Jak přicházíte ke knihám? Kupujete je, půjčujete v knihovně, nebo...?


Pavlikruza
Pavlikruza 01.06.2013 v 10:41

Raději kupujete osobně knížky přímo v knihkupectví a případně si přečíst úvod knihy a nebo raději si půjčíte na nějakou dobu v knihovně a nebo přes internet objednáváte + k ceně knihy máte i poštovné?

Jamal
Jamal 13.06.2013 v 12:47

Ono v e-shopech mě to vyjde levněji i s poštovným ,než v knihkupectví u nás ,asi tak.Takže já volím e-shop.

Text příspěvku byl upraven 13.06.13 v 12:48

Reva
Reva 25.06.2013 v 15:50

Já na to jdu také staromódně a dávám přednost knihovnám.

berulka2
berulka2 25.06.2013 v 15:52

Dobrý den, jestli hledáte nějaký dárek pro Vaše děti za vysvědčení nebo pro sebe nějakou skvělou knížku na léto, tak využijte jako já slevový kód na e-shopu www.albatrosmedia.cz. Slevový kód je: 4826678554. Navíc, co mě velice potěšilo - poštovné je ZDARMA. Akce je platná do 25.6.2013. Věřím, že si vyberete :)

pecka02
pecka02 26.06.2013 v 05:25

Do kamenných obchodů chodím jen okukovat, ale jinak u mě vítězí e-shopy :) Dělám jednou za čas velkou objednávku, takže poštovné často neplatím, ale je fakt, že kolikrát by to i s poštovným vyšlo levněji než někde na prodejně. Mám ráda i různé ty "dárečky" typu záložek, letáčků, kapesních kalendářů apod., co k tomu někdy přibalují :) Nebo pak ještě nakupuju přes bazary, antikvariáty a tak, to taky přes internet. Připadá mi to pohodlnější, výhodnější, člověk si o té knížce může hned ledasco najít, hodně e-shopů nabízí i ukázky k přečtení a navíc mu to dorazí až domů a nemusí se s tím tahat :)

BookJet
BookJet 26.06.2013 v 11:33

A co knihovna? Chodili byste si pujcovat eknizky do knihovny, kdyby vam je nabizela zadarmo (teda musi mit clovek prukazku)? Mozna, ze knihovny uplne umrou, kdyz se do elektronickeho sveta nezapoji :-( Cim dal vic lidi ma nejakou ctecku.


Hřibče
Hřibče 26.06.2013 v 12:27

U mě vítězí antikvariáty a knihovny. Do knihkupectví chodím, když je nějaká slevová akce. Přes e-shopy knihy příliš nenakupuji, dávám přednost osobnímu kontaktu s knihou a e-knihám moc nefandím. :)

ewisek22
ewisek22 26.06.2013 v 14:25

Když jsem ještě studovala, tak u mně jednoznačně vedla knihovna. Teď když už i já patřím mezi pracanty, tak u mně vedou jednoznačně e-shopy. Knihkupectví zbožňuju, ale to abych si vyhradila jen minimálně dvě hodiny na jednu návštěvu. Vždycky tam jdu jenom za účelem koupě jedné knihy a odcházím se šesti a to ještě mně odtamtud kamarádky musí odvléct násilím:)) Nehledě na to, že to i něco stojí a musím přece i z něčeho žít a šatit se atd... U e-shopů se můžu rozmýšlet jak dlouho chci a ještě to obvykle vyakcuju nebo koupím mnohem levněji... A knihovny?? Dost mně omezuje doba, kdy ty knihy musím vrátit...

Elvenisko
Elvenisko 26.06.2013 v 14:30

já knihovny rád :)

BooksLucyKing
BooksLucyKing 26.06.2013 v 19:12

Nejvíce využívám knihovnu, knihkupectví jen vyjímečně pokud nějaký můj nej autor vydá něco nového, co prostě musím okamžitě mít :D a e-shopy využívám jednou za čas, hlavně, když má výprodeje :D

BookJet
BookJet 26.06.2013 v 23:05

Asi zalezi, jak moc clovek cte. Kdybych si mela vsechno jen kupovat, at uz v eshopu nebo v normalnim knihkupectvi, nevydelavala bych na nic jineho. Jsem rada, ze obcas muzu usetrit v knihovne :)

ponorka
ponorka 19.08.2013 v 23:36

Dnes jsem odvážela chabaští ze zahrady do sběrného dvora a v oddělení papíru tam někdo vyhodil asi metr krychlový knížek. Dala jsem se ihned do pilného prohlížení a menší hromádku jsem si odvezla. Byl tam např. Brdečkův Limonádový Joe, moc pěkné vydání Marťanské kroniky od Bradburyho, taky jsem přibrala nějaké ruské klasiky. Knížky měly většinou razítko "Sedláček Vladimír", tak jsem přemýšlela, že pan Sedláček asi potřeboval místo v bytě a proč asi, anebo to mohlo být i pochmurnější a třeba umřel... V jedné bylo napsáno rukou "poručík Sedláček Vladimír", možná ještě z dávných časů, kdy existovala vojna.
Tak mě napadá, že se dá ke knihám přijít různě, máte nějaké zajímavosti spojené s přírůstky do vaší knihovny?

Text příspěvku byl upraven 19.08.13 v 23:38

LiLLu
LiLLu 20.08.2013 v 10:57

Mojí tchýni občas přivezou několik velkých tašek ikea do vinárny známý, když jim někdo umře a likvidují pozůstalost. Nejdřív mě nechá se tím prohrabat a knihy pak dá do regálu a jsou volně k odběru ve vinárně:-) Občas se tam najde pěkný kousek:-)

eraserhead
eraserhead 20.08.2013 v 11:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LiLLu
LiLLu 20.08.2013 v 11:47

Eraserhead: pokud bydlíte v okolí Prahy do vinárny si můžete zajít a knihami se probrat!!! je to Víno u Ály na Vinohradech, neni to nic tajného:-)
Knih tam je ještě hodně, ale jsou to opravdu staré tituly. Ale občas se tam něco najde:-)
Poslední prázdninová várka byla od pána co měl knihovnu plnou biografií o slavných autorech, malířích, sochařích atd....Historie Prahy a Čech tuším, kdyby měl někdo zájem:-)

eraserhead
eraserhead 20.08.2013 v 11:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LiLLu
LiLLu 20.08.2013 v 12:00

vyřídím!:-))
a jestli dorazí zase nějaká zásilka budu informovat!.-)))

Warronika
Warronika 20.08.2013 v 13:40

Tak já knihy kupuji především na blešákách, v antikvariátech a v bazarech. Mám ale štěstí, že kolem mě lidi nečtou. Pokaždé si z návštěvy odnesu nějaké knihy "hlouposti, klumpy" a musím se smát. Ani nedokážu popsat ten pocit, když takhle snadno přijdu ke skvělé knížce.

newtory
newtory 16.09.2013 v 22:12

Pred takými dvadsiatimi rokmi. Som chodieval každoročne v lete do Prahy ku dobrému priateľovi na cca tri týždne. On konkrétne bol bývalý antikvár (teda na dôchodku) a zároveň aktívny bibliofil. Vždy som býval u jeho susedov, ktorým som strážil byt a polieval kvety, pretože v lete chodievali na svoju "tvrz" do Wolfartic. Domov som sa vracal vždy s približne 100 litrovým ruksakom plným kníh, pretože som sa celé dni túlal po Prahe, prečesával múzeá, kostoly, galérie ale najmä antikvariáty a kníhkupectvá. Stravoval som sa striedmo, (v podstate som hladoval) aby mi zostalo viac peňazí na knihy. Dnes nakupujem cez internet a v kamenných antikvariátoch a kníhkupectvách v najbližšom okolí, ale nie je to ono.

šlejfířka
šlejfířka 22.09.2013 v 16:59

Knihkupectví,aukro,antíky ,sběrny na papír(zajímavé úlovky) a kontejner na papír.

tyzik.cejka
tyzik.cejka 01.10.2013 v 18:51

v katalozích a na DK

Patt
Patt 11.10.2013 v 14:32

Pro mě je hrozné jít kolem bazaru (hlavně těch co mají knihy vystavené venku, třeba v kufru) nebo antikvariátu. Těžce se odtrhávám.

tyzik.cejka
tyzik.cejka 11.10.2013 v 14:33

já taky málokdo kdo mě ohlídá

Lachenauerin
Lachenauerin 10.12.2013 v 23:36

Knihy si -- zcela neoriginálně -- kupuju. Nebo je dostávám jako dárek.

Dva body na okraj:
1. Proč lidé vyhazují knihy? Po zkušenostech vím, že mnohdy asi proto, že je antikvariát nevezme ani zadarmo. Když jsem se vdala a dali jsme s manželem dvě knihovny dohromady, vyplynulo z toho množství duplicit. Tehdy, je to přes deset let, jsem obvolala přes dvacet antikvariátů -- bezvýsledně; majitelé to zkrátka neměli kam dát. Takže přišla na řadu "varianta sklep", jenže ne každý ho má. Stejný problém nastal, když jsem loni likvidovala knihovnu po tátovi. Nakonec si jeden antikvář po jistém přemlouvání ty knížky vzal, ale nebylo to snadné a stálo to moře času. V obou případech jsem samo nejdřív "inzerovala" u kamarádů a známých, ale tahle akce mi ulehčila sotva o dvě desítky svazků. K těmto lapáliím příspívá fakt, že dřív vycházely knížky v obrovských nákladech, takže co za něco stálo, v rodinách zkrátka už je.

2. Taky jsem si kdysi říkala: Bože, jak může někdo vyhodit knihu? KNIHU! Fuj, taková bezbožnost. A tak, bylo to v roce 1992, jsem jako ultramladé utratele naběhla do sběrných surovin v sousedství, kde právě složili valník dovezený z nějakého likvidovaného knižního velkoobchodu. No, to jsem se vážně poměla... Marx, Engels, Lenin, Poučení z krizového vývoje...

helenkan
helenkan 21.12.2013 v 16:51

Hlavně si je kupuju v KK,jinak brouzdám po internetu.:) a navštěvy knihkupectví miluju:):)



Vložit příspěvek