16. darovaná kniha


Nelmal
Nelmal 29.12.2016 v 09:06

Změna? OK! ale ta diskuze zůstat mohla :-)

Silkwe
Silkwe 29.12.2016 v 09:21

A to jste změnili proč? Nezdá se vám to trochu trapné? Myslím tím měnit téma jen proto, že se par lidem nelíbí? Já tam také nechci severského autora, ale vztekám se a chci změnu? Ne - je to přece výzva! A zrovna téma kniha, která čtenáře ovlivnila dávalo smysl!

Nelmal
Nelmal 29.12.2016 v 09:25

No mě to teda smysl nedávalo, ale prostě bych si tam něco vymyslela, realitě by to asi neodpovídalo. Každopádně v diskuz sem si volání po změně nevšimla.

jamajka
jamajka 29.12.2016 v 09:27

SILKWE - když s tím nesouhlasíš, tak si dej jako výzvu přečíst 21 knížek a tím 21 tématem bude kniha která tvůj život ovlivnila :D
ano, má to být výzva, ale ta výzva musí být reálná. což tento bod pro mnoho lidí reálný nebyl. bohužel..

mariva
mariva 29.12.2016 v 09:37

Pro mě bude naopak složitější toto téma. Protože od 15 let pracuju mezi knihami, přestali mi knížky blízcí dávat jako dárky. Takže asi zabrousím do své dětské knihovničky, kde jsou knihy, které jsem dostala do 15 let. Jinak bych musela přečíst některou z kuchařek, které jediné občas dostávám k rozšíření sbírky.

jamajka
jamajka 29.12.2016 v 09:43

tak tam můžeš zařadit knihu, kterou ty jsi darovala někomu jinému :)


Killerka
Killerka 29.12.2016 v 09:55

Též mne změna tématu mrzí :( Ale jsem ráda, že jsem to původní téma zaznamenala, protože jsem se fakt zamyslela nad tím, jestli knihy mění můj život.
Darovaná kniha teď po Vánocích je pěkný nápad.

Silkwe
Silkwe 29.12.2016 v 09:56

Jamajka: ale může mi někdo rozumně vysvětlit, proč k te změně došlo? Spouště lidi přece vadila v diskuzi i jiná témata (třeba oblíbená kniha rodičů/prarodičů například) a to se nezměnilo... Jsem prostě zklamaná. A poznámky o vlastní výzvě si laskavě odpust', to by se dalo vztahnout na každého, komu se některé z témat nelíbí. Nikdo přece nikoho nenutí výzvu plnit - tak proč ji hned autoři upravují?

mariva
mariva 29.12.2016 v 09:56

To jo, ale aby mi ji darovaný půjčil! :o)

Ale není to špatný nápad. Partnerovi dávám knihy o 2. světové válce, to není zrovna moje oblíbená četba, ale napadla mě jedna, která se odehrává na místě, kde jsme spolu byli. Tu bych si mohla přečíst. Nebo pak něco z tátovy knihovny, tam najdu desítky knih, které jsem mu darovala já.

R.E.M.
R.E.M. 29.12.2016 v 10:05

Mariva: Pokud hrozí, že obdarovaný knihu nepůjčí, existuje "fígl" - přečíst knihu před aktem darování :).

denib
denib 29.12.2016 v 10:12

Silkwe: Souhlasím s tebou. Byl to jeden z mála bodů, který nutil k zamyšlení. To např. severský autor vážně není.

mariva
mariva 29.12.2016 v 10:12

No jo, to bych musela čekat do dalších Vánoc :o)
Nejbližší narozeniny, kdy asi budu obdarovávat knihou, budou až v listopadu :o(

Bonda
Bonda 29.12.2016 v 10:34

Proč změna? Vždyť to byl nejlepší bod!

Dan
Dan 29.12.2016 v 10:35

to SIlkwe: Téma jsem vůbec neměnil proto, že by se někomu nelíbilo (diskuzi k němu jsem vůbec nečetl), jen mi to do výzvy chybně uniklo a nepatřilo, protože cílem je, aby si každý mohl předem vybrat knihy. Jenže k tématu "kniha, která ovlivnila můj život" si žádnou (kterou jsi ještě nečetla) předem nezvolíš. A možná, že žádná kniha, kterou 2017 přečteš, tvůj život neovlivní. Ve výzvě zkrátka nemá co dělat.

Bonda
Bonda 29.12.2016 v 10:36

Dan: A nebylo to stejně jako loňská oblíbená kniha z dětství? Tu každý také už jednou četl. Kouzlo bylo v tom, aby si ji přečetl znovu.

Bonda
Bonda 29.12.2016 v 10:41

Souhlasím s Danib, že to byl jeden z mála kreativnějších a nápaditějších bodů ve Výzvě, který nutí k zamyšlení a je originální. - Jinak velký dík za oblíbenou knihu rodičů/ prarodičů i za dnešní "knihu, která začíná otázkou" - obě kategorie mi přijdou skvělé a také je za nimi nápad.

janulka1310
janulka1310 29.12.2016 v 10:46

Myslím, že je to přece jedno, čtenářskou výzvu dělá DK pro nás, jako možnost obměnit své žánry a taky jako zábavu... Tak se tím přece bavme, předtím bylo téma takové, teď je makové a hotovo:) Některé téma je lehčí, některé těžší... Těším se na vyhledávání knih a doporučené knihy od čtenářů a děkuji DK, že si s tím dala práci! Jdu hledat:)

Silkwe
Silkwe 29.12.2016 v 10:48

Dan: nevim, já jsem právě nikdy neměla pocit, že by výzva měla být jen o nových knihách - vždyť i v té původní podobné téma bylo... Stejně jako tam bylo téma kniha, která mě rozplakala (nemůžu vědět, že mě nějaká kniha rozpláče, ale mohu sáhnout po takové, u které se mi to již stalo)

Bonda
Bonda 29.12.2016 v 10:52

Silkwe Ano, nebo "oblíbená kniha z dětství", jak jsem psala výš. Tohle teda asi důvod změny nebude.
Na druhou stranu, jak píše Janulka, je to jen hezká hra. :) A její pravidla nejsou na nás.

Dan
Dan 29.12.2016 v 10:58

Nakonec se mi to nějak nezdálo a přišlo mi to mimo ostatní témata - raději jsem zvolil darovanou knihu. A pokud nikdo nedaruje vám, můžete si přečíst libovolnou a darovat ji někomu jinému, což by bylo také fajn.

Monini
Monini 29.12.2016 v 11:05

Já teda změnu vítám. Darovaná kniha je super téma :)

Ellissabeth
Ellissabeth 29.12.2016 v 12:00

Darované jsou skoro všechny, žádná výzva. Nuda. Hrozná změna, vůbec k ní nemělo dojít, ovšem stalo se. Souhlasím s tím, že to byla správná část výzvy protože, jsem začala o knihách přemýšlet zase trochu jinak. A pokud má někdo fantazii (což člověk, který čte, by měl mít), najde si vždy vhodnou knihu... A pokud bylo ve výzvě už zveřejněno (mám už skoro celý před-připravený seznam), bylo by fajn výzvu ponechat např.: 16. kniha, která ovlivnila můj život nebo kniha darovaná... :-) :-) :-)

BlackFairy
BlackFairy 29.12.2016 v 12:36

Změna tématu mě osobně mrzí, ale co mě mrzí ještě víc je, že se prostě téma změní a jakoby nic.... Kdyby mě na to neupozornila sestřenka, jelikož spolu diskutujeme knížky pro dané téma, ani bych si toho nevšimla, protože knihu jsem měla vybranou a naplánované knihy přiřazené ve Wordu.... Takže, když už změna, tak o ní také ještě dát vědět.

Nelmal
Nelmal 29.12.2016 v 12:54

Nedramatizujte to :-)

mariva
mariva 29.12.2016 v 13:30

Hanka_Bohmova: Nevím, jak ty, ale já, i když kuchařek mám doma opravdu hodně, sebekriticky přiznávám, že jsem ještě ani jedinou nepřečetla. Občas prolistuji, něco podle ní uvařím, ale přečíst ji celou, to bych nedala.



Vložit příspěvek