16. darovaná kniha


Lady Greystoke
Lady Greystoke 01.01.2017 v 14:01

Lidi proč tu řešíte takový kraviny? :-) Já už měla taky nachystanou knihu co ovlivnila můj život, no bóže, tak ji vrátím do knihovny a vyberu nějakou darovanou. Žádný problém mi to nedělá. A rok začíná až dneska, takže žádná změna v průběhu akce to nebyla. Máme tu nějaké zadání, tak buď se přijme nebo ne. Nakonec je tu vždycky ta možnost, že si každý může číst co chce, i bez výzvy - když se témata někomu nelíbí :-)

Kattyka
Kattyka 01.01.2017 v 14:06

R.E.M.: Samozrejme, že si tu na webe nájdem český/slovenský ekvivalent tejto knihy, ani som nemala v úmysle pridávať nemeckú verziu. Ale osobne si tiež myslím, že to, v akom jazyku ju v skutočnosti prečítam, je už jedno, no budem sa snažiť v týchto dvoch, je to o to väčšia výzva. :) Len konkrétne u tohto bodu (darovaná kniha) je to ťažšie, keďže žijem v zahraničí a SJ alebo ČJ knihy dostávam zriedka. :)

R.E.M.
R.E.M. 01.01.2017 v 14:14

Kattyka: :) Netušila jsem, jest-li vybraná kniha byla nebo nebyla přeložena... Tak jsem nechtěla, abys byla zklamaná, že kniha (vydaná třebas jen v němčině) nejde vložit do Výzvy.

Hodně zdaru při plnění výzvy a příjemné chvíle s knihami v jakémkoliv jazyce.

PS: Pro mě jsou největší výzvou knihy v cizím jazyce - ty si eviduji v Excelu i s informací o počtu stran, kterými jsem se "prokousala". :))

Text příspěvku byl upraven 01.01.17 v 14:19

Kattyka
Kattyka 01.01.2017 v 14:18

R.E.M.: Super! Treba sa nejak povzbudzovať ;)) Tiež prajem veľa úžasných zážitkov pri čítaní. :)

Hana H.
Hana H. 01.01.2017 v 14:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 01.01.2017 v 14:57

Hana H. - reagovala jsem na větu, že je možné do výzvy zahrnout jakoukoliv cizojazyčnou knihu. To je nesmysl, nelze. Pokud kniha nebyla vydaná v ČJ/SJ, není na DK, pak tedy nejde tuto přečtenou knihu, logicky, vložit do Výzvy Databáze českých a slovenských knih. Pokud jste četla mé příspěvky pozorně, psala jsem alternativy, některé z nich jsou použitelné jen za určitých podmínek (např. že kniha v němčině má překlad do češtiny/slovenštiny, pokud nemá - nevloží se na DK do výzvy, což samozřejmě není problém. Jen fakt.)

Předpokládám, že pokud se někdo zeptá na plnění výzvy DK tady v diskuzi, má zájem vkládat přečtené knihy na zdejší web a ne odškrtávat splněné body doma na papíře, ne?!

Mám poslední věty chápat jako návod uživatelům, aby porušovali pravidla, určené správcem webu? Svobodně se každý může rozhodnout DK nepoužívat, založit si vlastní mezinárodní databázi knih apod. Vybrat si porušování pravidel je blbost a ne odvaha nebo chytrost.

ad "Nesmíte být tak zkostnatělá." Doufám, že se nenecháváte omezovat a nezkostnatěle porušujete i zákony. :)

Text příspěvku byl upraven 01.01.17 v 15:03


Hana H.
Hana H. 01.01.2017 v 15:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 01.01.2017 v 15:26

Hana H. - tak naposled, jsou určitá pravidla výzvy DK. Výzva DK je spojena s tímto webem, který má také svá pravidla. To znamená, že by se plněním výzvy DK neměla porušovat pravidla této databáze, což by se zařazením cizojazyčné knihy stalo.

Nic z toho, co jsem napsala, nevylučuje plnit si SVOJI výzvu podle svých pravidel.

ad váš příspěvek: "Nesmíte být tak zkostnatělá. Jasně, já vím - za komančů bylo všechno jasně dáno - musíš nebo nesmíš, ale já za sebe doufám, že tahle doba už je nadobro za námi. Někteří lidé, kteří tu ani nejsou přihlášení, si taky totiž MŮŽOU plnit tuto výzvu. Řešení mají jednoduché - stáhnou si ji třeba do Wordu a knížky si tam doplňují, nebo si výzvu kupříkladu nedejbože i vytisknou a knížky si tam dopisují. Každý holt nepotřebuje na všechno přesný návod, pravidla a povolení."
Ptala jsem se, co tím myslíte, zda propagujete porušování pravidel. A vaše invektiva "o tom, že nemám být zkostnatělá" mi skutečně připadala hloupá, proto jsem nadhodila, zda dodržování zákonů není "zkostnatělé".

:-) Asi mi přijdou logické jiné věci než vám. To je normální.

Text příspěvku byl upraven 01.01.17 v 15:27

Hana H.
Hana H. 01.01.2017 v 15:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

prazskanaplava
prazskanaplava 01.01.2017 v 16:04

Já vůbec nechápu, o čem se vlastně hádáte, když obě říkáte totéž...
Ano, člověk si může splnit celou výzvu "sám pro sebe", takže pokud chci například u autorovy prvotiny přečíst něco, co ještě nebylo přeloženo do češtiny, nemám možnost odškrtnout si kolonku tady na databázi, ale neznamená to, že jsem výzvu nesplnila. Nikdo nikoho nenabádal k tomu, aby do databáze přidával nepřeložená díla (jde to vůbec?), takže trávíte první den nového roku hádkou, ve které jste se shodly asi tak před 4 hodinama...

Hana H.
Hana H. 01.01.2017 v 16:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Isserley
Isserley 01.01.2017 v 17:19

Je pravda, že výzvu si může plnit každý sám pro sebe i s knížkami, které na DK nejsou. Na druhé straně pro mne má Výzva kouzlo i v tom, že se můžu podívat, do jakého tématu jaké knihy zařadili moji oblíbení i další uživatelé, jak ty knihy hodnotí, apod. Pro mě je největším přínosem DK právě to sdílení přečteného, v běžném životě se někdy cítím se svým knihomolstvím trochu osamocená, tady nalézám tolik spřízněných duší...
Podle mě je škoda si plnit Výzvu "bokem", neříkejte mi, že za rok nenajdete ve vlastních nebo veřejných knihovnách nebo v knihkupectvích vhodné knihy pro Výzvu.

Hana H.
Hana H. 01.01.2017 v 17:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JezinkaJ
JezinkaJ 02.01.2017 v 10:11

Škoda výměny a to z mnoha důvodů.
I když bezva darovaných knih mám fůry a vybrat si můžu i 100x. :-)

Gabriela_2
Gabriela_2 04.01.2017 v 19:22

Ve stínu Krušných hor.

x49xmikki
x49xmikki 05.01.2017 v 15:27

Hotovo :-D

martousek
martousek 05.01.2017 v 20:21

Poslední knih, kterou jsem dostala : V lese visí anděl - Samuel Bjork

Hana H.
Hana H. 05.01.2017 v 22:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eliška_Florbal
Eliška_Florbal 08.01.2017 v 08:50

Dobrý den, co si mám představit nad darovanou knihou? Že mi ji někdo daroval? A jak se prosím vás vyhodnocuje ta čtenářská výzva?

MichelleS
MichelleS 08.01.2017 v 09:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eliška_Florbal
Eliška_Florbal 08.01.2017 v 09:59

Mohu se vás ještě na něco zeptat?

Eliška_Florbal
Eliška_Florbal 08.01.2017 v 10:00

Můžu vyplňovat čtenářskou výzvu knihami které jsem četla i v roce 2016,2015 atd..?

Imor
Imor 10.01.2017 v 13:18

Petr Sís - Tibet - tajemství červené krabičky = dárek od dcery, který jsem si moc přála. Je to nádherně ilustrovaná kniha a jaký bude příběh to se uvidí :-)

lucievach
lucievach 10.01.2017 v 14:08

Darovaná kniha od táty : mythologie čili bájesloví Řeků a Římanů z roku 1880 :) nojo se chlubím no .... ;)

adela3429
adela3429 11.01.2017 v 13:29

Eliška_Florbal: Ne, je to výzva na rok 2017, takže v ní mají být pouze knihy, které přečtete v tomto roce.



Vložit příspěvek