Balení knih


peperudka
peperudka 07.08.2014 v 15:00

Dobre odpoledne, chtela bych poprosit o zkusenosti s odesilanim knih, aby se cestou neznicily rohy, nepromackly nebo jinak neposkodily. Dekuji za rady.

Koka
Koka 07.08.2014 v 15:23

Právě minulý týden jsem od jedné prodávající dostala knihu zabalenou pečlivě a důsledně - jako miminko. Byla celá v bublinkové fólii a ta ještě byla v několika vrstvách obkroužená hodně pevnou lepící páskou, a to všechno ještě ve velmi kvalitním balícím papíru. Tak bych to nikdy nedovedla. Aby se rohy nepoškodily, obkroužím celý balíček několika vrstvami lepící pásky. To doufám pomáhá - zatím jsem od adresátů nedostala žádnou reklamaci.
Ale bublinková fólie je zřejmě nejlepší.

peperudka
peperudka 07.08.2014 v 16:25

Dekuji Koko za dobrou radu. Uvazovala jsem o bublinkove folii, zatim jsem pouzila jen bublinove obalky, kdyz jsem odesilala jednu knihu. Urcite je bude chranit, a je to lepsi nez krabice, protoze bych musela vyplnovat mezery, aby knihy moc v prostoru necestovaly.

reader.007
reader.007 07.08.2014 v 22:34

U mě vede karton. Klidně i nějaká bedna ze supermarketu (když je čistá) nařezaná podle velikosti knihy (nebo o fous víc) a pak to můžu dobalit klidně i do hedvábnýho papíru nebo igelitky a dorazí to na jedničku s hvězdičkou ;-)

peperudka
peperudka 08.08.2014 v 22:28

dekuji za odpovedi,preji hezke leto.

reader.007
reader.007 08.08.2014 v 22:41

nápodobně :-) a hodně spokojených kupců...


Kulm
Kulm 21.09.2014 v 16:40

Určitě téměř každý alespoň jednou nakoupil knihy v e-knihkupetví. Já touto formou nakupuji relativně často, hlavně asi proto, že jsou zde ceny v porovnání s kamennou prodejnou nesrovnatelně nižší.
Celkem by mě ale zajímalo, jaké máte zkušenosti s kvalitou balení. Já mám velmi dobré zkušenosti například s knihkupectvím Beletrie.eu, kde mi vždy knihy obalí bublinkou a ještě krabici vystelou polystyrénem. Podobně to je třeba i u Librum.cz, kde knihy dávají také do pořádné vrstvy bublinky a knihy mi tak zatím vždy došly v nepoškozeném stavu.
Naopak mám velmi negativní zkušenosti například s Bux.cz, kde se mi už po několikáté stalo, že do krabice nedali mezi knihu a stěnu krabice ani takový ten vzduchový pytlík, takže se kniha během přepravy mohla volně pohybovat a dorazila v celkem otlučeném stavu. Stejně jsem pak na tom i s Luxorem, kde mi také knihy dorazily pouze v bublinkové obálce, s kterou se pošta vždy vyřádí a jednou jsem měl dokonce podezření, zda mi neodeslali takové ty ohmatané knihy z regálu co pak prodávají za pár korun před vchodem.
A jaké zkušenosti s e-knihkupectvími máte zkušenosti vy? Jaké obchody podle vás knihy balí dobře a které na to s prominutím kašlou.

lenkaknel
lenkaknel 21.09.2014 v 19:17

Dobře podle mě balí Martinus.cz, negativní zkušenost mám v tomto směru s Antikvariátem 11. Jsem si u nich objednala asi osm knížek a přišly narvané v jedné obálce (snad ani bublinková nebyla). Takže tak...

verbula
verbula 21.09.2014 v 19:26

Často nakupuji ve Slevkupectví a jsem velmi spokojena po všech stránkách.

Aiwa
Aiwa 21.09.2014 v 19:33

Oeconomica balí vskutku důkladně. Do balíčku jsem se dostávala snad dvacet minut - v ruce nůž a pod sebou hromádku izolepy, papíru, fólie. Péči České pošty kniha přežila naprosto bez úhony, ale ekolog ve mně zaplakal

komtesa
komtesa 30.09.2014 v 19:41

Dobrý večer ,dovolím se s vámi podělit o zkušenost s balením knihy .Když použiji foliovou obálku ,tak je dám ještě do bublinky a na rohy knih dám molitan .Zatím je vše v pořádku .Co se týče balení knih v Beletrii -souhlasím s pisatelkou . Vzorně zabaleno a prosypano polyesterem .Ten se dá použit ,když vy něco budete posílat .Do krabice ,při balení se dá použit i molitan,nic moc neváží a vyplní mezery . Zkušenost s Antikvariátem 11 ,mám dobré .Vždy dobře zabaleno v krabici .Samozřejmě vzduchové pytlíky jsou výborný ,souhlasím .

HTO
HTO 01.10.2014 v 17:26

Zajímavé, i mně z Antikvariátu 11 chodí snad nejvzorněji zabalené knihy.

komtesa
komtesa 01.10.2014 v 20:35

Dobrý večer ,asi jsou tak dobří ,vždy dostanu 11% slevu ,a knihy jsou v dobrým stavu ,ráda tam nakupuji .

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 01.10.2014 v 21:00

Tak to by bylo asi řešení přístupu Antikvariátu 11. Protože jak to jde člověk vyzvednout osobně, bojí se o život. Tuhle jsem tam byl, vybral jsem na netu čtyři sci-fi knihy - sci-fi sbírám, takže jsem chtěl i stav což v jejich "ilustrační foto" e-shopu je vždycky hazard. Objednám, třetí den mám cestu kolem, tak tam volám jestli už to náhodou není k vyzvednutí, když mám cestu okolo. Mejl nepřišel, jen potvrzení o objednávce, ale tak zkusil jsem. "No to ani náhodou" proneseno tónem co votravuješ, počkej si "až vám přijde mejl". Tak čekám týden, čekám druhý...mejl nikde. Tak po dvou týdnech volám i s rizikem že budu dořván co zas otravuju. "No jasně že to tu máte, mejl vám přišel už dávno"...ani ve spamu, ani řádné poště nic. OK, tak se tam belhám o berlích to vyzvednout. Přijdu tam, nikde ani noha, vzádu za haldama týpek. Zvoní mu telefon, s hláškou "kur** kdo zas votravuje" mi jde vydat knihy. Dá mi je na stolek ať si je zkontroluju a jde zkontrolovat telefon. Někomu volá. Prohlížím knihy, tři dobrý, jedna (ta nejdražší, za 400,-, nejde koupit nová a blbě se shání) totální salát se zlomeným hřbetem, špinavá. Mezitím slyším týpka jak do telefonu řekne "co si chtěl?" a pak zařve "no to si ku*** děláš prdel? Tak to seš čur** žes to nevobědnal" zaléhají mi uši, ale říkám si, co, asi má blbej den. Rozhovor pokračuje něčím ve smyslu "tak to di do pr**** ty ho**** vypatlaný, ču***, deb***" prásk s telefonem. Týpek přikvačí dopředu "Tak co, chcete to?" tak odpovídám "tyhle tři jo, tuhle ne"...odebírá se dozadu spočítat kolik budu platit a přes celej krám "To vám jako vadí ten zlomenej hřbet, jo?" Odpovídám že mimo jiné, rychle platím a zdrhám co mi berle stačej a zaříkám se že Antikvariát 11 už jen v případě nouze největší. Byl to první nákup, předtím jsem měl zkušenosti se dvouma návštěvama kdy jsem se šel podívat jentak na krám jestli mě něco nezaujme a byl jsem málem sežrán (pocit co jsem to za blbce že čekám v antikvariátu nějaké knihy, že mám vybírat na netu a ať neočumuju a nezdržuju). Problém je že na netu knihy rád vybírám podle skutečnejch fotek a pak teprve se vypravím občíhnout skutečný stav a i tak si dost často knihu neodnesu. No NÁŠ ZÁKAZNÍK NÁŠ PÁN, že? A to jsem si myslel jak jsou antikváři pohodoví a příjemný lidi...

Viki9
Viki9 02.10.2014 v 09:24

... tohle se opravdu dá ještě někde zažít??? ... to se divím, že jsi ho tou berlí rovnou netrefil mezi oči ... i já mám antikváře zaškatulkované jako tiché a moudré osoby a tohle by byl pro mne naprostý šok ... doufám, že pan majitel občas nakoukne na tuto databázi a po této "reklamě" toho týpka na hodinu vyrazí ...

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 02.10.2014 v 12:21

Ovšem za předpokladu že ten týpek nebyl majitel :D To já nevím...

Viki9
Viki9 02.10.2014 v 12:34

... nevěřím, že někdo s takovým přístupem k životu a ke svému okolí si otevře zrovna antikvariát

komtesa
komtesa 02.10.2014 v 14:11

Dobrý den ,jsem v šoku ,že se k vám tak chovalí ,já jsem to nezažila ,komunikace probíhá ,-pošlu zprávu já jim - knihy došly ,vše v pořádku -Taky si myslím ,že to jsou klidné osoby ,žádní ranaři ,i když to třeba majitel -ka ,nevi koho zaměstnává .Takový lidi s takovým chováním ,nepatři k práci u knih .

Naias
Naias 02.10.2014 v 14:16

To kamarátka pred niekoľkými rokmi v jednom antikvariáte žiadala gotický román a majiteľ jej ponúkol Agathu Christie, tak to upresnila na 18. - 19. storočie a dostala Geralda Durrella. Doteraz som v šoku. Mne odporúčal jednu knihu, z ktorej mi časť porozprával. Lenže chyba lávky, ja som tú knihu na rozdiel od neho čítala. Dovolila som si ho opraviť a on si ma potom nejakú dobu nevšímal.

komtesa
komtesa 02.10.2014 v 14:22

Ono vždy nepracují u knih lidi ,které to zajímá ,to poznáte hned ,kdo má svou práci i jako koníčka ,jste dobře informovaná ,koupenou knihu vám i pěkně zabalí a nemusíte vůbec platit igelitku .Ale to je všech profesích ,na koho narazíte ,na fandu nebo ignoranta .

Jihorka
Jihorka 02.10.2014 v 14:23

Také jsem tam párkrát nakupovala a kvůli poštovnému ve všech případech i více knih. Bezproblémová komunikace, jednou jsem dokonce doplňovala objednávku (spojovala další objednávku k dřívější) a vše naprosto v pohodě. Knihy přišly v naprostém pořádku během dvou dnů. Ale takové chování by mě šokovalo a na dlouhou dobu odradilo od dalších nákupů. To jako na jisté mýtince: tak si otevřel hospodu, ale lezli mu tam lidi. Naštěstí jsou i jiné antikvariáty.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 02.10.2014 v 20:38

Jihorka: Nojo, jiné antikvariáty jsou, ale stejně mě to mrzí, protože zrovna v tomhle jich maj opravdu hodně! Čemuž jsem i přičítal ty ilustrační fotky na eshopu - maj toho tolik, že by prostě nestíhaly fotit každou knihu. Tak použijou univerzální obrázek.

Aiwa
Aiwa 08.11.2014 v 21:16

Nemáte zkušenost s kvalitou balení knih u některého z těchto e-shopů: ABZ, nakladatelství Paseka, Dobrovský, Knihcentrum, Knihydobra nebo Vltava? Chystám se objednat poměrně objemnou knihu a byla bych ráda, kdyby přišla ve slušném stavu.

lenkaknel
lenkaknel 08.11.2014 v 22:48

Aiwa: od ABZ bylo balení celkem dobré - šlo o dvě knížky běžných rozměrů, s ostatními jmenovanými zkušenost nemám

Jsem celkem překvapena, co tu moje poznámka vyvolala... jinak s Antikvariátem 11 mám ještě jednu zkušenost, která předchází výše popsané. Koupila jsem si u nich dvě knížky z trilogie Egyptský soudce od Christiana Jacqa, měly v popisu perfektní stav. Vazbu měly v pořádku, to ano, ale měly zažloutlé okraje a ty za něj určitě nepovažuji. A taky silně páchly kouřem. Možná si tedy kladete otázku, proč jsem u nich tedy nakupovala dvakrát - chtěla jsem jim dát ještě jednu šanci.

newtory
newtory 08.11.2014 v 23:51

Mne sa osvedčila bublinková fólia stiahnutá širokou lepiacou páskou zabalená do kartónu (ten si vyformujem presne do veľkosti danej knihy) kartón stiahnem širokou lepiacou páskou a zabalím do baliaceho papiera.
P.S. Aiwa je dobré uviesť už pri objednávaní požiadavku na pedantné zabalenie, prípadne svoju predstavu o konkrétnom spôsobe zabalenia.Zvyknú to rešpektovať.



Vložit příspěvek