme svou kulturu tak, aby vyhovovala imigrantům?
Já o muslimskou kulturu nestojím, nechci ji tu. A pokud se muslimové nechtějí přizpůsobit naší kultuře, tak je tu nechci. Ať si zůstanou v muslimském světě - mají mnoho muslimských zemí, kam mohou prchnout, pokud to potřebují.
Multikulturalismus je nesmysl, který bude Evropu jednou hodně bolet.

A k otázce tématu: Např. tato kniha o stěhování národů v 3.-5. století n. l. Tehdy toto stěhování z velké míry změnilo Evropu (většinou násilnou formou). Možná nás čeká něco podobného ...
http://www.databazeknih.cz/knihy/stehovani-narodu-43114



Vložit příspěvek