koupit eknihy

Joanne Kathleen Rowling

pseudonymy: Kennilworthy Whisp, Mlok Scamander, Robert Galbraith, J.K. Rowling

britská, 1965koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Harry Potter a prokleté dítěV službách zlaFantastická zvířata a kde je najít (původní scénář)Volání KukačkyHedvábník

Autor

Joanne Rowlingová se narodila roku 1965 v anglickém Gloucestershiru, jejími rodiči jsou laborantka Anne a manažer firmy Rolls Royce Peter. Rowlingová na sebe upozornila už v šesti letech, kdy napsala povídku o králíčkovi Rabbitovi (tedy králíčkovi jménem Králíček), který měl spalničky. V roce 1971... celý životopis(zdroj: http://ld.johanesville.net)

Komentáře (171)

Přidat komentář
PeťkaW.
01. dubna

Myslím, že víc než komu jinému, vděčí už alespoň dvě generace právě Rowlingové, že se tolik dětí dostalo ke čtení. Ať už na ni máte jakýkoliv názor, tak tohle jí nikdo upřít nemůže. Vytvořila něco, co se jen tak nevidí a asi nějakou chvíli neuvidí. Já s Harrym Potterem a jeho příběhy vyrůstala a bylo to krásné vyrůstání plné fantazie a kouzelných příběhů, které mi nikdo nevezme ;)

Vasilisek
13. března

Od obyčejné paní v kavárně do mimořádné spisovatelky, kterou si zamilovalo nespočet čtenářů. Dokázala přivést ke čtení nejenom mě, ale i miliony dětí. Harryho jsem začala číst v jedenácti a nelituji toho. Mimochodem pořád čekám na dopis z Bradavic a nevím kde se stala chyba že ještě nedošel už jsou to totiž dva roky.

ilčidlo
05. března

Harryho Pottera jsem začala číst už jako babička vnoučatům a moc mně zaujaly. A pak jsem i několikrát viděla zfilmovaného PH, ale knížky jsou prostě nejlepší

hellena1523
15. února

Rowlingová stvořila dokonalý svět, v němž by chtěl žít každý fanoušek HP (asi nikdy nepřestanu čekat na svůj dopis z Bradavic). No a za tenhle alternativní svět, do něhož budou utíkat další a další generace (fakt si myslím, že jo!), jí budu navždy vděčná a stejně jako si získala srdce milionů čtenářů, dostala i mě.

Teninka
10. února

Harryho Pottera jsem poprvé začala číst na začátku listopadu 2016, tedy v mých 24 letech. Nikdy mě Harry Potter nějak nelákal, ale začala jsem se dívat na filmy a řekla jsem si, že bych si ho mohla už konečně přečíst, když si ho každý chválil (už od základní školy :-)) ).
Musím říct, že knížky od Joanne Rowlingové mě nesmírně nadchly a četla jsem je jedním dechem :-) a rozhodně jsou všechny díly Harryho Pottera (nečetla jsem prokleté dítě a zatím se ani nechystám ....) ÚŽASNÉ. Joanne Rowlingová Harryho Pottera skvěle napsala a díky ní jsem si ještě více oblíbila fantasy.
Takže kdo ještě Harryho Pottera nečetl a má rád fantasy, tak na nic nečekejte a pusťte se do toho :-) Joanne Rowlingová je skvělá spisovatelka a Harryho si zamilujete

Liliana2006
10. ledna

tato autorka dokázala nemožné měla by být vzorem všem autorům
=D hlavně Harry Potter a prokleté dítě se jí obzvlášt povedlo jsem její velká faninka....=D

Michalka98
04. ledna

Naprosto zbožňuji Harryho Pottera a společně s Tolkienem jsou nejlepšími autory fantasy příběhů.

čtenářka4
30.12.2016

Myslím, že při psaní Harryho Pottera paní JKR něco osvítilo, protože to je prostě skvost fantasy. Kdo četl pochopí, kdo ne, měl by si to jít okamžitě koupit ;-).

anonym02
18.12.2016

Skvělá autorka, se skvělou sérii

whiolet
01.12.2016

Díky ní jsem se zamilovala do fantasy :)

Puntíkatýhrnek
19.10.2016

Díky bohu za takový talent...k tomu není co dodat, snad jen...škoda, že napsat knihu trvá tak dlouho a přečíst jí (obvzlášť v případě Rowlingové) trvá tak krátce...

Leaena
07.10.2016

Autorka, od níž nepohrdnu žádnou knihou a pro ty detektivní mám přímo silnou slabost =)

kittlerka
30.09.2016

Má cenu se vyjadřovat? Existuje člověk, který se dotkl tolika lidí na světě? Rozhodně ne..
Harry je moje dětství, a co si budu nalhávat - budu ten kouzelný svět vždycky milovat..

frantisek8285
30.09.2016

Člověk, aniž by si uvědomoval co tvoří píše dějiny. Myslím, že to co dokázala tato autorka je nevídané. Oslovila miliony lidí po celém světě KNIHOU. Miliony dětí, miliony mladých i miliony dospělých. Mě osobně její tvorba jako dítě přivedla k literatuře a za to jí moc děkuju! Pro mě už navždycky budou knížky o Harry Potterovi osobní poklad. Děkuju za knížky, které napsala a které napíše :-)

Jednoduchej
26.09.2016

many many many.......jak zpiva ABBA :)

HermioneCZ
18.08.2016

J.K.Rowlingová je jednoduše úžasná autorka, jež svým dílem ovlivnila (a také ovlivní) nejednu generaci. Já osobně její knižní sérii HP vůbec nepovažuji za četbu pro děti, naopak. Tyto knihy jsou tak chytlavé, že do svého děje ,,vtáhnou" ne jednoho dospělého čtenáře. Dospělí mají více starostí než děti, tudíž může být jejich ,,znovurozproudění" přívalů fantazie o něco složitější.
Mimo jiné však může starší věkové kategorii čtenářů nabídnout také kvalitní detektivní příběhy, jež jí na popularitě ještě přidávají :).

Karcoolka2210
02.08.2016

Kedže sa pri knihe ešte nedá, tak zasa píšem takto. Čiže toto je komentár ku knihe Harry Potter and the Cursed Child. Za seba môžem povedať- How awesome it is being back at Hogwarts!!!!!!! Super, super, super. Už po prvých riadkoch som sa cítila akoby som z Rokfortu nikdy neodišla. Málo kníh vás tak vtiahne do svojho sveta, že sa tam cítite ako doma. Kniha, respektíve divadelná hra začína tak, ako končia Dary smrti, teda o 19 rokov po. A poviem vám je sa na čo tešiť. Stretávame starých známych, ale aj nových ľudí, ktorí si hľadajú svoje miesto v čarodejníckom svete a tiež je to taký pohľad do vzťahov rodičov a ich mladých ratolestí, ktoré sú často komplikované a ani slávny Harry Potter sa ako otec nevyhne problémom vo svojej rodine. Nuž, viac neprezrádzam, siahnite po príbehu sami, určite sa bude páčiť :) AJ

helusa2
02.08.2016

Zní to proklatě pateticky, řeknu-li, že mi J.K. Rowling změnila život, ale je to zkrátka čistočistá pravda :-)
Harry je neoddělitelná součást života naší rodiny. Nepočítala jsem, kolikrát jsem celou sérii přečetla, kolikrát jsem to celé přeposlouchala, kolikrát jsme to viděli... Je to vlastně člen rodiny :-)
Její detektivky jsou skvostně napsány, stejně jako román Prázdné místo, který má tedy své čestné místo v mém srdci a v mé mysli - podobně jako všechny její knihy.
Je GENIÁLNÍ spisovatelkou v tom, jak umí udržet napětí, souvislosti, posloupnost... i přes několik knižních dílů. Vše do sebe zapadá, příběh se rozvíjí... Je prostě úžasná!!! Moc jí fandím a doufám, že mi svými knihami bude ještě dlouho dělat radost :-)

Hanja
02.08.2016

mario.nette: Ano, kniha vyjde v češtině 12.9.2016. V angličtině už v ČR vyšla.

mario.nette
01.08.2016

Prosím vás, nevíte jestli v ČR vyjde Prokleté dítě? To pokračování Harryho? :(

Venny345
10.07.2016

Podle mě píše J.K. Rowling úžasně. Patří ke spisovatelské špičce.

SaraL
24.06.2016

Miluju HP a díky Rowlingové jsem objevila naprosto báječný fantasy svět - i když mě nikdy předtím nic z fantasy neříkalo - a jiné fantasy knihy ani teď neříkají. Vše dokonale zapadá do sebe, doladěné detaily, popisy postav, líčení prostředí a super nápady. Má můj velký obdiv, že něco takového vymyslela.
Jediné knížky, ke kterým se opakovaně každé léto vracím jsou právě příběhy HP.

Prostě Harry Potter je fenomén a mě naprosto uchvátil.

Dep8
24.04.2016

J. K. Rowling je rozhodně výborná spisovatelka a má můj veliký obdiv. Baví mě její fantasie, kterou využila na knihách o Harrym Potterovi - všechny ty detaily, vše jak do sebe zapadalo, charaktery všech postav... Na svět, který vytvořila dlouhou dobu věřilo spousty dětí. Já jsem patřila v té době mezi ně. I teď se k jejím knihám vždy ráda vracím.

Lessana
30.03.2016

Rowlingová, to je Harry Potter. Som však zvedavá aj na jej novšie literárne počiny, keďže Harry Potter doslova prekypuje fantáziou, poznaním, lingvistickou vášňou, nápaditými zápletkami príbehu, precízne vypracovanými postavami... Je to silný, pútavý, prepracovaný a doslova magický príbeh, ktorý sa dá prežívať znova a znova, vždy s rovnakým nasadením. :)

Tumbik
19.02.2016

Nejlepší ženská spisovatelka, která kdy spatřila světlo světa. Jsem absolutní blázen do knížek a světa Harryho Pottera celkově. :-)

Petratra
16.02.2016

Harry Potter je skvělý nápad a taky to byly první knížky, které můj mladší bráška dokázal číst, protože pro něj nebyly nudné. Na první tři díly jsme dělali doma pořadník všichni čtyři i s rodičema. Famfrpál, nástupiště devět a tři čtvrtě, spousta originálních nápadů... Jenže s počtem dílů se originálnost a nápady začaly vytrácet, děj byl místy rozvleklý a trochu nelogický. Poslední 7. díl jsem dočetla už jenom já a byla z něj docela zklamaná. A dneska jsem se dozvěděla, že poslední díl nebyl posledním. Tak cítím trochu rozpaky a pochybnosti, jestli to číst nebo ne. To samé s jejími detektivkami. Nevím, jestli by to pro mě nebylo další zklamání podobně jako ten 7. díl. Ale přesto má paní Rowlingová nezastupitelné místo v dětské literatuře a za četbu Harryho Pottera jsem ráda :)

Knihomolka48
14.02.2016

Ráda bych napsala nějaký duchaplný komentář o této ženě, která mi svým dílem svým způsobem změnila život, ale pravdou je, že to nedokážu. Protože to, co cítím, by se nedalo shrnout ani tisíci slovy. Zbývá dotat snad jen... Raffaelo? Ne, dělám si srandu :) Always...

zuzana4587
09.02.2016

Žena, která podle mě napsala tu nejdokonalejší sérii fantasy pohádek. S Harrym jsem vyrůstala, knihy četla v době, kdy jsme byly stejně staří. A četla je nejednou. Jakým způsobem ji do sebe dílky skládačky zapadají je důmyslné. Dokáže vyvolat emoce, s postavami prožíváte vše spolu. Snad každé dítě si na své narozeniny přeje, aby se ve dveřích objevil Hagrid. Pro mě je Harry Potter jakožto literatura pro děti nepřekonatelná.

Totojsemja
06.02.2016

2 díly harryho jsem přečetl za týden, potom sem za dva týdny co jsem byl nemocný přečetl zbytek.
Nikdy sem nebyl tak rád že sem dostal velkou horečku. Kdybych ji nedostal chodil bych do školy a trvalo by mi to mnohem déle. Třetí nejlepší série po pánu prstenů a zeměploše. Mohl bych ji číst pořád dokola.

Albina
17.01.2016

Harry Potter je fenomén, ale já nejsem jeho vyznavačka. První knihu jsem přečetla kvůli dětem, další jsem četla už jenom anglicky jako trénink, v češtině bych je nedala. První díl byl nejlepší, protože do té doby neznámou spisovatelku držel na uzdě vydavatel. Na slavnou spisovatelku si už editoři tolik netroufali, a podle toho ty knihy taky vypadají - jsou čím dál tlustší a je v nich čím dál víc dějové vaty. K tomu, aby byly opravdu dobré, chybí radikální ořez.
Milým překvapením ale pro mě byly detektivky, od první se autorka zatím jen lepší, Career of Evil je prozatímní vrchol. Postavy hlavních hrdinů jsou uvěřitelné, líbí se mi, že jejich vztah zůstává profesionální a nesklouzává do mileneckých klišé, i když náznaky vřelejších citů se mezi nimi vyskytují. Děj je dostatečně napínavý a jsou v něm překvapivé zvraty, takže čtenáře nenudí. Odhalit pachatele se mi podařilo až v té třetí, ale i tak bylo řešení překvapivé.