Zvyk mé babičky

18. května v 19:35, autor: Kniga47, přečteno 74x, popularita článku: 4.27

Zvyk mé babičky
Moje babička ze Sloupu milovala film. Opravdu milovala, byl to její celoživotní koníček. Už na obecné škole se snažila vydělat si na vstupné na nedělní představení. Tahala vozík s nákupem jedné paní či pomáhala na poli. V patnácti si začala vydělávat a mohla si tak dovolit kupovat si časopis Kino revue. Po válce jezdila pracovat do Prahy a do smrti vzpomínala na to, jak jednou na Václavském náměstí potkala Hugo Haase, který se na ni usmál.
Není se co divit, že velkou část její knihovny zabíraly knihy o hercích a herečkách, slavných režisérech a tak podobně.
Ovšem měla i hodně oblíbené beletrie, která se nezabývala filmem. Pokud však byla kniha někdy filmově, později i seriálově, zpracována došlo na babiččin obyčej. Vystříhala si fotky patřičného filmu z novin a časopisů a vlepila je do knihy. Na předsádku, na titulní stranu, pod tiráž, zkrátka na každé volné místo.
Zajímalo by mne zda to bylo obvyklé, dělalo to tak více lidí? Nebo zda byla babička výjimka, a jen si takto neobvykle spojovala své dvě záliby, knihy a film. Kdo ví?

Komentáře (2)

Kniga47
19. května

Skeeve: to mas asi pravdu :-). To by se tak dalo i brat :) Jedna kamaradka to na FB zas ohodnotila jako pocin fandomovy :-).

Skeeve
18. května

Vaše babička byla tedy první (rozhodně v širém okolí, pokud ne vůbec), kdo začal s filmovými obálkami knih!