koupit eknihy

Kathy Reichs

Kathy Reichs

americká, 1950, koupit eknihy


Nahrávám...

Oblíbené knihy

/ všechny knihy
Kosti zmizelýchĎáblovy kosti, 206 kostí, Pavoučí kostiTemné kostiSvaté kosti / Kosti v písku / Kosti na popelPřijdu tě zabít

Autor

Narodila se roku 1950 v Chicagu jako Kathleen Joan Reichsová, ale všichni jí říkají Kathy. Tato autorka v oblíbenosti i žánru dotahuje Patricii Cornwellovou, s tím detailem, že na Kathy co do autentičnosti Patricia zřejmě nemá. Cornwellová je jen spisovatelka, kdežto Kathy je píšící vědec a vše, ... celý životopis(zdroj: www.bbart.cz)


Komentáře (19)

Přidat komentář
Nejprve se musíte přihlásit.
950113.12.2015

Vynikající spisovateka.

Egí018.04.2015

Janiis - Myslím, že se to snadno pozná podle roku vydání a názvu sérií :)

tanja19.03.2015

Původně jsem začala číst knížky od K.R. kvůli seriálu. Nutno podotknout, že ten je proti knížkám hooodně slabý čejíček. Mrazivé napětí od začátku do konce. (Kromě \Virus, nic moc, ale není každý den posvícen :-) Četla jsem od ní vše

Janiis01.08.2014

Zdravím, rozhodla jsem se že si přečtu od Kathy všechny knihy, kolega z práce mě navnadil :) Ráda bych se zeptala jestli mi někdo může napsat jak jdou knížky chronologicky po sobě?

wikiniki24.06.2014

Úžasná spisovatelka, která dokáže popsat odborné věci způsobem, kterým to pochopí úplně každý. Její příběhy jsou velice zajímavé, doufám, že si jednou přečtu všechny její knihy.

rm23.06.2014

První kniha: Přijdu tě zabít

hanka.hradkova16.06.2014

Přečetla jsem od ní už šest knih a chystám se na další, musím říct, že se mi ty příběhy moc líbí. Jak vemu knížku do ruky, tak se od ní nemohu odlepit.

Mishel10.06.2014

ako sa volá prvá kniha o Temperance Brennanové??

rm07.05.2014

Knihy o Temperance Brennanové se dají číst na přeskáčku. Jsou navazující jen malounko - jejím osobním životem, v kterém má stejně poměrně zmatek, takže to ničemu nevadí :-)
Obě série, jak s Temperance tak s Tory jsou fajn, i když odlišné. A je to logické - věk postav je jiný, nádech sci-fi u Tory... Série s Temperance zas obohatí nějakou zajímavostí kolem příběhu (těžba diamantů, vyšetřování letecké katastrofy, a pod.)
Ano, Temperance je v knize úplně jiná než v tv seriálu - osobně bych řekl, že je to dobře ( i když se mi seriál také líbí)
Jinak: "De gustibus non disputandum est" (Proti gustu žádný dišputát)

Linu09.04.2014

Její knihy jsem nečetla ale přemýšlím, že si přečtu Virus :-). Zato seriál Bones miluju!

Simkha11.02.2014

Právě čtu čtvrtou knihu ze série s Temperance. Nemohu si pomoci ale už od druhého dílu jsem začala být podezřívavá. A zhoršilo se to. Každý díl se osobně zaplete do svého případu a aby to nebylo málo musí to být ještě k tomu někdo z rodiny nebo z přátel.. zatím jsem nezažila aby se ji někdo nepokoušel ublížit či zabít. Plus k tomu vždy když někam volá, tak se nikomu nedovolá. Popravdě občas mám pocit, že si hlavní postava prosí o to aby jí někdo zabil. Zatím budu číst dál, Doufám, že ostatní díly budou lepší jinak řeknu sbohem této sérii a už se k tomu nikdy nevrátím.

Mozkovna29.12.2013

Stačila jsem přečíst jen tři knihy - Virus a na to navazující Poklad a Šifra. Nemám tedy zkušenosti s Tempe, ale s Tory a i tak je pro mě utrpením čekat, než Kathy napíše další díl... :D Postava Tory mi naprosto sedla, úplně jsem si jí zamilovala :) Později se snad vrhnu i na Tempe :)

agar31.08.2013

Temperance Brennanová skvělá série. Mám za sebou zatím 11 dílů a nemůžu se dočkat dalších.

martousek21.12.2012

Na autorku Kathy Reichs se teprve chystám, dvě knihy jsem již držela v ruce a pročetla si jejich obaly, ale nějak se nevyznám, zda na sebe knihy navazují? Přípdně kterou knihou bych měla začít, můžu mi někdo poradit:-)? Děkuji:-).

Didi25.11.2012

Bezvadné čtení, sice nemám na to moc času, ale vždycky mě to chytne ;) Je mi líto, že jsem ji nezastihla na setkání v Praze :( Tak snad příště ;)

mayinka26.08.2012

Je to skvele cteni... pribeh .. je napinany a navic jeste mam dost casto otevreny google a hledam si o cem se v knize hovori a ziskavam dalsi informace. Paradni.

makhushka10.04.2012

Taky mám za sebou teprve jednu přečtenou knihu a druhou rozečtenou, ale Temperance Brennanová mi dost sedla. Její humor, prupovídky, vyjádření emocí a myšlenky jsou některým mým často podobné.
Souhlasím s allister, seriál je poněkud jiný, ale i tak dobře udělaný, přesto kniha je lepší :))

pufina05.02.2012

Mám za sebou teprve 2 knihy (Příjdu tě zabít, Mrtvá světice) a už teď mohu říct, že mě svými příběhy s Temperance naprosto uchvátila. Nejedla jsem, nespala jsem, ale četla jsem a obě knihy jsem přečetla jedním dechem! Kathy Reichs píše neuvěřitelně čtivým stylem, jeden zvrat míjí další a dokáže brilantně vyhrotit situace. V jednu chvíli si myslíte, že postavy nebo se příběh bude odvíjet určitým stylem (a že je to přece úplně jasné, co bude dál) a za chvíli zjistíte, že je to ještě zajímavější, spletitější a najednou knihu hltáte a nejde přestat číst..

allister07.10.2011

Paní Kathy Reichs je moje srdeční záležitost, protože Temperance Brennan je správnou hrdinkou. Její příběhy jsou čtivé, neotravují vědeckým popisem a já se dozvěděl, co je vlastně být soudní antropoložkou. Seriál BONES je jiný, i když jse hodně inspirovaný autorčiným životem. Já zatím četl tak 6 knih, naposled DIVOKÉ KOSTI a jsem nadšený,GREAT!