Knihy zmíněné ve filmech


MissiPippi
MissiPippi 30.03.2017 v 08:48

Hezký den Vám přeji,

nedávno jsem byla v kině na čtenářském příběhu z mého dětství, to jest Kráska a zvíře. Ve filmu byli zmiňované 2 knihy. Romeo a Julie a? Nemohu si za boha vzpomenout, v googlení se mi úspěšně nevede a tak prosím Vás o radu.

Malá nápověda: Knihu čte zvíře venku na zahradě a Belle se po zmínce pousmála, že je to jako kniha Romeo a Julie, kterou zvíře odsuzovalo.

Téma rovnou využívejte pro rozebírání knih zmíněných ve filmu, zda-li vůbec zapadají do příběhu apod ... Je to na Vás :)

Koka
Koka 31.03.2017 v 16:22

Když už se tady otevřelo toto diskuzní vlákno, zkusím i do něj zařadit svůj dotaz, s nímž jsem dávněji nepochodila v jiné diskuzi:
Neví, prosím, někdo, co to bylo za báseň, kterou Meryl Streeep ve filmu Vzpomínky na Afriky četla nad hrobem svého milence Denyse zobrazeného Robertem Redfordem, a od jakého autora?

shenandoah
shenandoah 31.03.2017 v 17:01

Koka: A.E. Houseman "To an Athlete Dying Young" Co nenajdeš na youtube, jako by nebylo.

Koka
Koka 31.03.2017 v 17:03

SH - díky, vřelé díky. Já jsem ještě z generace, která byla vedena k- a sázela na- vědomosti. YT by mě nenapadlo, a ani bych nevěděla, co tam mám ke hledání zadat, i když si pamatuji první slova té básně "Byl čas, kdys' vyhrával ..."

shenandoah
shenandoah 31.03.2017 v 17:04

Já zadala jen out of africa a poem :)

Jass
Jass 03.04.2017 v 17:07

MissiPippi: Bohužel jsem to ještě neviděla, ale plánuju na to jít (někdy... až budu mít čas...), pokud se nikdo neozve dřív, tak dám vědět :D

Mimochodem jsem viděla neuvěřitelné video, které rozebírá, kterou knihu Belle čte na začátku - v kreslené verzi. Vážně nechápu, že se po tom někdo takhle pídí.
https://www.youtube.com/watch?v=OFnQ5boaH8s Jen je tu tedy nutná znalost angličtiny :)


Hoshi
Hoshi 05.04.2017 v 21:16

Zdravím,
Belle mluvila o Lancelotovi a Ginevře, ale zvíře odpovědělo, že je to spíše jako Král Artuš a jeho rytíři u kulatého stolu... Tuším, že název nepadl... pokud jsem si to dobře zapamatovala :)

MissiPippi
MissiPippi 06.04.2017 v 07:40

Hoshi: Ach takhle, děkuji mockrát :)



Vložit příspěvek