John Green - co na něj říkáte?


sad_unicorn
sad_unicorn 13.11.2015 v 22:45

Jaké knihy se podle vás opravdu povedly a jaké zase ne ?

daryna
daryna 14.11.2015 v 16:28

Od Johna je asi nejhezčí hledání Aljašky. Třeba papírová města nebo hvězdy nám nepřáli se mi moc nelíbily...

Knoflík28
Knoflík28 14.11.2015 v 23:23

Ola, John je teď tak komerční, že musím polykat každé páté slovo, abych byla objektivní :) Ale píše, jednoduše, čtive. I když je kniha nabitá myšlenkami, všechno je převedene, aby to pochopilo co nejvíc lidi. To me na něm právě štve. Píše pro lidi, ne pro sebe. Nejvíc se mi teda líbí Papírová města, když už. :)

rusalka123
rusalka123 18.11.2015 v 22:37

knoflík, já jsem četla jenom Hvězdy, takže nemůžu být tolik objektivní, ale mluvíš mi z duše. :) To je přesně ono, že "píše pro lidi a ne pro sebe". Jenom mě to nikdy nenapadlo takhle pojmenovat...

natuska11
natuska11 08.07.2016 v 09:45

Jaký máte názor na Johana Greena?

Plútarchos
Plútarchos 08.07.2016 v 10:41

Kdo je Johan Green? ;-)


natuska11
natuska11 08.07.2016 v 11:11

Napsal knihy :Hvězdy nám nepřály , Příliš mnoho Kateřin , Papírová města .....

Plútarchos
Plútarchos 08.07.2016 v 11:17

Aha, John Green - tak toho taky neznám. Píše YA knihy? Ale něco o autorovi je v komentářích u něj:
http://www.databazeknih.cz/autori/john-green-27766

Text příspěvku byl upraven 08.07.16 v 11:18

natuska11
natuska11 08.07.2016 v 11:27

Omlouvám se za chybu

Jass
Jass 08.07.2016 v 12:24

Jeho knížky nejsou špatné, ale musím říct, že mě nijak nenadchly. Četla jsem Papírová města a Hvězdy nám nepřály a obojí se mi líbilo, ale nějakou trvalejší stopu to ve mně nezanechalo :D

majík1
majík1 08.07.2016 v 12:35

Četla Hvězdy nám nepřály.Hezký příběh,ale na mě hodně zvláštně napsaný.

Jakahol
Jakahol 08.07.2016 v 13:11

Mě se zdá dost přeceňovaný. Hodně lidí (a hlavně ti co moc nečtou) říkají jak je skvělý spisovatel, všude vidím reklamy na jeho knížky atd. Já od něj četla Papírová města a nevím. Ne že by se mi to nelíbilo ale znám mnoho lepších autorů. Do dalších jeho knih se pouštět asi nebudu. (jo já vím, hodnotit podle jedné knihy je dost slabé ale já se snažím hlavně ohodnotit jeho styl psaní atd. ne jen příběh knihy)

heaven
heaven 08.07.2016 v 16:57

Přečetla jsem od něj docela dost knih a nejvíce se mi líbila Hvězdy nám nepřály. Ostatní jsou spíš průměrné. Beru, že ty, které (spíš holky) moc nečtou, budou nadšené, ale většina jeho knih se hrozně přeceňuje. Například Příliš mnoho Kateřin - postavy se jenom přemisťují z místa na místo, děj skoro žádný a zápletla taky žádná...

RoseWinter
RoseWinter 20.12.2016 v 17:34

Zdravím vás :)
Já jsem od Greena četla snad vše kromě Will Grayson, Will Grayson (v případě, že tam mám chybu se omlouvám) a musím říct, že jeho knihy jsou tak stejné! Papírová města, Hledání Aljašky, Hvězdy nám nepřály, Příliš mnoho Kateřin.... Když si je všechny přečtete, zjistíte, že jsou si velmi podobné. Jen je tam jiné místo, postavy. Z většiny jiný děj, ale základ to má stejný. Nejvíce se mi teda zalíbilo Hledání Aljašky i přes to, že je to jeho první kniha. Připadá mi upřímná, reálná, neohraná. A to, o čem se už někdo zmiňoval: Je velmi přeceňovaný. Vidím holku, která nikdy nečetla s knížkou od Greena. Nečte ji, ale vychloubá se, že ji čte, přitom jí má několik dní a je stále na první kapitole... Takovým lidem bych ani tu knížku nedávala.

Fantýna
Fantýna 24.01.2017 v 19:04

Přečetla jsem všechny Greenovky. Nejvíce se mi líbily Hvězdy nám nepřáli a Hledání Aljašky. Myslím si, že je to tím, že byly úplně stejné. Ve všech knihách je "složitý" vztah mezi hrdiny, což je typické pro YA. Postavy nevědí, jestli ten druhý bude opětovat lásku, zjistí, že se neznají tak dobře, jak to původně vypadalo. Když se vrátím k těm dvěma knížkám, tak se mi líbily z toho důvodu, že mají stejný konec. Přijde mi, že jedině takový styl dá knihám tohoto žánru něco navíc. Jinak se mi líbily i ostatní knihy. Když si tu přečtu komentáže, tak se tu často objevuje, že je autor přeceňován. Tento pocit úplně nesdílím. Podle mého názoru jsou autorova díla složitá zařadit, jestli je to "odpad," "střed" nebo "vynikající" knížka, protože autor mi přijde, že chvílema má kvalitní příběh, který mě vtáhne do čtení a nemůžu přestat číst dál. Někdy jenom navozuje pocit, že bude něco velice důležité. Pak se v jeho dílech objevují chívele, které jsou nudné. V některých dílech je takovýchto míst velké množství. V těchto částích má chuť knihu zahodit.

BlueTer
BlueTer 22.11.2018 v 18:41

Já taky přečetla všechny jeho knihy a vždycky jsem si myslela, že knihy které se mi líbí budou převažovat, ale po tom, co jsem přečetla Želvy musím říct, že se mi líbí jen Papírová města, Hledání Aljašky a příběh do Sněží, sněží. Hvězdy nám nepřály nemůžu ani cítit, přijde mi, že je to takový šlák, prostě už jen to, že to nemá ani reálné základy... Green je bezesporu dobrý spisovatel, ale měl by myslet na to, že jde o kvalitu a ne kvantitu. Někdy moc pospíchá a knihy mi přijdou bez příběhu (viz. Příliš mnoho Kateřin a Želvy).

šmoula423
šmoula423 04.12.2018 v 19:45

trochu debresivni ne hledani aljašky sem obrečea

Text příspěvku byl upraven 04.12.18 v 19:47

Kika28
Kika28 11.12.2018 v 11:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

NaiTenshi
NaiTenshi 29.12.2018 v 17:55

Sice si o knihách Johna Greena nemyslím, že by to byly nějaké literární zázraky, ale oceňuji, že přivedl ke čtení i dost nečtenářů. Vzpomínám na rok 2014 kdy byly jeho Hvězdy na vrcholu popularity a moje spolužačky na základce, co v životě přečetly jen Honzíkovu cestu v první třídě to hltaly. Já sama od něj četla čtyři knížky s tím, že Hvězdy hrajou hlavně na dojemný příběh, Aljaška byla dobrá, Will Grayson je od něj má nejoblíbenější, ale zásluhou druhého autora a Papírová města byl naprostý, ale naprostý průšvih.

Podtrženo sečteno, sice průměrný autor, ale musí se mu nechat, že jeho jazyk je čtivý. Nicméně v pubertě už nejsem, takže po jeho knížce už asi nesáhnu. :)



Vložit příspěvek